Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért legális a vallás?

Miért legális a vallás?

Figyelt kérdés
A kereszténység a legnagyobb pénzéhes szekta a világon. Akik egy kitalált mesekönyvből merítkezve egy egomániás sorozatgyilkost népszerűsítenek(Istent) aki ha nem hiszel benne a végtelenségig kínoz.Jézus volt a szekta vezér akit nem véletlenül végeztek ki.A keresztény vallásnak minden pontja megfelel egy szektájéval. Miért legális amikor a többi szektát betiltják és elítélik.?

2021. márc. 8. 19:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Huh ez aztán kérdés a javából.
2021. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
Például...
2021. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Ez a kérdés még Istennek is tetszene szerintem. De azért sok benne a túlzás.
2021. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
Menj ki egy kicsit a firss levegőre. Még van rá negyed órád.
2021. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
55%
Tényleg olyan mint egy szekta. Ahogy egyszerre mozognak, beszélnek, térdelnek az egész bizarr . Plusz a pap a bort issza mint Jézus vérét, és az embereknek adja az ostyát mint Jézus testét. Ez hogy nem fura másoknak?
2021. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
79%

Néhány elfogult és nagyon szélsőséges "keresztény" emberen kívül nincs semmi baj magával a vallással. És a buddhizmussal sincs. Hidd el, ha betiltanák, rosszabb lenne.

A hit azon kevés dolgok közé tartozik, amit nem tudsz elvenni valakitől. És a hit határozza meg a vallást. Vagyis gyakorlatilag csak a vallás gyakorlását tudnád betiltani, akkor pedig nem kevés zúgolódás lenne.

Hadd járjanak templomban, és higgyenek Istenben, a reinkarnációban, amiben örömüket lelik.

Amíg ez nem ütközik törvénybe (pl gyilkosság), vagy nem lépnek át egy bizonyos erkölcsi határt (pl nem bánnak nagyon rosszul a házastársukkal) akkor (akármelyik) vallás követése rendben van.

A gond azokkal a követőkkel van, akik vallásukkal takarózva követnek el rossz dolgokat.


Bocsánat a kisregényért, remélem kimerítő választ adtam. 😂

2021. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
73%

Ja, és még annyi, hogy a Bibliát nem kell szószerint értelmezni. Isten viselkedését (szerintem, és nem szeretnék vallási vitát folytatni) nem jó ötlet az Ószövetségből megítélni. Az Újszövetség egy szerető és megbocsátó Urat ír le, aki valljuk be, nincs nagy elvárásokkal a keresztények felé.

Nem vérengző. És végképp nem kínoz a végtelenségig, ha nem hiszel benne.

Na mindegy, szerintem ennyi lettem volna. Szép estét!

2021. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

"Miért legális amikor a többi szektát betiltják és elítélik?"


Mert melyik szekta van betiltva Magyarországon?

2021. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%

Csak egy Újszövetséget se közelről, se távolról nem ismerő ember kérdez ilyet.


Makó közelebb áll Jeruzsálemhez, mint a sorozatgyiilkos Isten Krisztustól.


Kérdező,, szarva közt a tőgyét!

2021. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%

A kapitalizmust sem tiltották be. Covid korlátozásokat sem tiltották be, pedig néhány embernek ráment már az élete.. Szólás szabadság is van csak lehet hogy drága. Az oltás sem kötelező, mit ahogy dolgozni sem.

Hinni sem kötelező, te magad döntöd el, nem kell elhinni isten létét ha nem tapasztaltad, de az emberszeretetet attól gyakorolhatod.


Gondolom itt neked az a legnagyobb bajod hogy sok emberrel elhitetnek dolgokat, amire nincs bizonyíték és nem bírod nézni hogy pl azt hiszi halála után van valami, de szerinted nincs, az a baj ez ellentétet szül, hiába csak azt akarod hogy ne éljen tévhitben, ne fecsérelje el az életét, ő azt fogja látni ami az ő nézőpontja, netán ez fordítva, igazából mindent lehet példázni pozitívan és negatívan is. Lehet valaki megtapasztalja istent, lehet nem, lehet szimplán hülye, lehet neki van igaza, 100%-ra sosem tudhatod. Álmodban tudod hogy alszol? El lehet érni, de nem jellemző, mi van ha felébredsz?


Nem, vírustagadó sem vagyok.

Nem fideszes sem vagyok.

Nem, ateista sem vagyok.

Nem, szektás sem vagyok.


Ha az utolsó 4 sorban magadra ismertél el kellene gondolkodni azon, hogy mi értelme mások megbélyegzésének.

2021. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!