Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha elképzelhetőn...

Mi van akkor, ha elképzelhetőnek tartom, hogy létezik valamiféle Isten, felsőbb hatalom, de nem az, amit az emberek leírnak a Bibliában ? Akkor én hívő vagyok, vagy ateista ?

Figyelt kérdés

A Biblia valós és kitalált történetek gyűjteménye szerintem, amit az emberek írtak, amit az akkori korban erkölcsösnek tartottak, azt beleírták, amit meg elítéltek, azt bűnnek titulálták. Isten nem tollbamondta a szöveget, hanem az akkori zsidő főpapok és írástudok azt VÉLELMEZTÉK ! hogy ez Isten szava.


Magyarul ők se tudták, mi fán terem az Isten. Istent a maguk képére formálták, maguknak alkottak egy istenképet és azt rákényszerítették a többi emberre. Micsoda dolog azt képzelni, hogy Isten majd lejön az emberek közé és leküldi fiát ? Nem így kell elképzelni, Isten lehet nem is személy, hanem egyfajta teremtő erő úgymond, de nem biztos, hogy személy !!


Istenről szerintem mindenki csak találgat, mintha tudná a tutit, de szerintem csak találgatnak, a papok se tudják, a pápa se, senki. Csak a Biblia szövegét tanulják be.



2021. márc. 30. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha bármilyen istenben hiszel, hívő vagy, ugyanis az ateista istentagadót jelent.
2021. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívő vagy, csak legfeljebb nem keresztény. Nagyon sokféle hívő létezik.
2021. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ajánlom a spiritualitást.
2021. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

"Mi van akkor, ha elképzelhetőnek tartom, hogy létezik valamiféle Isten, felsőbb hatalom, de nem az, amit az emberek leírnak a Bibliában ? Akkor én hívő vagyok, vagy ateista ?"

Többféle válasz van.

Mivel az egy Isten a Bibliában nyilatkoztatta ki magát nekünk, így istenellenes vagy.


"A Biblia valós és kitalált történetek gyűjteménye szerintem, amit az emberek írtak, amit az akkori korban erkölcsösnek tartottak, azt beleírták, amit meg elítéltek, azt bűnnek titulálták. Isten nem tollbamondta a szöveget, hanem az akkori zsidő főpapok és írástudok azt VÉLELMEZTÉK ! hogy ez Isten szava."

Ezzel az a baj, hogy nem gondolkodsz, nem jársz utána, hogy valóban igazad van-e Eleve elhatároztad, hogy a Biblia Istenében nem fogsz hinni és ehhez keresel általad le nem ellenőrzött sztorikat.


Hívő nem lehetsz, mert a hit azt jelenti, hogy logikusan meggyőződtem Isten szaváról, hogy igaz és aszerint cselekszem.

2021. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

"Istenről szerintem mindenki csak találgat, mintha tudná a tutit, de szerintem csak találgatnak, a papok se tudják, a pápa se, senki. Csak a Biblia szövegét tanulják be."

És a nem katolikus keresztények? Mert te most kb. a katolikusokról írsz. Tudtad, h nem minden keresztény katolikus?

2021. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

"Istenről szerintem mindenki csak találgat, mintha tudná a tutit, de szerintem csak találgatnak, a papok se tudják, a pápa se, senki. Csak a Biblia szövegét tanulják be."


Szerintem nem a Biblia szövegét tanulják be, hanem belemagyarázak rengeteg mindent. Mond a pápa vagy a rabbi valamit ami benne van a Bibliában, majd elkezdi ecsetelni, hogy ez azt jelenti, hogy... és ha szerinted nem ezt jelenti akkor hitetlen vagy eretnek vagy. Pedig rengeteg bibliai vers van aminek többféle értelmezése is van.

2021. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha bármiféle istenben hiszel, akkor hívő vagy.

Ha nem a Bibliában, akkor pedig pogány vagy (vagyis nem keresztény).

A #4-es 32%-os trollra meg ne hallgass.

2021. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"A #4-es 32%-os trollra meg ne hallgass."

Sejtettem, hogy megint te tetted fel a kérdést. És a másik accodról meg kontrázol. Nem kényelmetlen miattam állandóan ki be lépkedni és engem figyelni? Mondjuk szeretem, ha népszerű vagyok, ha majom módra követnek. Valamit jól csinálok, köszi megint a visszaigazolást. De ez a 32% az agyadra ment (többek közt)

2021. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kérdezek ilyeneket. Remélem, a kérdező véleménye meglesz rólad.

Figyel a fene, kinek hiányzol? Csak figyelmeztetem őket, nehogy komolyan vegyenek téged.

Azt mondod, hogy már 32% se vagy?

2021. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Rég volt az már... ennyi nullás hasznosságú hozzászólással.

Bár matematikailag nem érheti el a nullát, mivel volt olyan elvakult hívő, aki hasznosnak találta a trollkodását.

2021. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!