Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy abortusz után a magzat...

Demion kérdése:

Egy abortusz után a magzat lelke automatikusan a mennyországba kerül?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor tulajdonképpen ez a legjobb, ami történhet valakivel, mert ha nem fog megszületni, akkor nem tud bűnt sem elkövetni, ami miatt esetleg pokolra kerülhetne. Mennybe jutás, a pokolra kerülés kockázata nélkül! Ha valaki hisz ebben, akkor tulajdonképpen támogatnia kellene az abortuszt, nem?


Vagy rossz a logikám?



2021. febr. 23. 10:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
32%

Az ember, továbbra is maga az élő lélek. Még akkor is, ha még csecsemő, vagy már fejlődő magzat.

A törvény alapján aki kárt okoz a magzatnak, Isten a következőket mondja:

"Lelket lélekért adj" Tehát a magzat maga az élőlélek, és nem két különböző életforma.

2021. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

10

A keresztény világnézet szerint a lét értelme nem az örök élet és az Istennel való (újra)egyesülés? Vagy valami hasonló? Mert akkor az abortált magzatok a földi szenvedés nélkül is elérik ezt. Tehát ők járnak jól.

De ha rosszul tudom javíts ki. Mi az élet értelme a keresztény világnézet szerint, ha nem az örök élet elérése?

2021. febr. 23. 11:48
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

9-es:

És megkérdezted anyukádat, hogy ő hogy érez?


Nem azért, de ha becsúszott rendes védekezéssel is (mert ilyen is van!), de muszáj elvetesse, hogy neked megteremthesse a normális életfeltételeket (mert egy gyerek normális nevelése igenis sokba kerül), akkor is ennyire elítéled?

2021. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
13.:Még szép,hogy megkérdeztem,azt mondta semmi közöm nincsen hozzá,az ő teste,az ő döntése volt.Én ezt is csak 10 évre rá tudtam meg,akkor sem tőle,hanem Kishugomtól hogy lett volna egy öcsénk is.Anyám neki is csak pár évre rá mondta el,úgylátszik én még azt se érdemeltem meg szerinte,hogy tudjak róla,és soha nem is tudtam volna meg ha anyámon múlik.Nem voltunk gazdagok,szegények voltunk,de nem annyira szegények,mint pl. a mélyszegénység,csak annyira hogy pl. luxusnak számító,vagy márkás dolgokat ritkábban engedhettünk meg magunknak,pl. amikor valami ünnep volt régen.Amúgy még azt is mondta Kishugom,hogy azt mondta neki anyánk,azért tette mert nem akart apánktól még egy gyereket,mert utálta és gyűlölte őt,nem akart még egyet,hogy az is őrá hasonlítson és rá emlékeztesse,szimplán csak ezért vetette el.
2021. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Húú, hát vannak ott is bajok akkor...
2021. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%

Ott a baj a logikáddal, hogy túl logikus. Nem elég bigott! Hisz előbb meg kell keresztelni, be kell dobni a perselybe a pénzt, hallgatgatni a papot, meg hasonlók.. minél többen, az egész rokonságból lehetőleg... na aztán meg akkor már mindegy! Ez a "logika", de inkább a csavar a lengyeleknél is.


De persze azt a kérdést ki akarják kerülni, hogy hová is kerül akkor a lelke, ha úgy van, mint a kérdésben feltett.

2021. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
9-es és 14-es vagyok:Viszont tudok mondani egy pozitív dolgot is anyám abortusza mellett,mert ha megszülte volna akkor vele se kivételezett volna,őt is ugyanúgy lelkiterrorba tartotta volna és rendszeresen ütötte volna,mint ahogy velünk is tette.
2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

# 12 Hiába pontoztál le, az még nem azt jelenti, hogy neked van igazad.


"A keresztény világnézet szerint a lét értelme nem az örök élet és az Istennel való (újra)egyesülés? Vagy valami hasonló?"


