Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények ! Ti nem féltek...

Keresztények ! Ti nem féltek attól, hogy halál után nincs semmi ? Mert ugye ott van a Túlvilág ígérete, de mi van, ha kamu az egész és csak nagy üresség és semmiség lesz ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Én nem félek. Hiszem hogy van valami. 🤗
2021. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De nincs ilyen bennetek, hogy mi van, ha mégse ? Én pont ezért tisztelem mélységesen az apácákat, szerzeteseket, akik egész életüket gyakorlatilag feláldozzák Krisztusnak.
2021. ápr. 4. 16:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem nincs ember, akiben ne lenne olykor akár kis kétely is, viszont nagyon bizakodom benne, hogy lesz.
2021. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
39%

Akik bigott vallásosak, azok nem félnek ilyesmitől. Aki nem olyan elkötelezett hívő, az esetleg gondol erre, de attól meg fölösleges kérdezned és egy idő után meggyőzi magát hogy lennie kell valaminek, vagy ha van esze, rájön, hogy nem.

Aki meg tudja, hogy nincs semmi, az meg nem hívő. Szóval kicsit paradox a kérdésed.


De megnyugtatlak, nem kell véflnia semmitől és az ürességtől, mert nem fogsz tudni róla, ahogy születésed előtt sem tudtál róla, vagy ha tudtál, nem emlékszel rá születésed után.

Mivel az emberi személyiség, amit léleknek neveznek a hívők, mindössze az emberi agy tekervényeinek a sokaságától függően értelmes és létrehoz olyan impulzusokat, amik megalkotják a személyedet, amit a környezeted és a belső döntéseid formálnak, így ha meghalsz nem ürességben leszel, mindössze csak megszűnszlétezni. tehát te a semmit nem fogod érzékelni, te magadválsz semmivé, mert nem lesz az agyadban jel, mivel ezeket a jeleket ami gép (agy) továbbítaná és képezné, le fog állni végérévnyesen.

Ezért van az is, hogy aki ha véletlenül visszatér az úgynevezett agyhalálból, már nem teljesen önmaga, mivel sérült az agya, és már nem minden jel úgy megy benne, ahogy előtte, kvázi másik ember, másik, úgynevezett "lélek" is lehet.


24/F (F mint felfilágosult xd am nem, mint Férfi.)

2021. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
70%
Hopsz, elnézést az elírásokért, és a magyartalan fogalmazásért. Kicsit fáradt vagyok :)
2021. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a haláltól mindenki fél, azért, mert elveszti a földi szeretteit. Hogy mi lesz? azt majd meglátjuk. Kérdező, ajánlom az alábbi írást:

[link]

2021. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek, mert számomra felfoghatatlan, hogy a halállal megszűnik minden.
2021. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem félek, mert tudom, hogy nincs semmi. Esetleg a feltámadás az amiben reménykedek, ha méltó leszek arra.
2021. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Félek a haláltól, de nem attól félek, hogy nincs ott semmi utána. Elhiszem Krisztus ígéreteit erre vonatkozólag is, mert megtapasztaltam más ígéretei és az ő létezése igazságát és megtapasztaltam a szeretetét.
2021. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem félek, mivel örök életem van. Isten szavát lehet ellenőrizni, hogy igaz-e vagy sem, szóval mi nem lutrira megyünk. Lsd. 9. válasz. Ebből az irányból is lehet közelíteni, de más irányból is.


A nyolcas válaszolót nem értem. Tudja, hogy nincs semmi, de feltámadás esetleg. Ez ellentmondásos. A feltámadáshoz sose lesz méltó senki. Csak Jézus volt méltó, úgyhogy más utat kell keresni a feltámadáshoz;)

Valaki egyszer mondta, hogy "én vagyok az út, az igazság és az élet". Hát ezt az utat javaslom mindenkinek

2021. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!