Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
95%

Mi vonzott oda, hogy belépj közéjük?

Sok jót én nem hallottam róluk.

Miért mennének utánad a lakásodra?

Ennyire erőszakosak?

Ezek szerint van félnivalód tőlük, mert ha kilépsz, akkor rád szállnak?

Ha ez így van, akkor zaklatásért jelentsd fel őket a rendőrségen.

2021. szept. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:

Nem szállnak rád. Csak amolyan marasztaló látogatást tesznek utoljára én úgy tudom. Azaz próbálnak meggyőzni, hogy maradj a keskeny úton stb.


Hogy mi vonzott? A Biblia és hogy válaszokat kapok bizonyos kérdésekre, amikre addig nem.


Én sem hallottam sok jót róluk. Viszont az volt a baj, hogy azok mind alaptalan pletykák voltak. Például a motoszka est, vagy a tized. Ez pedig a malmukra hajtotta a vizet. Kezdetben nagyon kedvesek segítőkészek. Ez addig tart ameddig le nem engedted a védelmed, a fenntartásaid és a keitikus látásmódodat. Utána jön a fekete leves csak igazán. Persze amíg elárasztanak teendőkkel, programokkal és információkkal addig nem veszed észre az árulkodó jeleket.


Az ilyen csendes időszakok, mint a mostani is, viszont hagynak időt átgondolni és átlátni mit is csináltak veled: Nárcisztikus manipuláció.


Arról nem beszélve, hogy milyen más mocskosságokat művelnek. Amikről addig nem fogsz tudni amíg nem kezdesz kutakodni a szervezet által tiltott oldalakon és az ún. hitehagyott emberekkel nem beszélsz, hogy lásd az érme másik oldalát is.


Szóval eszem ágában sincs közösséget vállalni egy olyan vallással ami életeket tesz tönkre érzelmi zsarolással, a sérelmek elhallgatásával az emberi élet semmibe vételével. Most már tényleg tisztán látok, nem egy Tanús kontaktlencsén keresztül.

2021. szept. 2. 05:26
 3/76 anonim ***** válasza:
64%
és miért kell ezt leírni? nem elég, ha többet nem mész hozzájuk? felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz, nem?
2021. szept. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor írj bármit is leveledbe, ha belépést is írásban kellet kérelmezni.

Kívülállókénti véleményem szerint elég, ha eddigi vallási vezetődnek megmondod, hited megtartásával sem kívánsz közösségi életükben ezután résztvenni minden kapcsolatot megszakítasz velük.

Szerintem ez így tisztességes.

2021. szept. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:
A probléma ezzel az, hogy egészen addig a tagjukként tartanak számon, amíg írásban nem kérelmezed, hogy töröljék a tagságod. Náluk ez az eljárás. Amíg olyat nem csinálsz amiért kiközösítés jár és kiderül.
2021. szept. 2. 06:07
 6/76 anonim ***** válasza:
100%
ó, akkor gyorsan írd le
2021. szept. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
86%

Ha ez a helyzet, akkor írjad le, hogy nem kívánsz közéjük tartozni, vallási életükben részt venni semmilyen formában.

A tisztesség azér megköveteli, hogy az eddigi vezetőddel ezt szóban is közöljed.

2021. szept. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

#7 Félrevezetőimmel.* :)


Egyébként utána már nem is vehetsz részt az életükben. Ugyanúgy fognak rám tekinteni a gyülekezeti bejelentés után, mint bármelyik kiközösítettre, akiket bűnök miatt távolítottak el a gyülekezetből, nincsen különbség téve és miértek sem hangzanak el. Levegőnek fognak nézni az utcán, munkahelyen, de akkor is ha vissza akarnál menni közéjük. Egészen addig amíg vissza nem fogadnak. Ha valakinek a családja is bent van azzal a családja megszakítja a kapcsolatot. Igazán Krisztusi és Biblikus. :)

2021. szept. 2. 07:57
 9/76 qkker1 ***** válasza:
79%
Megírod nekik, hogy ki akarsz lépni, esetleg írsz egy "főbenjáró bűnt is', hogy elkövetted, és leszállnak rólad /remélhetőleg/.
2021. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
77%
Írd meg nekik, hogy megismerted a valóságos Krisztust, aki Isten. Sose fognak keresni.
2021. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!