Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/357 anonim ***** válasza:
100%

"Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra."


Mint itt többen bebizonyitották, ez marhaság.

De marhaság azért is, mert mi van akkor, ha az az igaz próféta még el sem jött? A Biblia nem irja, hogy mikor fog megjönni. Mitől lenne biztos, hogy már megjött?

2021. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/357 anonim ***** válasza:
96%

#39

Ennek valószínűleg az az oka, hogy az iszlám vallás önmagában nem tud megállni, egy semmi, egyedül csak a zsidó-keresztény vallások viszonyában lehet értelmezni.

2021. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/357 anonim ***** válasza:
96%

"Ennek valószínűleg az az oka, hogy az iszlám vallás önmagában nem tud megállni, egy semmi, egyedül csak a zsidó-keresztény vallások viszonyában lehet értelmezni."

Na igen, Mohamed még egy saját vallást sem tudott összehozni, úgy kellett lopnia a tanításait, a prófétáit máshonnan. Aztán eszközölni némi változtatást, hogy nehogy túl egyértelmű legyen a plágium.

2021. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/357 A kérdező kommentje:

"Nekem az megy az agyamra, hogy ha valami a Bibliában ellent mond Mohamednek, akkor az a muzulmánok szerint hamisitás - bármiféle bizonyiték nélkül állitják, hogy ez hamisitás."


Nekem nem kell elfogadom a Bibliából minden verset, neked viszont el kell fogadnod mindet. Az általm idézett verseket is, amik megjövendölik Mohamed pófétát és cask rá igazak.



"Ha viszont ha valamilyen bibliai szakasz betuszkolható a Koránba, akkor ez nem hamisitás, ez igaz."


Így van. Az iszlám szerint a Tóra és az Evangélium Istensi kinyilatkoztatások de idővel emberek meghamisították. Ez persze nem azt jelenti hogy minden hamis a Bibliában. Sok rész igaz és egyezik a Koránnal.



"És ha van valami a Bibliában, ami a 21-ik századi felfogás szerint nem helyes, az aztán pláne nem hamisitás, az szintiszta igazság. "


Ilyet én nem állítottam.

2021. aug. 22. 20:40
 45/357 anonim ***** válasza:
96%
Na, ne hogy már megpróbáld megmagyarázni, hogy Buddha megjósolta Mohamedet, mert ez annyira röhejes, hogy arra nincsenek szavak. A buddhizmusnak távolról sincs semmi köze az iszlámhoz.
2021. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/357 A kérdező kommentje:

"Persze, mert annyira általános érvényű dolgokat ír, hogy mindegyik ezerszámra lehet igaz. Hogy sok ezer próféta egyike lehet Mohamed is, az nem valami nagy szám."


Akkor sorold azokat akikre igaz minden általam idézett vers. Ti még csak megy embert sem tudtok megnevezni aki Jézus után élt és próféta.

2021. aug. 22. 20:42
 47/357 A kérdező kommentje:

"Mint itt többen bebizonyitották, ez marhaság."


Mi marhaság? A Bibliai versek? A saját Bibliád? Mert senki nrm cáfolta meg amit állítok csak annyi hangzott el hogy szerintük másokra is igaz, de semmi konkrétum.



"De marhaság azért is, mert mi van akkor, ha az az igaz próféta még el sem jött? A Biblia nem irja, hogy mikor fog megjönni. Mitől lenne biztos, hogy már megjött?"


Mert Mohamed prófétára mind igaz. Pont ezért mentem végig minden pont egyesével. Ha valakire minden állítás igaz akkor nyilván már eljött :)

2021. aug. 22. 20:46
 48/357 A kérdező kommentje:

"Ennek valószínűleg az az oka, hogy az iszlám vallás önmagában nem tud megállni, egy semmi, egyedül csak a zsidó-keresztény vallások viszonyában lehet értelmezni."


Ez persze egy keresztény hazugság. Az iszlámnak nincs szüksége sem a zsidó sem a keresztény vallásra. Meg mi az hogy csak a zsidó-keresztény vallások viszonyában lehet értelmezni? :) Az iszlám úgy ahogy van elutasítja a keresztény alaptanításokat mint szentháromság, Jézus istensége, Jézus megváltó halála, stb

2021. aug. 22. 20:50
 49/357 A kérdező kommentje:

"Na, ne hogy már megpróbáld megmagyarázni, hogy Buddha megjósolta Mohamedet, mert ez annyira röhejes, hogy arra nincsenek szavak. A buddhizmusnak távolról sincs semmi köze az iszlámhoz."


Nem megy a magyar nyelv értő olvasása? Szóval sem mondtam hogy a mai buddhizmus megegyezik az iszlámmal vagy hogy hasonlítana, de megmutattam azokat a verseket amik alapján Buddha valójában próféta lehetett és azok a próféciák amik a buddhizmus szent könyvében vannak, szintén igazak Mohamed prófétáta.

2021. aug. 22. 20:53
 50/357 anonim ***** válasza:
100%

#48

Ha nem lenne rá szüksége, akkor a Korán nem bibliai történetekkel lenne tele. Ha nem lenne rá szüksége, te se próbálnád havonta, két havonta kényszeresen belemagyarázni, hogy Mohamedet megjövendölte a Biblia. Mert továbbra se tett ilyet, egyetlen vers se említi.

2021. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!