Mi az a "hitgyüli"?

Figyelt kérdés
Ez milyen vallás? Valaki írna róla bővebben?

2021. márc. 24. 16:22
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
56%

"És az hol van a Szentírásban, hogy Isten pénzért adja a bűnbocsánatot? Én pont az ellenkezőjét olvastam a Bibliában:"

Én azt olvastam a Bibliában, hogy hazudni bűn, te mégis gátlástalanul és szemérmetlenül teszed. Továbbra se adtak pénzért bűnbocsánatot, lehet ezt nálatok a szektában a sok agymosott ezt benyalja, de azért az épeszű emberek nem. Még a neve is az volt, hogy búcsúcédula, nem pedig bűnbocsájtó cédula.


"Nem csak lehetséges, hanem a szó szoros értelmében azt hazudták, hogy Isten akkor bocsát meg, ha veszel búcsúcédulát."

Mint írtam, nem kell ilyen gátlástalanul hazudni, lehet ez a szektádban divat, de normális emberek között nincs értelme, hidd el.


"A tized egy szent dolog. Ne kutyuljuk már össze a búcsúcédulával..."

Az apostolok nem szedtek tizedet, az Újszövetségben már nincs. A középkorban kicsit más volt az adózás, ott indokolt lehetett, ma már nem. Tudtommal jelenleg a hitgyüli állami pénzből tartja fenn intézményeit, ahogy a többi felekezet is. Mégis csak nálatok szednek tizedet. Méghozzá teszik ezt elég sunyi módon, hallottam már párszor a nagy mágus, Németh Sanyi beszédét a tizedről.

Ha már itt tartunk, akkor a nálatok szedett tized is így hazugságon alapszik.


"Szóval a pap pénzért imádkozik érted... ez nagyon elszomorító."

Németh Sanyi milliárdokért imádkozik érted, teszi ezt rajtad röhögve.


"Én pedig valahányszor azzal találkozom a Bibliában, hogy valaki Isten jelenlétébe került, mindig volt fizikai megnyilvánulása."

Mutasd meg nekem a Bibliában, hogy a Szentlélek által így rángatózva visonganak az emberek, mint a hitgyülis szeánszokon.


"Egy hamis lélek nem fog megszabadítani a drogtól, mint pl. Gera Zoltánt, egy hamis lélek nem fog megszabadítani az alkoholproblémáidból, mint pl. a megboldogult Gesztesi Károlyt, és még sorolhatnám."

Ehhez nem kell semmilyen lélek. Sajnos volt rokonságban is olyan, aki ivott, nem vallásos, pláne nem hitgyülis és sikerült neki letenni. Egyébként a szcientológusok is ezekkel kecsegtetnek, nem sokban különböztök tőlük.

2021. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
11%

"Továbbra se adtak pénzért bűnbocsánatot"

Hanem miről szólt a búcsúcédula?

"Az apostolok nem szedtek tizedet, az Újszövetségben már nincs."

Akkor ezek szerint te egy másik tizedről beszélsz, ami egy adózási forma, és amit "szednek"- ahogyan te fogalmaztál. Az a tized, amiről én beszélek, azt nem szedi senki, hanem ÖNKÉNT adják, és még csak véletlenül sincs köze semmilyen féle adózáshoz. Ez egy teljesen önkéntes, ADAKOZÁSI (tehát nem adózási) forma. Tehát mégegyszer: a tizedet nem szedik, hanem adják, méghozzá ÖNKÉNT saját elhatározásból.

"Németh Sanyi milliárdokért imádkozik érted, teszi ezt rajtad röhögve."

Mert ki fizetett neki milliárdokat? Konkrétumokban beszéljünk.

"Mutasd meg nekem a Bibliában, hogy a Szentlélek által így rángatózva visonganak az emberek"

Nem mindenkinél ugyanazok a fizikai megnyilvánulások jelentkeznek. A mi korunkban ez már csak a Szentlélek érintéséhez köthető, de pl. Pünkösd előtt ez nem így volt.

De vannak erre példák a Bibliában, például amikor János az Isten színe előtt volt:

Jel 1:17 Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt.

Van erre példa az ApCselben is, amikor például a Szentlélek által tisztátalan lelkektől szabadultak meg az emberek:

Apcs 8:7 Mert sokakból, kikben tisztátalan lelkek voltak, nagy hangon kiáltva kimenének; sok gutaütött és sánta pedig meggyógyula.

