Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tisztában...

Godaime kérdése:

A keresztények tisztában vannak vele, hogy a Biblia szerint Isten alkotta meg a gonoszt is?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért hiszik, hogy ez a lény teljesen jó? Ha meg nem, akkor miért tagadják?

2021. júl. 19. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, tudtam róla
Nem tudtam
Nem értek egyet a bibliával ebben
14 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 anonim válasza:
58%
Isten alkotta meg az angyalokat, ebből az egyikőjük rossz útra tért. Nem Isten akarta így, de igen ő alkotta. Ezzel mi a gond?
2021. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/139 anonim ***** válasza:
29%

A gonoszságot is ő alkotta, a gonosz dolgokra való vágyat is, és a gonosz akaratot is.

Azt is előre tudta, hogy ebből hatalmas gonoszok és gonosz tettek születnek majd.

Sok kereszténynek tényleg komoly problémát okoz ennek a feldolgozása: ugyanis ebből egyértelmű, hogy ez az isten nem végtelenül jó.

2021. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 anonim ***** válasza:
100%
Ez magától értetődik, ha mindent egyvalaki teremtett.
2021. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/139 KZitus ***** válasza:
29%

Szia

Kereszténykén tisztában vagyok vele, hogy NEM Isten alkotta meg a gonoszt.

Miért? mert minden alkotási nap után elégedett volt azzal, amit alkotott. Isten tökéletes, és maga a szeretet, hazudni nem tud....tehát ezek a biztosítékok arra, hogy Isten nem alkotott gonoszt.

Mint ahogyan egyetlen ember sem születik gonosznak, csak a neveltetése, körülményei, az őt ért hatások miatt válhat gonosszá.

2021. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/139 KZitus ***** válasza:
26%
....Sátán volt a világon az első gonosz, és Ezékiel isteni ihletés alatt leírta, hogyan vált ez az előkelő angyal gonosszá...tehát ezt is tudatja velünk Isten. A gonosszá válás legtöbbször személyes döntés, mint ahogyan az is, ha fel akarunk hagyni a gonosz cselekedetekkel.
2021. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/139 anonim ***** válasza:
84%

"Kereszténykén tisztában vagyok vele, hogy NEM Isten alkotta meg a gonoszt"

Hát ki?

2021. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 anonim ***** válasza:
84%
Igen, érdekes dolog a vallások dialektikája, hogy a monoteista vallás is ellensúlyoz és így teremti meg az egységet.
2021. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/139 anonim ***** válasza:
68%

Zitus!

Már többször mondtam neked, hogy egy gondolkodást igénylő kérdésre nem kellene válaszolnod.

Semmi jó nem szokott kisülni belőle.

2021. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként, kérdező - azzal együtt, hogy már többször volt ez a kérdés - hívőktől nem fogsz normális választ kapni.

Még olyan hívővel nem is találkoztam, aki végigkövette volna, hogyan lett a sátán gonosz, pedig ez egyrészt nagyon is fontos, másrészt igen érdekes téma lenne. Bőven megér egy misét.

Az meg, hogy az isten nem teremtett gonoszt, viszont ideális körülményeket teremtett a gonosznak, ami aztán igen gyorsan és TÖRVÉNYSZERŰEN, 100% valószínűséggel létre is jött - valahogy túl nagy falat a hívőknek, és általában a strucc kifinomult módszereit szokták ilyenkor alkalmazni.

2021. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/139 KZitus ***** válasza:
9%

#8

Köszönöm a Bibliát igazoló szavaidat.

Máté 11:25

"Ekkor Jézus ezt mondta: „Mindenki előtt dicsérlek, Atyám, égnek és földnek ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek tártad fel őket."

Bár évtizedek teltek el Krisztus e szavai után, Pál apostol ugyan azt írta:

1Korintusz 1:26-29

"Hisz látjátok, testvérek, hogy amikor Isten elhívott titeket, nem sokan voltak olyanok közületek, akik emberi mércével bölcsek, akik hatalmasok vagy előkelő származásúak, hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. És a lenézetteket meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, hogy senki se dicsekedjen Isten színe előtt"

2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!