Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/361 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Vagy nem érted, vagy szándékosan ferdítesz - ismét.

Még egy lehetőséget adok neked, a következőre egyértelműnek veszem.

TEHÁT:

én úgy gondolom, hogy ha ezt a két ábrázolást nézzük, akkor a Biblia AZÉRT hitelesebb itt, mert:

- korábban történt,

- valósághűbb.

Ez itt most nem érinti azt, hogy a Biblia vagy a Korán MÁSHOL mit mond.

EZZEL szemben mondhatod el az ellenérveidet - ha vannak.


"A Korán állítása az hogy helyreállította azt amit a Bibliában meghamisítottak."

Ehhez két dolgot kellene bizonyítania:

- amit a Biblia állít, az hamis, erre bizonyítékai vannak,

- amit ő állít, az igaz, és erre bizonyítékai vannak.

Ha ez így igaz, várom a bizonyítékokat.

2021. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/361 anonim ***** válasza:
4%

"Ez detto ugyanugy igaz rad is, csak nem Biblia hanem Koran. Szoval te is magadat csapod be."


Ez nem igaz. Én pont azt mondom hogy objektíven össze kell hasonlítani a kettőt. A Korán és Biblia jól össze is hasonlítható mert sok esetben ugyanazok a személyek szerepelnek és a történet is hasonló de nagy különbségekkel.

2021. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/361 anonim ***** válasza:
96%
172 de meg vagy gyozodve rola, hogy csak a Koran lehet az igaz, ugye?
2021. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/361 anonim ***** válasza:
4%
Azért vagyok meggyőződve mert többek között összehasonlítottam a Bibliát a Koránnal objektíven és a Korán egyértelműen sokkal hitelesebb, erkölcsösebb, igazságosabb.
2021. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/361 anonim ***** válasza:
96%

"a Korán egyértelműen sokkal hitelesebb"

Ezt kellene ugye bizonyítanod.

Én úgy gondolom, hogy inkább rokonszenvesebb neked, és ez illik jobban a lelkivilágodhoz.

Bizonyíték az nyilván nincs benne egy szál se, hogy ettől hiteles tudjon lenni.

2021. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/361 anonim ***** válasza:
93%

Hogy hasonlítod össze objektíven te féleszű? :D Ha nagyon objektív akarsz lenni vallási szövegek esetben, akkor van egy, amit Kr.e. kb 1000 körül vagy picit később írtak, s van egy átírása, amit majd 2 évezreddel később, a Kr.u. 700-as évek elején.

Amúgy Lót továbbra se próféta, hiába hazudod ezt.

2021. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/361 anonim ***** válasza:
91%

"Azért vagyok meggyőződve mert többek között összehasonlítottam a Bibliát a Koránnal objektíven és a Korán egyértelműen sokkal hitelesebb, erkölcsösebb, igazságosabb."

Remek. Te igy latod, a keresztenyek meg mashogy latjak. A kerdes az, hogy te miert vagy keptelen elviselni, hogy mas maskepp latja a vilagot?

2021. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/361 anonim ***** válasza:
3%

A Korán nem a Biblia átírása. Vannak benne történetek, akárcsak az Ószövetségben. Én mégis úgy gondolom, hogy NEM ezek alkotják a fő mondanivalóját.


Éppen ezért a Szent Korán más mint a Biblia.


Abdullah

2021. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/361 anonim ***** válasza:
3%

Eleve emberek ha az egész Bibliát egészében nézitek, akkor rengeteg erkölcsi ellentmondást lehet benne felfedezni. Amire majd rávágjátok, hogy számotokra az Újszövetség van érvényben. Oké, de akkor miért vannak régebbi könyvek is a Bibliában ?


A Korán ehhez képest sokkal egységesebb. Már csak azért is hitelesebb a számomra, mert számtalan ája, tárgyalja ugyanazokat a kérdésköröket. Általában nem az van, mint a Bibliában hogy azt olvassuk "szemet szemért", de aztán..izé, ez már mégsincs ám érvényben ! :D


Egyáltalán én úgy gondolom -Allah bocsássa meg ha tévednék-de a fő mondanivaló nem a régmúlt próféták történeteiben van a Korán esetében !


Abdullah


Abdullah

2021. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/361 anonim ***** válasza:
91%

#179

Azt kell, hogy mondjam, a Gyűrűk Ura sokkal egységesebb, így sokkal hitelesebb, mint a Korán. Pedig mind a kettőt egy ember találta ki és írta le néhány évtized alatt. A Gyűrűk Ura erkölcsileg is sokkal magasabb rendű a hadúr és pedo hajlamú által írt Koránnál. Tolkien (béke legyen vele) is sokkal erkölcsösebb volt, mint Mohamed.


Az összehasonlításod ott hibádzott, hogy míg a Korán és az annál sokkal hitelesebb Gyűrűk Ura egy-egy könyv, addig a Biblia igen sok könyv, amit másfél évezreden át írtak.

2021. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!