Vagy itt van pl. Dániel példája:

Dán 10:8 És én egyedül hagyattam, és látám ezt a nagy látomást, és semmi erő sem marada bennem, és orcám eltorzula, és oda lőn minden erőm.

Dán 10:9 És hallám az ő beszédének szavát; és mikor hallám az ő beszédének szavát, én ájultan orcámra esém, és pedig orcámmal a földre.

"Sajnos volt rokonságban is olyan, aki ivott, nem vallásos, pláne nem hitgyülis és sikerült neki letenni."

Persze, nekem is a nagybátyám önmaga leszokott a cigarettáról. De van, akinek ez magától nem ment, hanem Isten segítségével, imával, böjttel, szabadulásért való imával sikerült.

"Egyébként a szcientológusok"

Engem nem érdekelnek a szcientológusok.

2021. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
66%

"Hanem miről szólt a búcsúcédula?"

Ami a nevében is benne van, búcsúról. Tehát felesleges folyamatosan hazudoznod erről, itt nem egy hitgyülis szeánszon vagy, ahol a sok hülye minden szánalmas hazugságot bevesz.


"Az a tized, amiről én beszélek, azt nem szedi senki, hanem ÖNKÉNT adják, és még csak véletlenül sincs köze semmilyen féle adózáshoz."

Rendben, mutasd be nekem ezt az Újszövetségből. Egyébként egyáltalán nem önkéntes, ha Németh Sándornak számtalan alkalommal kellett beszélnie arról, hogy miért fontos ezt adni. Igaz fegyvert nem tartanak senki fejéhez, de tudod sokszor sokkal rosszabb ez a fajta sunyi, alattomos és ördögi manipuláció, amivel rá bírják a híveket.


"Mert ki fizetett neki milliárdokat? Konkrétumokban beszéljünk."

Egybe nyilván senki, de de nem kis lelkészi fizetéséből tellett neki országos tévécsatorna felvásárlására, se több száz milliós luxus villára, se testőrökre. Mondjuk azt se értem, hogy miért védik testőrök, embertől nem kell félnie, csak Istentől, de Őtőle retteghet.

[link]


"Jel 1:17 Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt."

Ez hogy kapcsolódik ahhoz, hogy állítólag betöltekezés esetén az emberek visongva fetrengenek a földön? Semmi hasonlóságot nem látok.


"Van erre példa az ApCselben is, amikor például a Szentlélek által tisztátalan lelkektől szabadultak meg az emberek"

Igen, az ördögtől megszállott emberek valóban mutattak ilyen "tüneteket", de én azért nem gondolnám, hogy a hitgyülis szeánszokon ördög szállja meg őket. Szerintem csak egyszerű tömegpszichózis (nem csak szerintem, a szakemberek szerint is).


"Vagy itt van pl. Dániel példája:"

Tudtommal a Szentlélek pünkösd napján áradt ki az emberekre, Dániel látomásainak ehhez mi köze? Persze lehet a hitgyüliben már ezt is átírták.


Amúgy továbbra is várnék akár egyetlen egy példát, amikor a Szentlélek kiáradása a Bibliában földön fetrengő visongást eredményezett.


"Engem nem érdekelnek a szcientológusok."

Miért, pedig pont ugyanolyan a két felekezet, nem sokban különböznek tőletek.

2021. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 fxmaster ***** válasza:
74%
Szerintem jobb ha veszo helyet pontot teszunk ok azt szeretik amit otan ajanlanak nekik es ezel szemben nem tudunk semmit se elerni.De azert en szerentek kerdezni valamit 52-es hogy hogy csak a punkosdista karizmatikus vallasnal vannak ilyen megnyilvanulasok ok megertem azt mondjatok mi katolikusok nem hiszunk az ilyesmibe de akor miert nem tortenek mas felekezetnel ilyen megnyilvanulasok? hiszen azt mondjatok nem szamit a felekezet hovatartozas es mashol is munkalkodik a szentlelek akor miert nem latam reformatus,baptista,vagy az adventizmusonal ilyesmit? Nincsenek azert ketelyejid hogy ez csak parancsszora mukodik es tomeghipnozis(az egyik elkezdi es a masikat is athatja ez az elmeny es koveti).Azert az is elgondolkodtato amit az elozo irt hogy ha onkentes a tized es tiszta szivbol ad mindenki akor miert szinte minden alkalommal hirdeti a tized adakozast? az en velemenyem szerint lelkierzelem furdolast akar elerni hogy tenyleg mindenki adjon.
2021. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
16%

"Ami a nevében is benne van, búcsúról."

