Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy szeressem őket jobban a...

Hogy szeressem őket jobban a hivô testvéreket mint a családomat és a vérszerinti rokonaimat?

Figyelt kérdés
A lelkipásztor azt mondta, a Hitben testvéreket akik megvannak térve jobban kell szeretnem, jobban kell ragaszkodnom hozzájuk mint a szüleimhez, nagyszüleimhez. Mert velük fogok a mennyekben lenni.... ha a szüleim, nagyszüleim nem akarnak Istenhez megtérni, mindent vizsgáljak meg nehogy a Sátán családomon keresztül próbáljon eltéríteni Istentől... akárhogy próbálom akkor sem tudom jobban szeretni pl:"Marika nenit, meg a Jóska bácsit a gyülekezetben hiába hit testvéreim akkor is a családomat szeretem jobban ha hívők ha nem.! Nekem ők az igazi szeretteim akkor is ha nem hívők! Úgy érzem nekem őket adta az Isten, persze szeretem a gyülekezetes testvéreket is de nem úgy mint a családomat.-! De akkor se tudok egy idegent jobban szeretni amiért egy Hitben vagyunk!
2021. szept. 4. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Hagyd ott ezt a hülye szektát. Az a hit, ami arra buzdít, hogy ne szeresd azt, akit szeretsz, pláne, hogy a családtagod, az toxikus.
2021. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerüld az ennyire szektás lelkipásztort.
2021. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, muszáj neked odajárni? Hagyd őket a francba, lépj ki, probléma megoldva.

(És ezt azért gondolom, mert nem ez az első kérdésed a lelkipásztorod ostobaságairól)

2021. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Csak nem a Hit Gyülekezete? Ismerősi körben tönkretett egy családot
2021. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen baromságra pazarlod az idődet... a pásztor terelgesse a birkát. Ne legyél 🐑
2021. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
keress egy normális vallási gyülekezetet, ha mindenáron erre vágysz, de ne egy szektát. meg kezdj el kicsit gondolkodni, ne mások mondják meg, hogy te mit gondolj
2021. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A pénzedre utaznak. Első körben elszigetelnek a családodtól a fent is említett baromságaikkal.
2021. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6# milyen vallási felekezetet ajánlasz?
2021. szept. 4. 12:39
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

hát ajánlani sajnos nem tudok, mert én nem járok már. de azt gondolom, hogy bármilyet is keresel, mindig tudd, hogy amit mondanak, az nem szentírás. ők is emberek. nem kell mindent elfogadni, amit mondanak, ha nem értesz egyet.

neten egyébként utánaolvasgathatsz ezeknek. láthatod, hogy a Hit Gyülekezet, a Jehovisták olyan dolgokat mondanak, amik arra alapoznak, hogy csak az a jó, ha azt teszed, amit ők mondanak. szerintem egyszerűen csak jó embernek kell lenni. nem az egyháznak megfelelni, hanem saját magadnak, a lelkiismeretednek

2021. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Neked semmit, kérdező: te reménytelen vagy az 50 ugyanilyen kérdéseddel.

Normális embernek meg olyan felekezetet ajánlok, ahol nem akarják elszakítani a családjától és a többi embertől.

2021. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!