Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meglátásotok a Jehova Tanúival...

Meglátásotok a Jehova Tanúival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi akik testközelből is megtapasztalták, hogy milyenek is ők valójában, nem csak pletyka szinten vagy a netes oldalakról ismerik őket.


Érdekelne az elitizmus mennyire van jelen. Mennyire lehet valakinek egyedi a hozzászólása, véleménye. Mennyire van beszabályozva, hogy mit nézhetsz, hallgathatsz, olvashatsz stb.



2021. júl. 22. 01:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
98%

Vidiripi


"Az alapján, ahogyan a bibliát értelmezik megpróbálnak a legtöbbet megtenni azért,hogy Istennek tetsző módon éljenek."


Először is nem Jehova tanúi értelmezik a Bibliát. Ugyan is ez nekik TILOS! Csak és kizárólag a Vezető Testület értelmezheti azt!


"Épp ezért nagyon furcsa,hogy vannak országok,sőt régen nálunk is be voltak tiltva vagy épp üldözik őket."


Nem ők az egyetlenek akiket üldöznek. Csak ezt Jehova tanúi valahogy mindig figyelmen kívül hadják!


"Az egyedi hozzászólás és észrevételekkel kapcsolatban annyit tudok mondani,hogy amikor én tanulmányoztam velük minden kérdésem fel mertem tenni."


De te nem is voltál Jehova tanúja és ha jól értem nem is lettél az!


"Ami nagyon pozitív velük kapcsolatban,hogy nagyon sok nehézséget vállalnak ebben a zűrzavaros magából kifordult világban,hogy a biblia szerint éljenek.Sok más vallásnál ezt nem látom."


Egy Jehova tanúja még egy templomba sem mehet be! Akkor honnét is tudhatnák hogy ki milyen nehézséget vállal? És te honnét tudod hogy ki milyen nehézséget vállal ha nem vagy aktív kapcsolatban más felekezetek híveivel?


"Nem tudnak tanúságot tenni a hitükről,mert egy megkeresztelkedésen,esketésen kívül nem is kerülnek kapcsolatba az egyházukkal."


Kihagytad az esküvőt és a temetést! Egyébként pedig nem csak a katolikus egyház létezik! De még a katolikusok között is vannak olyanok akik bizony tudnak tanúságot tenni a hitükről. De az tény és való hogy ők vannak kevesebben!


"Nem tudnak beszélgetni a hitről, magánügyként kezelve azt."


Ismerek tanúkat! Egyszer megkérdeztem az egyikőjüket akivel találkoztam az utcán hogy mi van vele ,hogy van!

Annyi volt a válasz hogy jól van! A következő mondata pedig az volt hogy láttam-e már a legújabb kiadványukat!

Na ennyit a személyes érdeklődésről! Egy tanúval nehéz beszélgetni!


"Pedig az egésznek az lenne a lényege,hogy az életeddel és a viselkedéseddel mutass jó példát a környezetednek,mert azzal szolgálod igazán jól Istent,ha valaki a te jó példád által dönt úgy ,hogy szeretne ő is közelebb kerülni Istenhez."


És mi van a te példáddal? Te nem kerültél közelebb vagy csak nem kaptál annyira jó példát Jehova tanúitól?


"Ehhez pedig hozzátartozik az is,hogy tudj róla beszélni, érvelni mellette."


Érvelni mellette! Az számít ha szó szerint felolvas érveket az egyik Őrtorony által kiadott irodalomból?


"Mert nem attól vagy keresztény,hogy van a fiókban egy papírod róla."


Mutass már egy ilyen papírt! Mert én még életemben nem láttam pedig sok hívő emberrel találkoztam de egy sem mondta hogy neki papírja van erről! Honnét szednek ilyeneket?


"Ezzel próbálnak a hitükről és Istenről is olyan tanúságot tenni,amit máshol nem igazán tapasztaltam."


Talán nem kerestél éléggé! Pedig vannak máshol is olyan közösségek ,gyülekezetek ahol a hívek tesznek tanúbizonyságot Istenről az életükkel és cselekedeteikkel!

2021. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

,,Ugyan is ez nekik TILOS! Csak és kizárólag a Vezető Testület értelmezheti azt!"


Pontosabban értelmezheted, de ha nem arra jutsz mint a testület, akkor készülhetsz egy kis fejmosásra, esetleg pásztorira. Arról nem beszélve, hogy a gyülekezetben hogyan fognak rád nézni. Sokszor már az is elég, ha nem a bejáratott hasonlatokat és retorikát adod elő.