De konkrétumokban beszéljünk akkor. Fejtsd ki, hogy mi az a búcsú, mi a szerepe, stb.

"Rendben, mutasd be nekem ezt az Újszövetségből."

Nincs benne az Újszövetségben - miért ne dönthetne úgy egy hívő ember, hogy a jövedelmének az egytizedét adakozásba szánja, anélkül, hogy ez benne lenne a Bibliában?

"Egyébként egyáltalán nem önkéntes"

De, ez teljesen önkéntes.

"Németh Sándornak számtalan alkalommal kellett beszélnie arról, hogy miért fontos ezt adni."

Linkelj be nekem abból a számtalan alkalomból néhányat.

"Igaz fegyvert nem tartanak senki fejéhez, de tudod sokszor sokkal rosszabb ez a fajta sunyi, alattomos és ördögi manipuláció, amivel rá bírják a híveket."

Semmiféle manipulációról nincs szó. A gyülekezet nagyon csekély százaléka tizedel.

"Egybe nyilván senki"

Én sem azt kérdeztem, hogy egyben fizették neki vagy nem. Azt kérdeztem, hogy ki/kik fizették neki, hogyan, mikor, miért?

"de nem kis lelkészi fizetéséből tellett neki országos tévécsatorna felvásárlására, se több száz milliós luxus villára"

Vállalkozása van, emellett egy több tízezer fős egyház vezető lelkésze. Ő maga is rendszeresen adakozik, a gyülekezetnek van Szeretet Szolgálata is, ami folyamatosan működik az ország minden pontján. A gyülekezetnek van könyvkiadója is, újsága és rádiója is.

"se testőrökre. Mondjuk azt se értem, hogy miért védik testőrök"

Honnan veszed, hogy testőrök védik?

"Ez hogy kapcsolódik ahhoz, hogy állítólag betöltekezés esetén az emberek visongva fetrengenek a földön? Semmi hasonlóságot nem látok."

Leírtam, hogy nem mindenkinek ugyanazok a fizikai megnyilvánulások. Sőt.

"de én azért nem gondolnám, hogy a hitgyülis szeánszokon ördög szállja meg őket."

Én sem ezt mondtam. Azt mondom, hogy ez is egy természetfölötti jelenség, amelynek szintén vannak fizikai megnyilvánulásai.

"Tudtommal a Szentlélek pünkösd napján áradt ki"

És azt is leírtam, hogy a mi korunkban ez már csak a Szentlélek érintésének köszönhető, de Pünkösd előtt nem erről van szó.

"akor miert nem latam reformatus,baptista,vagy az adventizmusonal ilyesmit?"

Dehogyisnem. Katolikus egyházakban is vannak karizmatikus jellegű közösségek, akik pl. nyelveken szólnak, és gyakorolják a karizmákat.

Itt van pl. egy katolikus pap, aki nyelveken imádkozik: [link]

"ha onkentes a tized es tiszta szivbol ad mindenki akor miert szinte minden alkalommal hirdeti a tized adakozast?"

Még a végén kiderül, hogy rendszeresen követed az istentiszteleteket. De ha tényleg így lenne, akkor látnád, hogy ez nem így van. Én pl. éveken keresztül katolikus templomba jártam, és ott minden misén elmondták, hogy ne felejtkezzünk el az egyházi ADÓ befizetéséről - de emiatt még nem gondolom azt a papokról, hogy "sunyi, alattomos módon manipulálják az embereket".

2021. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

"De konkrétumokban beszéljünk akkor. Fejtsd ki, hogy mi az a búcsú, mi a szerepe, stb."

Tudtommal a kérdés a hitgyüli nevű szektáról szól, nem a búcsúról, csak felhívtam a többi olvasó figyelmét, hogy mennyire hazudsz ezzel kapcsolatban. Ettől függetlenül, rendes voltam, s kikerestem neked:

[link]


Ki is emelem a linkelt leírásból:

"A katolikus tanítás szerint a bűnbánat, illetve a gyónás visszavezet a kegyelem állapotába, az isteni életbe, viszont a bűn „nyomai”, pl. a kialakult rossz szokások megmaradnak bennünk (lelkünkben, pszichénkben, reflexeinkben); ezért, valamint a bűnnel együtt járó károkozás miatt szükségünk van vezeklésre, illetve ezért jutnak emberek az „ideigtartó” büntetésre, a „tisztítótűzbe” is. A teljes búcsú az „ideigtartó” büntetéstől, vagyis (ha most meghalnánk) a tisztítótűztől szabadít meg minket, illetve a tisztítótűzben szenvedőket a mennyországba juttatja."


