Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor elkezdtem gondolkodni...

Amikor elkezdtem gondolkodni Istenről arra jutottam, hogy ő a legkegyetlenebb a világon. Felruházott minket vággyal, érzéssel, szerelemmel, aztán bedobott a farkasok közé és azt mondta uralkodj magadon ha nem tudsz akkor a pokolra jutsz. ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 26. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Emellett az általa teremtett legerősebb angyal kísért minket.
2021. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

#1


Kíváncsi leszek, hogy a Kérdező logikus felvetését, és a te nagyon jó meglátásodat a keresztények hogy magyarázzák ki.


Az "Isten a szeretet" ide már kevés lesz.

2021. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Mi a baj a vágyakkal, szerelemmel, érzésekkel? Mindnek megvan a maga helye, többnyire a házasságban.
2021. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
74%

Felig feli a pohar vagy felig ures?

Ha nem ruhazott volna fel,meg ez sem lenne

2021. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Isten teremtette az érzéseket, szerelmet, szexet, tehát ezek önmagukban nem lehetnek rosszak. Viszont lehet őket rosszra vagy rosszul használni, úgymond visszaélni velük. Át lehet lépni olyan korlátokat, amelyeken kívül már romboló az adott dolog. Például a szexet Isten egy házasságban élő férfi és nő közötti kapcsolaton belülre teremtette, és ezeken a korláton belül építő, ezen kívül romboló hatású.

Ha van gyereked, akkor tudod, hogy a gyerekeknek sokszor nagyon rossz elképzelésük van arról, hogy mire van szükségük. A szülőnek irányítani kell őket, és nem engedhetik meg például, hogy egy gyerek éjfélig játsszon, vagy hogy 10 gombóc fagyit egyen.

Sajnos a felnőttek többsége is éretlen, és nem értik meg, hogy Isten (aki egy szülő) jobban tudja, hogy mire van szükségünk, és hogy mikor van rá szükségünk. A vágyaink és érzéseink nagyon félrevezethetnek, és a vége egy kiégett, boldogtalan élet. Az önuralom egy isteni tulajdonság, amit gyakorolni kell, és el kell sajátítani.

Alapvetően nem a bűnök miatt kerül valaki a pokolba, hiszen például a Bibliában levő hősöknek is voltak hibáik és bűneik is, mindenkinek vannak bűnei. Hanem amiatt kerül valaki a pokolba, mert nem találja meg a keskeny utat, ami az örök életre vezet. Ahhoz, hogy valaki a mennybe jusson, meg kell aláznia magát Isten előtt, be kell látnia, hogy isteni segítségre van szüksége, mert bonyolult a feladat egy embernek. Engedelmesen követnie kell Jézus tanításait. Az ő parancsolatai gyakran nem jönnek természetesen, és időnként nehéznek tűnhetnek, de igazából nem nehezek, legalábbis akkor, ha valaki fenntartja Istennel a mindennapi szeretetkapcsolatot, és Istennel együtt csinálja.

Hadd írjak egy kis, nem teljes listát arról, hogy az érzéseket mire teremtette Isten, mire használhatóak, és mire nem:

AZ ÉRZÉSEK NEM VALÓK ARRA, HOGY:

- Azonosítsuk őket a szeretettel

- Rájuk alapozzunk elsősorban egy kapcsolatot

- Azok hevében mondjunk ki vagy hozzunk meg döntéseket

- Azok alapján állapítsuk meg, hogy mi az igazság

- Azok alapján definiáljuk az identitásunkat

- Azok alapján állapítsuk meg, hogy milyen kapcsolatban vagyunk Istennel, vagy egyáltalán van-e kapcsolatunk Istennel

- Dédelgessük őket, ha rosszak (harag, sértődöttség, irigység, gyűlölet)

AZ ÉRZÉSEK HASZNÁLHATÓK ARRA, HOGY:

- Gazdagítsanak és színesebbé tegyen egy már szilárd alapokon álló kapcsolatot

- Együttérzőbbé, megértőbbé tegyenek minket, ezáltal segítsen mélyebb szinten kapcsolódni egymáshoz

- Izgalmasabbá tegyék a szürke hétköznapokat

- Segíthetnek kifejezni a hálánkat vagy örömünket

- Az igazságos felindulás kontrollált formában (nyerd vissza az önuralmadat mielőtt szólnál vagy tennél valamit) energiát adhat az igazságnak érvényt szerezni

- Segíthetik a kreativitást és művészi kifejezést, amellyel szavakkal kevéssé kifejezhető tartalmakat kommunikálhatunk

2021. júl. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

"Amikor elkezdtem gondolkodni Istenről arra jutottam, hogy ő a legkegyetlenebb a világon. Felruházott minket vággyal, érzéssel, szerelemmel, aztán bedobott a farkasok közé és azt mondta uralkodj magadon ha nem tudsz akkor a pokolra jutsz. ?"


Te ruháztad fel magad mindenféle aberrált fals érzéssel, amink most a rabja vagy és Istent tennéd felelőssé? Nagyon eredeti.

Ráadásul nem mondja, h uralkodj magadon, hanem azt mondja, hogy térj meg, akkor kapod a Szentlélek erejét, aki segít megtisztulni


"Kíváncsi leszek, hogy a Kérdező logikus felvetését, és a te nagyon jó meglátásodat a keresztények hogy magyarázzák ki."

Szokás szerint könnyedén.

2021. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ilyet nem tett Isten..Ezt csak holmi könyvekben olvashatod..aminek köze nincs istenhez soxor.
2021. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

"Szokás szerint könnyedén."


Szerintem nem megy az olyan könnyedén, ahogyan szerintem az "Isten a szeretet" is kevés magyarázat a dolgokra. A kereszténység számomra nem meggyőző, ezért is hagytam ott. De nyitott vagyok a jó magyarázatokra.

2021. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Az "Isten a szeretez" valóban nem elégséges magyarázat, ezért foglalkozik a Biblia 66 könyvön át a kérdéssel. Ha ilyen egyszerű volna, elég volna egy pamphlet.
2021. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hiszek a JÓSÁGBAN! De Feldmár András gondolataival is nagyon egyetértek.

Ha nem is tudunk hinni a megváltást hozó vagy a megváltáshoz elvezető Jóban, akkor sem szabad kételkednünk a Gonosz létezésében. Mert a Gonosz ott van körülöttünk, bennünk és csak arra vár, hogy megnyíljunk előtte.

A Gonosz nem csak tudatlanság, nem csak neurózis, nem csak gyerekkori traumák következménye, hanem önálló gyilkos energia. Mindannyian szabadon választhatunk, hogy odaadjuk-e magunkat neki, vagy sem.

A Gonosszal való találkozást nem lehet elkerülni.

Döntésekre kényszerülünk, ha a Gonosszal találkozunk.

Ha azt hiszem, hogy az életem során soha nem kell találkoznom a Gonosszal, akkor, amikor egyszer csak mégis ott áll előttem, rettenetesen csalódni fogok.

Legalább egyszer - de lehet, hogy többször is - találkozni fogtok a Gonosszal. A Gonosz meg fog titeket találni. Minél jobban próbáltok elbújni előle, annál inkább meg fog találni.

2021. júl. 27. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!