2021. júl. 24. 00:50
 23/38 anonim ***** válasza:
79%
A JT-k a szülinap megünneplését bűnnek tartják, nem is ünneplik egyáltalán. Ez nekem furcsa és nem szimpatikus, sőt! Kifejezetten ellenszenves.
2021. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Elitizmus? Kizárólagosság?

Ez teljesen nyilvánvaló Jehova Tanúinál. Abban hisznek, hogy csakis és kizárólag Jehova megkeresztelt hírnökei mehetnek be az "Új világba" és közülük se mindenki.


A TIT Szabadegyetemén indult egy Bibliaismereti sorozat. A JT barátnőm elkezdett erre járni. Nagyon tetszett neki, mert ott 1-1 óra alatt többet tudott meg a Bibliáról, mint a Tanúknál hosszú évek alatt.

Amikor ez kiderült, a vének megtiltották neki, hogy odajárjon, pedig felekezetektől független oktatás volt. Nem értette, hogy miért baj az, ha még többet tud a Bibliáról, mint ami a JT irodalomban hozzáférhető. Mivel nem fogadott szót, kiközösítették.


Egy másik ismerősöm megkérdezte a vénektől, hogy ha az Őrtorony egyetlen tanulmányozási cikkben 12x nevezi szemléltetésnek a Máté 24:45-47-ben a hű és értelmes rabszolgáról leírtakat, akkor miért próféciaként értelmezzük, ahelyett, hogy szemléltetésként kezelnénk.


Ez pont olyan, mintha a gazdag emberről és Lázárról szóló példázatot (szemléltetést) próféciaként értelmeznénk, és azt mondanánk, hogy a közöttük levő beszélgetés pontosan így FOG megtörténni és a menny és pokol lakói szabadon fognak majd trécselni egymással.


Válaszként azt kapta, hogy aki nem hisz a hű és értelmes rabszolgáról szóló próféciában, az nem lehet JT, bármit is ír az Őrtorony.


A Tanúknál addig lehet kérdéseket feltenni, amíg Érdeklődő vagy. Akkor is csak a nagyon szűkkörű tanulmányozás alatt, a nagy gyülekezet előtt már nem illik.

Ha már megkeresztelt JT vagy, eleve nem tehetsz fel komoly kérdéseket még a véneknek sem.

Ha mégis megteszed, megfagy körülötted a levegő, "rossz szellemiségűnek" bélyegeznek, elkezdenek kerülni, suttognak a hátad mögött, hogy hitehagyottak/Sátán hatása alá kerültél, és ha nem húzod be a füled-farkad nagyon gyorsan, és mersz tovább kérdezni, könyörtelenül kiközösítenek.

És a legrosszabb, hogy sokszor nem is próbálnak választ keresni és adni a kérdésedre, hanem a kérdezőt kezdik támadni, megbélyegezni, végül kivégezni (lelkileg/szellemileg).

A barátnőm bele is betegedett ...

2021. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

,,Ha mégis megteszed, megfagy körülötted a levegő, "rossz szellemiségűnek" bélyegeznek, elkezdenek kerülni, suttognak a hátad mögött, hogy hitehagyottak/Sátán hatása alá kerültél, és ha nem húzod be a füled-farkad nagyon gyorsan, és mersz tovább kérdezni, könyörtelenül kiközösítenek."


Ezt én is tapasztaltam. Az egyik elit testvérnő (Vén lánya) még meg is kérdezte tőlem anno, hogy ugye csak a Tanúk irodalmából tanulok és csak Tanúktól fogadom el a tanúkról szóló hiedelmeket, történeteket stb.

2021. júl. 26. 17:47
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtok, azokból arra lehet következtetni, hogy ez egy szekta. Embereket megnyomorító szekta. Csoda, hogy több országban is be van tiltva? Szerintem nem.
2021. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
#26 Mondjuk pont nem ezek okán szokták őket meghurcolni. És mivel olyanokkal vádolják őket amik alapvetően nem bizonyíthatóak vagy nem is igazak, nagyobb kárt okoznak mint hasznot, hiszen validálja az elképzelésüket az üldöztetésről, ezáltal még inkább ragaszkodni fognak ehhez a valláshoz / közösséghez. Tehát az a jellegű bevatkozás amit a krományok művelnek a JT malmára hajtja a vizet.
2021. júl. 27. 07:10
 28/38 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Én Jehova Tanúi családban nőttem fel félig meddig.

Alapjáraton rendes emberek, de mivel emberek ezért vannak köztük egyéniségek is. Például az az öreglány akit leírtak, hogy beszólt, hogy kinek kell halott diplomás. Ha ezt egy másik tanú látta volna, biztos fejbe kólintják.

Vagy például az én Tanú rokonom szokása volt, hogy lelkiismeret furdalással rángat el a gyülibe. Ezek nem alapvető tanú dolgok csak mint általában az embereknek itt is mindenki máshogy áll hozzá a dolgokhoz.