A búcsú egyébként számtalan módon elnyerhető volt, az alamizsna csak egy módja volt a sok közül. Persze nyilván ezt emelitek ki, mert erről tudtok leginkább hazudozni.


"Nincs benne az Újszövetségben"

Pont. Tehát se az apostolok, se Jézus nem rendelt el hasonlít, s mégis úgy van beállítva, mint egy szinte kötelező dolog.


"Linkelj be nekem abból a számtalan alkalomból néhányat."

Hogy linkeljek be? Keressem ki neked az ATV katalógusából vagy kérjem személyesen a fősámántól? Még évekkel ezelőtt, amikor nem ismertem fel ennek a szektának valódi arcát, jó néhány vidámvasárnapot végig néztem, hol élőben, hol ismétlésben. Nem egyszer volt fajsúlyos téma, hogy mennyire fontos a tized fizetése. Azért volt sunyi, mert nem azt mondta Sanyi, hogy villanyra és áramra kell, mint mondjátok, hanem nektek jó, mert Isten bőségesen megjutalmaz érte. Néha még voltak kis történetek is, ahol szegény amerikai házaspár, idős ember (mikor mit talált ki) szinte a semmiből fizettek tizedet, s lám pénzügyi helyzetük csodák csodájára hamarosan helyreállt, sőt jól éltek. Ugye itt jön be a sátáni bővölködés teológiája is.


"Vállalkozása van, emellett egy több tízezer fős egyház vezető lelkésze. Ő maga is rendszeresen adakozik, a gyülekezetnek van Szeretet Szolgálata is, ami folyamatosan működik az ország minden pontján. A gyülekezetnek van könyvkiadója is, újsága és rádiója is."

Na na! A gyülekezetnek van vagy neki? Mert itt bizony az a vád, hogy a gyülekezeti vagyonból lett magán vagyon, s ez a vád azért elég alapos, számos tényfeltáró riport foglalkozott vele. Ezt hívják sikkasztásnak. Neki elvileg egy lelkészi fizetése van, illetve néhány kiadott könyve, amire hát elég szűk a kereslet.


"Honnan veszed, hogy testőrök védik?"

Korábban olvastam, s ha jól rémlik, képek is voltak róla. Viszont azokat a képeket hirtelen nem találtam, helyette beszéljenek ezek a képek:

[link]


Lehet mondani majd, hogy Bartus így, Bartus úgy, de itt szinte csak kéket látsz majd. Végig mered egyáltalán nézni?


"Leírtam, hogy nem mindenkinek ugyanazok a fizikai megnyilvánulások. Sőt."

Igen és? Azt kértem, hogy bibliai példát hozzá rá, eddig csak ördögtől megszállott ember esetén tudtál hasonlót mutatni. Ami hát nem vet túl jó fényt a dolgokra.


"Katolikus egyházakban is vannak karizmatikus jellegű közösségek, akik pl. nyelveken szólnak, és gyakorolják a karizmákat."

Csak egy Katolikus egyház van, nem több. Néha ezekkel kapcsolatban is szkeptikus vagyok. Főleg amikor egyértelmű a tömegpszichózis, s már kényszeresen csinálja mindenki.


"Én pl. éveken keresztül katolikus templomba jártam, és ott minden misén elmondták, hogy ne felejtkezzünk el az egyházi ADÓ befizetéséről - de emiatt még nem gondolom azt a papokról, hogy "sunyi, alattomos módon manipulálják az embereket"."

Látod, itt buktatod le magad. A papok sose adónak hívják, nem is szeretik ezt a kifejezést, helyette egyházi hozzájárulást mondanak. Ami amúgy évente pár ezer forint csak, talán most 2500 forint személyenként. Mennyi is nálatok a tized? Te mennyi tizedet is fizetsz?

Manipulálás pedig nem lehetne, mert nem kecsegtetik a híveket semmivel érte, ez ténylegesen fűtésre, vízre, áramra kell.

2021. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
39%

56-s. Hagyd rá. Jobb a békesség. Te katkoba jársz. Az ott lévő tanokban hiszel. A másik meg a hitesekhez jár és az ott lévő tanokban hisz!

