Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne visszavágni neki?

Hogyan lehetne visszavágni neki?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom felesége mindig azt hangoztatja, hogy ő mennyire Istenfélő, vallásos, az ismerőseinkről viszont minősíthetetetlen hangnemben beszél. Múltkor, mikor beugrottam hozzájuk, felmerült, hogy egyik barátomhoz át kéne ugranunk, kérdezte, hogy melyikhez, mire a legjobb barátom mondta, hogy "a Petihez". Erre ő reflexből: "A dagadthoz?". Próbálta a barátom finoman tompítani a helyzetet, de a nő csak erősködött, hogy "ő igenis dagadt". A Bibliában nincs valami jó idézet arra, ami kb annak a megfelelője, hogy "ne legyél paraszt?" Úgy visszavágnék neki. Katolikus hívő a nő.


Köszi előre is a válaszokat.



2021. jún. 20. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

A gonosz ember:

(Zsoltárok 10:7) 7 Szája tele átokkal, hazugsággal és fenyegetéssel, nyelvével bánt és sérteget.


1 [Dávid zsoltára.] URam, ki tartózkodhat sátradban, ki lakhat szent hegyeden?

2 Aki......

3 Aki nem rágalmaz nyelvével, nem tesz rosszat embertársával, és nem becsmérli a barátait. . .

2021. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
Ha egyszer dagadt valaki, akkor miért kell álszentnek lenni?
2021. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Beszéld meg vele hogy ne mondjon ilyeneket másról ha ennyire hívő.
2021. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

(Jakab 3:5) 5 Így a nyelv is kicsi része a testnek, mégis igencsak kérkedik. Gondoljatok bele, hogy egy kicsi tűz mekkora erdőt képes lángba borítani!

3:9 Ezzel áldjuk az Urat és Atyát, és ezzel átkozzuk az Isten hasonlatosságára teremtett embereket.

10 Ugyanabból a szájból jön ki áldás és átok. Testvéreim, nem kellene ezeknek így lenniük.

11 Vajon a forrás ugyanabból a nyílásból csörgedeztet-e édest és keserűt?

2021. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, ez olyan, hogy én is hangoztathatom magamról, hogy az angol királynő vagyok, attól még nem leszek az. Én is ismerek olyat a faluban, aki hangoztatja, hogy mennyire vallásos és hívő, de sose láttam még a templomba vasárnap, pedig minden héten járok. Míg mások ezzel sose kérkednek, te tényleg istenfélő életet élnek.
2021. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1es válaszoló WIN, köszönöm szépen
2021. jún. 20. 22:32
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Minek dagadt a haverod:) Igaza van a csajnak, hátha ettől lefogy és nem megy rá az egészsége
2021. jún. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én régebben próbálkoztam ráolvasásokkal és különböző rontásokkal meggyengíteni az ellenségeimet. Alapvető Vica tanokkal lehetséges hogy vissza tudsz neki vágni.
2021. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak egyszerűen kérd meg ezt a nőt, hogy mutassa meg neked a Bibliában, hogy Jézus hol beszélt ilyen becsmerlő és sértő módon egy másik emberről.
2021. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Túlságosan igazat akar mondani, és nem tudja hogy az fájdalmas. Attól függetlenül nem kell mindent az ember képébe mondani, jelen esetben hogy dagadt, mert nem ez a beszélgetés alapja.
2021. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!