Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/357 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus után milyen zsidó próféták voltak?"

Gyakorlatilag bármelyik, az elmúlt 2000 évben alapított felekezetben találsz ilyeneket.

2021. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/357 A kérdező kommentje:

"Te se mutattál fel semmit, csak valami iszlám propaganda oldalról vett hülyeséget hoztál. Még csak nem is sajátod adtad közre."


A saját Bibliádból idéztem. Ez neked hülyeség?



"Összes bibliai prófécia? Akkor a hamis prófétáról szólók is igazak rá?"


Az összse prófécia amit én idéztem.



"Jézusnak nem csak egy neve van a Bibliában, s mint láthatod, benne van."


Szerintem nem sikerült megértened amit kértem pedig világoasn fogalmaztam. Hol szerepel az Ószövetségben Jézus név szerint? Az Immánuel nem Jézus neve. Azt jelenti Isten velünk van. Ezt bármelyik próféta esetében azt lehet mondani hogy xy prófétára vonatkozik. Egyébként keresztényeknél nm is szokás így nevezni Jézust, a zsidók pedig gondolom tudod hogy nem Jézust látják ebben a versben. Na szóval hol van Jézus név szerint a Bibliában? És ne ilyen hülyeségekkel gyere amiket valami keresztény propaganda oldalról vettél.



"Miért kéne egy az egyben egyformának lennie? Senki nem írta, hogy egy az egyben másolta át, hanem kicsit átírta saját szája íze szerint."


Mert semmit nem vett át a keresztény tanításból. Az iszlám elutasítja Jézus Istenségét, a szentháromságot, Jézus megváltó halálát, az eredendű bűnt és ezek csak a főbb tanítások. Na és persze az iszlám elutasítja az összes keresztény szertartást. Tehát gyakorlatilag az iszlám elutasítja mindazt ami alapján te kereszténynek vallod magad.



"A Biblia szerint Lót nem volt próféta. Sajnos Mohamed nem ismerte kellően ezeket a bibliai személyeket, amikor történeteiket átvette, ezért lehetnek benne az általad említett nagyobb különbségek is. Megjegyzett szegény néhány nevet és azt hitte, hogy minden nevesített szereplő valami próféta."


Most ebből a szempontból teljesen mindegy hogy a Biblia prófétának nevezi vagy nem. Lényeg hogy a Biblia ezeket az embereket példaképnek állítja be. De ott van például Dávid akire konkrétan írja a Biblia hogy próféta. A Biblia szerint paráználkodott egyik katonája feleségével majd csellel megölette a katonát hogy mentse magát és hogy elvegye a nőt. Az iszlám szerint viszont erkölcsös példamutató ember volt. Na akkor melyik az igazi Dávid?



"Amikor a történészek forrásokat vizsgálnak egy adott dologról, akkor mindig megpróbálják az időben legközelebbi, ezáltal leghitelesebb forrást megtalálni és azt veszik alapul. Ezért ha a történészek Dávid királyról, Bölcs Salamonról akarnak valamit megtudni, akkor a Koránt ki se nyitják, hanem a Bibliát és egyéb régészeti leleteket veszik alapul."


Ezt a marhaságot keresztények találták ki és mindig ezt ismételgetik :) Csak ennyit tudtok felmutatni a Biblia hitelessége mellett? Persze ez is marhaság. Ez olyan mintha azt állítanád, mindig annak van igaza aki előbb mondja :) A Biblia hiteslessége pedig nulla közeli.

2021. aug. 22. 22:29
 63/357 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag bármelyik, az elmúlt 2000 évben alapított felekezetben találsz ilyeneket."


Akkor alapvető ismereteid sincsenek. A zsidók szerint Jézus sem próféta és utána senki. De továbbra is várom név szerint azt a sok embert akire igazak a fenti próféciák.

2021. aug. 22. 22:32
 64/357 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor alapvető ismereteid sincsenek. A zsidók szerint Jézus sem próféta és utána senki."

Vannak, ugyanis ezt pontosan tudtam. Csak a saját logikádat fordítottam ellened. Ugyanis te ennek ellenére azt hiszed hogy Mohamedről szól az Ószövetség jóslata, holott pont ugyanígy szólhat akármelyik zsidó vagy arab prófétáról.

2021. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/357 anonim ***** válasza:
97%

"A saját Bibliádból idéztem. Ez neked hülyeség?"

Nyilván az a hülyeség, amit megpróbálsz belemagyarázni a Bibliába, nem pedig a Biblia maga. Próbáld már értelmezni is, amit olvasol!

2021. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/357 anonim ***** válasza:
93%

"Ez olyan mintha azt állítanád, mindig annak van igaza aki előbb mondja"

Nem, pont fordítva. Nem biztos hogy aki előbb mond valamit, annak igaza van, de aki ezt ellopja és a saját szájíze szerint átírva kamuzza a magáénak, az elég nyilvánvalóan hamis.

2021. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/357 A kérdező kommentje:

De még senkit nem mutattál név szerint. Hol a lista hogy kikre igaz?


Meg ugye nem tudtad megcáfolni tehát ezek a próféciák igazak Mohamed prófétára. Meg hát egy nevet mindenkképen mondanod kéne hiszen Jézus szerint jönni fog valaki aki elvezet a teljese igazságra, elmondja amit Jézus nem mondot stb. Ez egy nagyon jelentős személy szóval, akkor ki ő ha nem Mohamed próféta és nem is a szentlélek.

2021. aug. 22. 22:45
 68/357 anonim ***** válasza:
97%

Persze ezt nyilván te is tudod. Akinek igaz, erős hite van, az nem érez késztetést hogy mások provokálásával keressen önigazolást. Te pedig nem is keveset gyűlölködsz és provokálsz, szóval irtó gyenge lehetsz a hitedben.

Csak ugye a hitben megerősödésre lennének értelmesebb módszerek is. Mert ezzel így semmit nem érsz el, csak szégyent hozol magadra és a vallásodra is.

2021. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/357 A kérdező kommentje:

"Nyilván az a hülyeség, amit megpróbálsz belemagyarázni a Bibliába, nem pedig a Biblia maga. Próbáld már értelmezni is, amit olvasol!"


Mondtam hogy az ilyenek nem érdekelnek. Részletesen leírtam miért igaz Mohamed prófétára az adott vers minden egyes pontja. Ha erre csak annyit tudsz ragálni hogy hülyeség akkor már mehetsz is a kérdésemtől és vissza se gyere.

2021. aug. 22. 22:48
 70/357 anonim ***** válasza:
100%

" Hol a lista hogy kikre igaz?"

Itt. "Holott pont ugyanígy szólhat akármelyik zsidó vagy arab prófétáról."

2021. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!