Értelmetlen meddő vita ez mindkettő oldalról

2021. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
83%

Pszicho-terror, agymosás és keresztény diktatúra a Hit Gyülekezetében


2017- ben a Szolgálólány meséje sorozat egy beteg pszicho-terror alatt tartott társadalmat mutatott be amit keresztény fundamentalisták irányítanak. Elképesztő elnyomás, az emberség teljes hiánya, megalázás, kínzás és válogatott borzalmak mindez keresztény köntösben. Ezzel kapcsolatban jelent meg egy cikk az index. hu - n “Milyen lenne a világ, ha keresztény fundamentalisták irányítanák?” címmel. Természetesen a Hit gyüli részéről beindult a irónikus módon diktatórikus gépezet, tömeges feljelentési akció indult az index ellen, hogy letiltsák a facebookról. Vajon miért? Nem pusztán a keresztény értékrend védelme miatt. A válasz egyszerű: mert a sorozat átvitt értelemben a gyülekezetről szól. Teljes mértékben felismerhető a tagok számára az a keresztény színezetű elnyomás, visszaélés amit a sorozat mutat be. A Hit Gyülekezete a sorozat társadalmához hasonlóan egy elnyomott, pszicho-terror alatt álló közösség, ahol vannak elnyomottak, kiváltságosak, elnyomók, megszégyenítők és megszégyenítettek, szenvedők, szabadulni vágyók és akik vasszigorral tartanák fent a teokratikus jellegű rendet. Általános alap helyzet, hogy nincs saját vélemény vagy egyet nem értés. Kötelező száz százalékig mindennel egyetérteni, és kifejezni egyetértésedet heves bólogatásokkal - lásd Vidám Vasárnap hallgatóság első sorai akik olyan látványosan és annyit bólogatnak, hogy a Bólogató János verseny győztesei biztos közülük kerül ki. Ez a feltétlen egyetértés nem csak általános erkölcsi kérdésekre vonatkozik, hanem személyes döntésekre, politikai párt támogatásra, pénzed felhasználására és párválasztásra is. Kötelező a gyüli épp aktuálisan támogatott pártjára szavazni tagságvesztés terhe mellett. Pénzed okosan használd fel: a kötelező tizedfizetésen felül szívleld meg a jótanácsokat, ne nagyon menj külföldre szabadságra vagy ilyesmi hiszen csak jobban lefáraszt és a tapasztalatok alapján megront. Add a pénzed a tizeden felül is a gyülekezetnek, annál jobbat úgysem tehetsz. A gyülekezet vezetése Németh Sándorral az élen mindennek felett való tekintély. Persze elismerik, hogy ő sem tökéletes, de a gyakorlatban a tévedhetetlenség és kritizálhatatlanság jellemzi a gyülekezetet. A legszigorúbban fenyegetnek ha Sándor tekintélyét sérted, mondván “Isten ítélete” jön rád ha nem vigyázol. A gyülekezetben is a sorozathoz hasonlóan általános a megalázás kultúrája. Ha az öltözködésed nem megfelelő ( nem legelegánsabb öltöny vagy ruha) van hogy mindenki előtt leszidnak az Istentiszteleten a “szolgálók” mondván: “ez Istentisztelet, így nem lehet öltözködni, hogy mertél csak így megjelenni, ez nem méltó stb..”. Vannak lelkesebb “szolgálók” akik haza is küldenek átöltözni... Általános a besúgás, gyakorlatilag spicli kultúra van a gyülekezetben. Főleg a gyülekezet által működtetett iskolákra igaz, hogy jó pontokért feldobják egymást a tanároknál vagy pásztoroknál a “testvérek”. Ehhez a jelenséghez kapcsolódik egy másik negatív dolog is: a pletyka. Mindig mindenki tud minden intim részletet, ki milyen bűnben esik el épp, ki végzett önkielégítést ki kit csalt meg, épp ki válik vagy kiről derült ki, hogy meleg. Minden kétséget kizáróan a legpletykásabb közösség a Hit Gyülekezete. Még a pásztorok bűnei is közszájon forognak. A bűnmegvallás gyakorlatával rendszeresen visszaélnek, zsarolva és sakkban tartva embereket. Ezt a sátáni cselekedetet a gyónási titok megszegésével érik el. Bizonyos információk szerint Soós Pál - aki alapító tag volt kezdetektől fogva (!!!) - ezért távozott nemrég a gyülekezetből, mert a vezetés megvallott bűnökről akart információkat kiszedni belőle valakiről akit meg akartak zsarolni. Remek eszköz a pszicho-terror fenntartására a démon mint magyarázat bármire. Ha nem értesz egyet bármivel ami elhangzott, ha nem támogatod amivel csak tudod, ha olyan tevékenységbe veszel részt - legyen az ártatlan hobbi - ami a gyülekezet szerint nem ajánlatos, rögtön jön a démonokkal és Isten ítéletével való fenyegetőzés.