Arról, hogy mennyi hozzászólás és vélemény engedélyezett arról sokat nem tudok mert nem volt rá példa. Ennek az egyik oka, hogy alapjáraton aki hozzászólna és véleményez az el sem jut a gyülekezetig mert ezt az emberek a prédikálás alatt fogják elkezdeni. Akkor az ajtóban elkezdi a véleményét mondani akkor még kicsit erősködnek aztán ott hagyják mert nagyon nem lehet vele mit kezdeni.


A szabályozásuk az hivatalosan nem szabálynak minősül csak valahogy úgy mondják, hogy Jehova mit szeret és mit nem.

Szóval kb szabályzat csak van rajta egy ilyen körítés, hogy "hát csinálhatsz amit akarsz, de Jehova figyel". Kb mint a katolikusoknál vagy bármelyik másik vallásnál, hogy "isten látja a szívedet" meg ilyen baromságok...


Ezt akár nevezhetjük "erős ajánlásoknak" is.


Szóval ezek az erős ajánlások kb azok, hogy ne nézz öldöklős filmeket. Ne játsz olyan játékkal amiben meghalnak. Értelemszerűen ne olvass tudományos könyveket amik a Biblia ellentétét mondják és ne is fogadj el ilyeneket.


Annó rokonommal ezért zártuk le a vitatkozást. Az unfair kommunikáció miatt. Ő mutogatja a jw.org-os videókat, hogy "hú új videó de szuper!" én meg amikor meg akartam neki mutatni egy 10-15 perces videót a DNS-ről és az evolúcióról akkor az volt a reakció, hogy "júúj én ilyet nem nézek!". Mondtam neki, hogy akkor nincs miről beszélni. Én tőled mindent, de te tőlem semmit? Ez így nem korrekt.

2021. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
#28 Ez is egy amolyan nem hivatalos, de gyakran emlegetett álláspont. Az az, hogy nem csere akció van meglátások terén, hanem te elárasztod az illetőt csupa jó dologgal, viszont az ő világi meglátásaikat ne engedd be, mert az távolabb visz Istentől. Valójában azt mondják az általad felsorolt dolgokra, hogy lelkiismereti kérdés. De azért vannak olyan kijelentések, még szervezeti részről is, hogy határozottan kijelenti, hogy egy keresztény mit nem vesz fel, néz vagy csinál. Innentől kezdve hol van meg a szabad döntésed a dolgokban a lelkiismereted alapján? Szólni ugyan szólhatsz és lehetnek meglátásaid, az azokra kapott válasz / válasz reakció viszont nagyon eltérő lehet. Függ attól is, hogy hova tartozol, ha nincsenek kiváltságaid és nem vagy valamelyik vén kis kedvence, akkor megnézheted magad. Például volt olyan vén aki szándékosan félre magyarázta a hozzászólásokat, volt akit ki is röhögött miközben ő volt aki nem értette, hogy miről beszél az adott személy. Máskor meg sokan a gyülekezetből néztek egy magvasabb, nem általánosan bejáratott sablon gondolatra úgy mintha az illető valamilyen megbotránkozni való dolgot mondott volna. Volt akit rögtön a gyülekezet végén behívtak a kis terembe elbeszélgetésre egy hozzászólása miatt. Szóval papíron sok dolog nem úgy van mint a gyakorlatban. Nincs behatárolva hogyan kell viselkedni ilyen tekintetben, de ahogyan te is mondtad erősen javallják, hogy mit ne nézz, halgass, vegyél fel stb. Olyan is vlt, hogy konkrétan kijelentette a körzet felvigyázó, hogy a fantasy regények és filmek milyen démoniak és pucolják ki a lakást. Különösen szerette a Gyűrűk Urát kiemelni, hogy az aztán igazán sátáni. Szóval sok dolog nincs megszabva, de mégis. So olyan előadást hallottam már, amit ha első alkalommal hallottam volna azonnal ott is hagyom az egészet.
2021. júl. 28. 07:08
 30/38 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ahogy az évek alatt látom. Jehova Tanúinál ez ilyen bevett szokás, hogy a dolgokat először lefikázzuk, hogy sátáni meg ilyenek. Aztán meg elkezdik használni.

Ilyen például a tabletek. Emlékszem még mekkora problémázás volt, hogy ez az egész Internet fúú de gonosz dolog. Aztán most az a fő prédikátor eszközük. Na meg a tabletek.

Persze most mondják, hogy vannak ezeknek jó oldalaik is amit lehet használni. Érdekes ezt akkor elfelejtették beleírni a cikkeikbe.

2021. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!