Mi az a "hitgyüli"?

Figyelt kérdés
Ez milyen vallás? Valaki írna róla bővebben?

2021. márc. 24. 16:22
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
66%

"Ha téged is megérintene a Szentlélek, te sem tudnál állva maradni."

Ez alapján se az apostolokat, se Szűz Máriát nem érintette meg a Szentlélek, szerencsére, a hitgyüliseket és egyéb karizmatikus szekták tagjait igen.

2021. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 fxmaster ***** válasza:
74%
Nem ment semmibe se szembe a katolikus egyhaz mivel minden tanitas a szentirason alapszik,akoriban lehetseges hogy viszaeltek nehany papok vagy puspokok a bucsucedulakal de nem biztositota soha hogy 100% meg lesz bocsajtva a bunok es azis is az egyhazat tamogatak ahogy ti is a nagy tizedel most is van hasonlo bucsuk fel ajanlanak szentmiset valakiert es az ileto fizet azert.Ha a protestans gyokereihez hasonlitsatok magatokat akor mer nem vagytok egysegbe, meg mi jobban megyezunk a reformatusokal mit ti.Ne haragudj de en nem olvastam sehol hogy szuz Maria vagy Jezus rangatozot vagy nevetogorcsot kapot a szentlelektol, meg mondom en mi ez tomeghipnozis salynos az egyik elkezdi es utana a masik is ugy belle eli magat vagy meg fen al a veszely hogy egy hamis lelek manifesztal.
2021. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
25%
Az Isten szerelemére értsetek már meg hogy Istent hidegen hagyják az izmusok. Ha te katolikus vagy hites vagy református létedre istentelen életét élsz, akkor odaát sajnos nem vele találkozol. De ha te világosabban jársz és engedés hogy Isten megtisztítson a bűneidtől, akkor vele fogsz találkozni, mert örök életed lesz vele. Isten a szíveket vizsgálja nem a felekezetet. Lesznek pokolra menő vallásos emberek, akik soha sem ismerték meg Őt, mert fontosabb volt a felekezeti tagság, hagyományok, rituálék stb stb és lesznek felekezethez nem tartozó hívő emberek akik megértették hogy Istent nem lehet a felekezetek köze bezárni és otthon a négy fal között is találkozni tudnak Isten erejével és Szellemével. A szíve a lényeg. A megtört szív a lényeg! Minek csatároztok már annyit? Mint az óvodában. Nekem van igazam. Nem nem nekem van igazam. Kit érdekel ! Ha valóságos módon össze tőrtök Isten előtt és megalázzátok magatokat, akkor nem fogtok orr csatározni állandóan. Előttem szőlővel egyet értek. Jézus egyetlen egyházat sem alapított. Az újszövetségben egyetlen egyet sem. Hogy utána emberek alapítottak egyházakat, mozgalmakat az már más kérdés. Olyannyira nem alapított Jézus felekezeteket hogy ezt mondja az ÚSZ-ben....ahol ketten vagy hárman összejönnek a nevemben én ott vagyok ..... tessék ennyi. Ez nem felekezet hanem 2 vagy 3 szomjas, alázatos szívű ember találkozik. Mondom meg egy egyszer. Istent teljesen hidegen hagyja hogy melyik felekezetbe jársz. Nemi egy a lényeg, add át a szívedet! Engedd hogy megváltoztasson és elvegye a kőszîvedet és adjon egy olyan szívet ami tele van Istenfélelemmel és alázattal. De csatározzatok tovább nyugodtan!
2021. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 fxmaster ***** válasza:
70%
Hat 43-as ha neked nem er semmit amit mondot Jezus erre a sziklara alapitom egyhazamat es nem hiszel a papi szolgalat folytonosagra akor csinalj amit akarsz egy reszben igazad van nem is ketlem hogy fontos hogy valaki isten felo legyen es jo legyen de az semm megoldas hogy mindekibol mar nagy tanito meg predikator lesz es alapitt egyhazat es csalogasa az embereket mindenfele ravaszsagal peldaul it a higyuli te hiszel olyasmibe hogy a szentlelektol megreszegetc meg nevetel,rangatozol?.Ha eszreveszed az ige azt mondja Isten nem a zurzavar hanem a bekesegnek Istene,de vegyuk csak elo a felekezeteket mindegyikben van valami kulombseg mindegyik azt mondja oket a szentlelek vezereli akor most hogyis van ez a szentlelek mindekinek mast tanit?.Akor vegyuk elo a vezetoseget Istenek mindig voltak vezetoi Abraham,Mozes meg a tobbi profetak kotelesek voltak halgatni ralyuk mert Isten foldi helytartoja voltak es ez a vezetoseg nem szunt meg.Na meg ot van az a ige amely feheren es feketen elarul mindent ''mert sokan fognak jonni az en nevemben'' nezel csak korul mindegyik nagyban promovalja az o kis biznisz egyhazat persze Jezus neveben ilyen gyogyulasok meg olyan gyogyulasok oszt mind kamu.Nem kell figyelmen kivul hagyni hogy sokan vilgosagnak tunnek de tevedesek vannak bennuk es a hivek meg foglyak inni a levet hiszen azt mondja az ige aki vakott kovett a vakal egyut esen a veremben.
2021. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
46%
43-s vagyok! Legyen neked a hited szerint. Békesség rád!
2021. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
62%

#44

Hagyd rá, ők valami más Bibliát olvasnak, lehet abból kimaradt az a rész, amikor Jézus megalapítja egyházát.