Nagyon szemléletes volt a sorozatban, ahogy külföldi látogatók kedvéért a felakasztott hullákat levágták és a vért a falakról lemosták majd a külföldieknek azt kellett hazudni , hogy boldogok. Ugyanígy mi is mostuk a vért a falakról, támogattuk a lélektelen képmutató propagandát és tüntettük el a “szekrényből kihulló hullákat” titokban, majd mosolyogtunk ha épp ott pásztázott a kamera. Sokan voltak akik kiégett elbukott keresztényként a Hit Gyülekezete lelki szemétdombján végezték, de volt tényleges öngyilkosság is.

Természetesen az elnyomókra ugyanazok az erkölcsi elvárások nem vonatkoznak. Míg az imacsoportban a Sziget fesztivált átkoztuk mint Szodoma és Gomora eljövetelét, Németh Sándor fia ott bulizott. Míg köteles vagy anyagilag a teljes önmegtagadásra még akkor is ha az utolsó forintjaidat adakozod el étel helyett és nem lesz mit a gyermekednek ennie, a Németh család minden tagja a legnagyobb luxust élvezi: álom autók milliárdos ingatlanok és földek... luxus berendezés.De te ha mégsem dobnád be a tizedet anyagi gondok miatt “Istent lopod meg”. A legkisebb bűnök megvallása kötelező, néha nyilvánosan is. Volt hogy az énekes Balogh Ferencnek az egész gyülekezet előtt kellett bocsánatot kérnie a fia által elkövetett iskolai “bűnök” miatt. Természetesen a kiváltságosokra ez sem igaz, sőt falazni kell. Nemes Ákos a debreceni pásztor prostituáltakhoz járt. Ezt nem kellett nyilvánosan megvallania, csak annyit közöltek szemérmesen a gyülekezet oldalán, hogy “volt egy ügy”. Kettős értékítélet tetten érhető mindenhol a gyülekezetben. Míg más egyházak és felekezetek botrányait ország-világ előtt kitárgyalják, a gyülekezet bűneit (pl. a gyülekezet iskolájában tötént tanár-diák pedofil jellegű affért) eltitkolják vagy eltussolják. A Németh családhoz - és újabban Németh Anna barátnőihez is - a gyülekezetből járnak szolgálat gyanánt takarítani. Egy átlagos hívő asszony szemérmesen vezeti otthon a háztartást, míg Németh Anna gyüliseket ingyen dolgoztat és feszülős bőrnadrágban meg luxus ruhákban pózolgat a facebookon. Németh Sándor közvetlen munkatársaira ugyanez a képmutatás jellemző. Morvai Péter volt III/III-as ügynök ártatlanul vádolt valakit ügynöki múlttal. Bírósági per marasztalta el bizonyítékok hiányában. Cseszkó Tamás többszörösen elítélt csaló és tolvaj csalással és hazugsággal vádolja a Németh Sándort kritizálókat. Igen... A hitgyüli története képletesen szólva nem más mint a “szolgáló meséje...”


Megdöbbentő volt látni a sorozatban, ahogy a frissen születendő gyermekeket elvették az anyáktól. A gyülekezetben ezt agymosás révén érik el. Rengeteg extag gyermekét hangolják folyamatosan a szülők ellen az ifjúsági pásztorok az ifi gyülekezetben nemritkán pereskedésig fajuló vitákat és elhidegülést eredményezve.


Ezek után milyen lenne a világ, ha ilyen keresztények uralnák? A válasz egyszerű : maga a földi pokol.

2021. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

"Ezek után milyen lenne a világ, ha ilyen keresztények uralnák? A válasz egyszerű : maga a földi pokol."

Már amennyiben az ilyen szekták nevezhetők kereszténynek, a keresztények álkeresztány szektáknak nevezik ezeket, nem véletlenül. Szinte semmi közük az igazi kereszténységhez, még a hitvallásuk is egészen más.


Viszont ezek után megnézem majd a sorozatot, korábban kicsit idegenkedtem tőle.

2021. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!