Abból indulsz ki, hogy ha így van akkor korrekt az állításod, pedig nem. Azt gondoltam, hogy abból indulsz ki, hogy ha az abortált magzatok a Mennybe jutnak akkor az abortusz egy expresszvonat a Mennybe, és ha így ez szerintünk így van akkor támogatnunk kellene az abortuszt. Csakhogy te abból indulsz ki, hogy szerintünk ez az élet értelme.


Ha az értelme a örök élet és az Istennel való (újra)egyesülés vagy valami hasonló abból nem következik, hogy támogatnunk kellene az abortuszt. Ha az élet értelme az Istennel való (újra)egyesülés akkor a cél szentesíti az eszközt? Mert közvetve ezt állítod.


Ugyan akkor abból indulsz ki, hogy az élet értelme a keresztény világnézet szerint az örök élet elérése. Gondolod, hogy ha megkérdeznél három lelkészt mind ugyanezt válaszolnák? Akkor meglepne, ha három teljesen más választ kapnál? Elgondolkodnál a válaszukon, vagy elintéznéd annyival, hogy, még ebben sem értenek egyet, még egy ok hogy miért ostobaság a vallás? Tényleg komoly választ vársz erre a kérdésre, hogy mi az élet értelme? Még komoly választ is vársz, miért abból indulsz ki, hogy mi mind ugyan azt gondoljuk erről? Miért kellene egyáltalán, hogy minden életnek azonos legyen az értelme? Vagy azt hitted van egy biblia vers ami mond valamit erről és mi mind ehhez tartjuk magunkat?


Eleve miből következtetsz rá, hogy mi ezt egy-két mondatban össze tudjuk foglalni? Te ugyan megtetted, egy mondatban összefoglaltad, hogy (szerinted) mi az élet értelme a mi hitünk szerint, akkor ez egy kritérium aminek meg kellene felelnünk?


Vanjon komoly a kérdésed egyáltalán, vagy csak triggerelni akartad az általad maradinak vélt abartusz-ellenes keresztényeket?

2021. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

18

"Azt gondoltam, hogy abból indulsz ki, hogy ha az abortált magzatok a Mennybe jutnak akkor az abortusz egy expresszvonat a Mennybe, és ha így ez szerintünk így van akkor támogatnunk kellene az abortuszt."


Igen, ez volt a gondolatmenetem. Mi rá a cáfolat?


"Csakhogy te abból indulsz ki, hogy szerintünk ez az élet értelme."


Akkor mi, ha nem ez?


"Ugyan akkor abból indulsz ki, hogy az élet értelme a keresztény világnézet szerint az örök élet elérése."


Miért, nem az?


"Gondolod, hogy ha megkérdeznél három lelkészt mind ugyanezt válaszolnák?"


Bizonyára vannak eltérések felekezetek között, de nagyjából igen, ezt gondolom. Ha megkérdeznénk 10 keresztényt, hogy mi a földi élet végcélja, akkor legalább kilencen azt mondanák, hogy az örök élet elnyerése. Ezt te sem cáfoltad, csak azt írtad, hogy szerinted nem ez a keresztény világnézet. Oké, de akkor mi?


"Eleve miből következtetsz rá, hogy mi ezt egy-két mondatban össze tudjuk foglalni? Te ugyan megtetted, egy mondatban összefoglaltad, hogy (szerinted) mi az élet értelme a mi hitünk szerint, akkor ez egy kritérium aminek meg kellene felelnünk?"


Továbbra is adós vagy a válasszal: a keresztények szerint mi a földi élet célja, ha nem az örök élet elnyerése?


"Vanjon komoly a kérdésed egyáltalán, vagy csak triggerelni akartad az általad maradinak vélt abartusz-ellenes keresztényeket?"


Nem tudom pontosan mit értesz "triggerelés" alatt, de a kérdésem komoly.

2021. febr. 23. 13:59
 20/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem; az eredendő bűn miatt a pokolra jut.😉
2021. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!