Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miről szól a Hit gyülekezet?

Miről szól a Hit gyülekezet?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy lopással vádolják őket.

Tud valaki erről valamit?


2021. márc. 21. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
mint minden "egyház" ez is a butitásról és a munka nélküli gazdagodásról szól
2021. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Harácsolás és butítás.
2021. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Három dologról szól, ez pedig a pénz, a pénz ó és a pénz.
2021. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2021. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
A Hit gyülekezete egy neoprotestáns teljes evangéliumi felekezet a pűnkösdi karizmatikus ébredési mozgalomból nőtt ki 1979 ben jött létre mint egyház bár necces mikorra ismerték el hivatalosan ha van még kérdésed szivesen vàlaszolok a rágalmakat hagyjuk de arra is tudnék csak nincs ertelme ha komolyan erdekel szivesen segitek jobb ha te magad is személyesen meggyőződés vmirol mielott ítéletet alkotnal
2021. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

"1979 ben jött létre mint egyház"

Ha már Krisztus 2000 alapított egy Egyházat, akkor mi szükség volt egy új alapítására 1979-ben? Miért nem volt jó a Krisztus által alapított, ez miben tud többet?

2021. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha ugy nezzuk igazad van egyhaz mar pünkösdkor létrejött tehat kozel 2000 eve de azota kis millió vallasi irányzat jott létre a katolicizmus volt sokaig aztan jott a reformáció es minden század ébredésekkel tele ez a hitgyuli is protestáns csak vannak teológia nézetkülönbségek mind a katolikusokkal szemben mind reformatusokkal szemben ki mit tart igaznak en ezt amiben vagyok az egyetemes egyhaz részei vagyunk ez igy a legjobb kifejezés
2021. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"amiben vagyok az egyetemes egyhaz részei vagyunk"

Ezt ti mondjátok magatokról, vagy az egyetemes Egyház is elismeri? Mert ugye én is mondhatom, hogy tagja vagyok tényleg bárminek, de lehet az a szervezet csak nevetve legyint, hogy "ugyan már...". Például a Jehova tanúi is ugyanez állítják magukról, kicsit más köntösben, ráadásul ők előbb alakultak bő száz évvel.

2021. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Erre azt tudom mondani hogy az igaz egyház ismérvei tehat hogy mi sz hogy egyhaz mik azok a feltételek stb hogy egy szervezet egyháznak minősüljön hitünk szerint a biblia mondja meg azaz pl jezus mi ezt követjük betöltjük úgymond azokat a kivetelményeket a jehovisták megint nyilvan mondanak vmi ilyesmit de velemenyem szerint ha ezt egy emberi szervezet mint pl ők mondják meg akkor elegge kérdéses hogy bibliai alapon annak tekinthető e de ha egy tanút kérdezel ő ugyis elfogultan aut fogja mondani hogy ők azok sőt csak ők azok senki mas én ismerek sokat tanút es ember legyen a talpán aki ilyenkor el tudja dönteni én ebben hiszek ő abban de ha véleményünket vagy kivancsi én minden kereszteny vallasi felekezetet római görög katolikus református es meg sok van elfogadom hogy egyetemes egyhaz részei legfőképp mert a hiszek egynek nevezett hitvallást mind valljuk a jehovisták pont kilógnak mert ők nem hisznek es mont sorolhatnám szinte semmi alapvető dologban persze ok megmagyarázzák de ez ő saruk... most iszlám buddha természetesen ott is van vmi isten v felsőbbrendű vmi de azok nem a biblia Istenről beszelnek ezert hamis vallas kent tekintünk rájuk mist meg divat a gyúrunk egybe mindenkit es szelektaljuk ki a pozitiv értékeket vallasi okomenizmus hat hitünk szerint egy ut vezet Budára nem ezer fele erre csak azt tudjuk mondani attol hogy fő a szeret ahogy azok mondjak jol hangzik de nem
2021. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

"ha ezt egy emberi szervezet mint pl ők mondják meg"

Ez nálatok is pont így van, nincs különbség.


"ha egy tanút kérdezel ő ugyis elfogultan aut fogja mondani hogy ők azok"

De te is pont ilyen elfogultan mondod, mint ők.

2021. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!