Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csökken rohamosan a...

Miért csökken rohamosan a keresztények száma Európában és Magyarországon?

Figyelt kérdés
2001-es népszámláláskor még 7,5 millió keresztény volt Magyarországon, 2011-ben viszont már csak 5,4 millió. Ez több mint 2 millióval kevesebb ami hatalmas csökkenés rövid idő alatt. Hasonló tendencia megfigyelhető Európa legtöbb országában. Elsősorban keresztények véleménye érdekelne.

2021. febr. 28. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Mint egykori keresztény válaszolok. Szerintem a kereszténység nem vonzó a fiatalok számára. Bemész egy templomba, mit látsz? Öreg nénik és bácsik. Egy fiatalnak ez kb annyira vonzó, mint egy kórházi osztály. A templomokban nincsenek közösségek. Ha már a misén öregek között van a gyerek és fiatal, lehetnének külön nekik programok. Néhány helyen van ilyen, de nem mindenütt. A papok nagy része is idős. Kevesebb az energiája, kevésbé érti a fiatalokat. És nagy a hiány. Ha lusta, szétszórt a pap, akkor sem tudnak vele mit csinálni. Hiába járja a püspök a plébániákat, és állapít meg komoly hiányosságokat, minden marad a régiben.

Aztán. Eleve a keresztény (katolikus) értékrend nem működik a mai világban. Menj misére, gyónj, böjtölj! Ha bántanak, tartsd oda a másik orcádat is! Ezek nem kellemes dolgok. Aztán akármit csinálsz, bűnös vagy. Ha puskázol dolgozat alatt, bűnös vagy! Ha meztelen képet nézel, bűnös vagy! Ha összebújsz a szerelmeddel, aki még nem a házastársad, bűnös vagy! Aki így él, az egész élete egy hatalmas szívás lesz.

2021. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

A vallásra 2 fő okból van szüksége az embereknek:

1.) Hogy alapvető erkölcsi normák közé tereljen.

Parancsolatok, szabályszegők való életbeli vagy túlvilági büntetésének ígérete, stb...

2.) Megmagyarázzon olyan dolgokat amik nehezen felfoghatóak.

Hogy keletkezett a világ, mi van a halál után, stb...


A társadalmi fejlettség elért oda, hogy a legtöbb normát a nevelésed, az iskoláid, és a szocializációd alatt megkapod.

A tudomány fejlődése pedig elért odáig, hogy csomó dolgot logikusan vagy tényekkel meg tud magyarázni.


Ezek miatt az embereknek egyszerűen nincs már szüksége annyira a vallásra mint útmutatóra és kapaszkodóra - ezeket másfelől is megkapják.

Ráadásul a keresztény egyház mára elvesztette az agresszívan térhódító voltát - szemben mondjuk az iszlámmal. Ez pedig gyorsítja a vallás erodálódásának folyamatát.

2021. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit kinőttünk már belőle.

A Télapó is fiatalon volt izgalmas.

2021. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%

Én nem vagyok keresztény, de azért leírom hogyan látom.

Több oka is van. Az egyik magában a keresztény vallásban keresendő. Az eredeti Tóra és Evangélium Isteni kinyilatkoztatások, de idővel az emberek megváltoztatták ezeket és mindenféle pogány elemet hamisítottak bele, amik ellentmondásként jelennek meg ebben a vallásban. Egy iskolázott fiatal felismeri ezeket az ellentmondásokat és vagy otthagyja a kereszténységet vagy minden nap hazudik magának. Nem könnyű minden nap hazudni magadnak, ezért sokan otthagyják és aki valóban az igazságot kéréséi az kutat és az iszlámban rátalál az igazságra, de sokan sajnos ateisták lesznek.