2021. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 fxmaster ***** válasza:
61%
44-es igazad van hiaba magyarazuk meg nekik az igazsgot ok azt szeretik amit ot kinalnak nekik csakis imaval lehet segiteni hogy a szentlelek vilagositsa meg az elmelyuket.Csak az a biblialyuk van vagyis nem eppen mert a protestantizmus az oszovetsegbol kiragadot 7konyvet de tobbnyire azonos meg persze mashogy ertelmezik a szentlelket naluk szentszellem meg persze azt alittjak hogy az ember is harom oszetetelbol van test,lelek es szellem a szellemet nem tudom honnan szalasztotak.
2021. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
61%

#47

Nem feltétlenül azonos, például a jehovások is csináltak maguknak saját fordítást/ferdítést, a hitgyüli is most egy ilyenen dolgozik.


Az utolsó mondatodban a trichotomizmus jelenik meg, azzal vigyáznék, mert eretnekség. Bár gondolom csak képletesen értetted, de jobb akkor is kerülni a szerencsétlen szófordulatokat.

2021. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 fxmaster ***** válasza:
63%
48-as ha belegondolok tenyleg azon vannak hogy sajat forditast/ferditest csinalnak maguknak nekem mar egy gyulis mondta hogy az is roszul van forditva a bibliaban hogy keresztenyek mert azt mondja krisztusiak van helyesen hat nem semmi.Nekem is fura volt mikor voltam a gyulibe es mikor a szentleleket olvasta a nagy predikator akor szentszellemnek mondta csak nagyot neztem.Az is igaz a trichotonemiat is elitelte a zsinat mint eretnekseg csakis katolikus bibliat olvasok elsore meg en is a neten gyulis bibliat olvastam mikor beirtam hogy katolikus biblia csak nagyot neztem hogy mi a szosz az oszovetseg tobbet tartalmaz utana neztema dolgoknak.
2021. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
23%

"Nem ment semmibe se szembe a katolikus egyhaz mivel minden tanitas a szentirason alapszik"

És az hol van a Szentírásban, hogy Isten pénzért adja a bűnbocsánatot? Én pont az ellenkezőjét olvastam a Bibliában:

Róm 3:24 Megigazulván INGYEN az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által...

"akoriban lehetseges hogy viszaeltek nehany papok vagy puspokok a bucsucedulakal"

Lehetséges? Nem csak lehetséges, hanem a szó szoros értelmében azt hazudták, hogy Isten akkor bocsát meg, ha veszel búcsúcédulát.

"de nem biztositota soha hogy 100% meg lesz bocsajtva"

Tudod, Isten nem százalékokban méri a megbocsátást. Aki hiszi és vallja, hogy Jézus a Krisztus, megkereszteltetik víztől és Szentlélektől, az kegyelmet nyer Istennél. Méghozzá 100%-osan! :)

"azis is az egyhazat tamogatak"

Szóval szerinted az elnézhető, ha a papok hazugsággal szereznek az egyháznak bevételt?

"ahogy ti is a nagy tizedel"

Mal 3:10 Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg nektek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen.

A tized egy szent dolog. Ne kutyuljuk már össze a búcsúcédulával...

"most is van hasonlo bucsuk fel ajanlanak szentmiset valakiert es az ileto fizet azert."

Szóval a pap pénzért imádkozik érted... ez nagyon elszomorító.

"Ha a protestans gyokereihez hasonlitsatok magatokat akor mer nem vagytok egysegbe"

Kivel?

"meg mi jobban megyezunk a reformatusokal mit ti"

Az lehet, én nem abban mérem a dolgokat, hogy ki kivel van jóban.

"Ne haragudj de en nem olvastam sehol hogy szuz Maria vagy Jezus rangatozot vagy nevetogorcsot kapot a szentlelektol"

Én pedig valahányszor azzal találkozom a Bibliában, hogy valaki Isten jelenlétébe került, mindig volt fizikai megnyilvánulása.

"egy hamis lelek manifesztal"

Egy hamis lélektől nem fogod magad Istenhez közelebb érezni. Egy hamis lélek nem fog megszabadítani a drogtól, mint pl. Gera Zoltánt, egy hamis lélek nem fog megszabadítani az alkoholproblémáidból, mint pl. a megboldogult Gesztesi Károlyt, és még sorolhatnám.

2021. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!