Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/361 anonim ***** válasza:
95%

Képzeld el, hogy valaki neked fontos életveszélyes állapotban van, és kórházba szeretnéd vinni. Ismersz egy utat a kórházba. Elindulnál, majd valaki megkérdi, hogy: vannak más utak is a kórházba, miért nem azon mész inkább?


Nem járhatunk egyszerre két úton. Mész egyik úton a kórházba: jó. Mész másik úton a kórházba: jó. De csak azért, mert több út vezet, nem azt jelenti, hogy nincs értelme elindulni, mert valaki más egy másik úton halad. A kórházba akarunk eljutni, nem az a lényeg, hogy ki hova tart éppen a többi ösvényen.


Énnekem keresztényként nem feladatom megítélni, hogy egy muszlim, vagy egy hindu, vagy vagy buddhista miképp próbálja bejárni a saját útját.

2021. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/361 A kérdező kommentje:

Titus Pullo


Szó nincs róla ,hogy neked vagy bárki másnak ,meg kellene ítélni egy muszlimot vagy bárki mást!

2021. szept. 12. 16:29
 13/361 anonim ***** válasza:
23%

De az utak között csak akkor tudsz felelősséggel választani, ha legalább nagy vonalakban ismered.

Vagy pedig 100%-ban rá kell bíznod magad a vezetődre, de akkor önállótlan leszel, a vezetőd nélkül letérsz az útról, és a pokolba kerülsz.

2021. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/361 anonim ***** válasza:
71%

Igen, meg kell bízni a vezetőben, a vezető pedig Krisztus, aki azt mondta magáról, hogy "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam."

Vagy elhisszük Krisztusnak, hogy Ő az út és az élet és csak benne van üdvösségünk, így "vakon" is követjük, vagy nem hisszük el és hamis próféták útján jutunk a kárhozatra.

2021. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/361 anonim ***** válasza:
3%
Vezetőn azt értettem, aki valóban ott van az egyes helyzetekben. Jézus (nem krisztus, ezt csak jóval később mondták rá) legfeljebb példakép lehet, ő nem fog neked közvetlen tanácsokat adni.
2021. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/361 anonim ***** válasza:
96%

A hasonlatom lényege a prioritástévesztés. Azért megyünk az úton, hogy eljussunk valahová,nem azért, hogy legyen egy út, amin megyünk. Ha én a kórházba szeretnék eljutni, nem kell arról gondolkodnom, hogy mások más utakon hova szeretnének eljutni. Nem az utat választjuk, hanem a célt. És ehhez nem kell ismernünk más utakat, elég, ha a célunkhoz vezető utat ismerjük.


"Szó nincs róla ,hogy neked vagy bárki másnak ,meg kellene ítélni egy muszlimot vagy bárki mást!"


Ebben egyetértünk. Csak azért tartottam fontosnak tisztázni, mert ha egy keresztény mondjuk nem veszi figyelembe a Korán valamely részét, azt nem feltétlen tiszteletlenségből, vagy ítéletből teszi.

2021. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/361 anonim ***** válasza:
66%
A muszlimoknak nincs Biblia magyarázatuk, a Korán pedig pont annyira nem érdekel, mint a buddhisták szent könyvei.
2021. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/361 anonim ***** válasza:
27%

Feltételezem, hogy keresztényként nem veszitek figyelembe a muszlim Biblia értelmezést.

Egyébként szerintem ilyen nincs így az egész Bibliára nézve. Úgy tartjuk hogy a Bibliában már a felismerhetetlenségig összekeveredett Isten üzenete, és a hozzátoldott gondolatok. Ezt hogyan értelmezhetnénk ??Tehát hogyan lehetne muszlim "Biblia értelmezés" ?


Egyes részekre valóban vannak nagyon érdekes észrevételek:


Például van egy rész amikor Jézus úgymond "feltámad" és megjelenik a tanítványok előtt.Ezt mi úgy tartjuk, hogy azt mondta el nekik, hogy "nézzétek itt vagyok, nem történt semmi bajom, NEM ENGEM feszítettek keresztre !"


Abdullah

2021. szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/361 A kérdező kommentje:

Ezt tartom én muszlim Biblia értelmezésnek.

Mivel Jézus nem úgymond feltámad.

Hanem Jézus feltámadt!

2021. szept. 12. 23:47
 20/361 anonim ***** válasza:
11%

#19:


Még azt hiszem van valami olyasmi is a Bibliában, hogy a tanítványok megtapogatják Jézus kezeit, de Jézus azért mutatja meg nekik a kezeit, hogy láthassák hogy NEM feszítették keresztre. Neki semmi baja sem történt.


Nem muszáj elhinni. Tőlem maradhattok keresztények nyugodtan.


Abdullah

2021. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!