Másik ok, hogy azok akik jelenleg a világot irányítják, vallásellenesek. Hedonista életfelfogást terjesztenek és vallásellenes propagandát. Ez utóbbi leginkább iszlámellenes propaganda, mert az iszlám az egyetlen tiszta egyistenhit és valódi értékeket képvisel. A keresztény vallás mára csak néhány üres szlogenből áll tartalom nélkül, és sok-sok pogány hamisításból.

2021. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Hasonlítsd össze a magyar istentiszteletet egy afrikaival.

Ott elmond a pap egy rövid imát, majd énekelnek, táncolnak, akinek nincs kedve kimenni a placra kap egy száraz lopótök szerűséget, rajta egy hálón kagyló, vagy kövek, amikkel lehet üteni az ütemet. Majd újabb rövid ima, s kezdődik minden előlről. Idősek, fiatalok mind élvezik.

2021. márc. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Ebben a világban sokminden kétséges, így már nem lep, ha megtudom hány ember nem hisz semmiben.
2021. márc. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
amúgy biztos, hogy rohamosan csökken? mert ami a házasságkötési életkort és a gyerekek számát illeti, úgy látom, a gyakorló hívő fiatalok eléggé szorgalmasak az átlaghoz képest.
2021. márc. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ezek a legveszélyesebb tényezők a keresztény gyülekezetek jövőjére nézve:


0. az eredeti feladattól, az egyén Istenkapcsolatának erősítéséről eltérés

+ a transzcendencia hiánya


1. a politika általi korrumpálódás az évszázadok során


2. hitelességi deficit mind a ker. egyén (restség a jóra) mind az egyház részéről


3. szekularizált állam és oktatás


4. képmutatás hívőké és egyházaké szintúgy


5. a proaktív cselekvés hiánya társadalmi kérdésekben. Melyik ker. egyház tette föl magának a kérdést: hogy is legyen 10-50-100 év múlva a világ és benne az egyház helyzete?


6. a kultúrkereszténység kialakulása

2021. márc. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ebbe születnek bele az emberek. 70-80-90 éve még természetes volt a kereszténység jelenléte. Úgy mondjuk, hogy "népegyház" volt, átszőtte a hétköznapokat.

Ma simán, gond nélkül leélhet az ember úgy egy életet, hogy sosem találkozott vallással.

Tehát a deficit egyik oka a nevelés és maga a megváltozott közeg. A megváltozott közeget itt nálunk a szocializmus okozta, nyugaton meg a modern liberalizmus. Afrikában pl. nem ismert fogalom a szekularizmus. Ott valamilyen vallás szükségszerűen van: ha az iszlám, akkor az. Ha woodoo szellemekben hisznek, akkor az. Természetesebb dolog hinni. Ezért valamelyest könnyebb ott a misszió is.

A másik dolog meg nyilvánvalóan személyi hiányosság: nem képviselik elegen és hitelesen a kereszténységet.


"5. a proaktív cselekvés hiánya társadalmi kérdésekben. Melyik ker. egyház tette föl magának a kérdést: hogy is legyen 10-50-100 év múlva a világ és benne az egyház helyzete?"

Mondjuk a Katolikus Egyház a II. vatikáni zsinaton...? :)) Az más kérdés, hogy sajnos ez egy több összetevős folyamat, az hogy a zsinat kimond dolgokat, a gyakorlatban nem feltétlenül úgy valósul meg.

2021. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a Katolikus Egyház a II. vatikáni zsinaton...? :)) Az más kérdés, hogy sajnos ez egy több összetevős folyamat, az hogy a zsinat kimond dolgokat, a gyakorlatban nem feltétlenül úgy valósul meg."

A második vatikáni zsinatot 1965-ben zárták le. Gyakorlatilag még a hatvanas évek lavinaszerű társadalmi változásai előtt. És akkor még hol vagyunk a 2020-as évektől...

A modern világ egyetlen generáció alatt is rengeteget képes változni, és a tekintélyelvű gerontokrata mamutszervezetek képtelenek rá érdemben reagálni.

2021. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!