Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/361 anonim ***** válasza:
88%
Tehát Dávid sem volt próféta, Lót sem... Még mindig azt mocskolja, amit nem is ismer.
2021. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/361 anonim ***** válasza:
3%

A saját Bibliátokat sem ismeritek :) Szó szerint azt írja a Biblia hogy Dávid próféta:


Apcsel 2:29-30 Testvéreim, nyíltan megmondhatom nektek, hogy Dávid, aki ősapánk volt, meghalt, eltemették, és a sírja itt van Jeruzsálemben mind a mai napig. Ő azonban próféta volt, és tudta, hogy Isten megígért neki valamit.



Na ki a hülye? :))))

2021. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/361 anonim ***** válasza:
93%

Továbbra is te vagy a hülye. Például Szűz Máriának és Erzsébet asszonynak is volt prófétálása, de ettől még nem lettek hagyományos értelemben próféták. A Bibliai próféták listáját itt olvashatod:

[link]


Lótról még ilyet se ír.

2021. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/361 anonim ***** válasza:
3%
A Biblia szó szerint írja Dávidra hogy próféta, de te letagadod. Ezzel megint igazoltad amit mindig mondok hogy keresztények a Bibliát is letagadják ha érdekük úgy kívánja. Engem nem érdekel hogy mittudom én milyen lista nem írja, mikor ott van a Bibliában szó szerint hogy próféta :) Szóval ti vagytok a hülyék mert úgy akartok vitázni hogy a saját Bibliátokat sem ismeritek. Szánalmas.
2021. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/361 anonim ***** válasza:
96%
Hagyjátok már, nem tűnik fel hogy csak provokálni akar, ezért hazudozik és mocskolódik össze-vissza? Hiába magyarázzátok neki a legvilágosabb tényeket is, ha egyszer ő eleve nem is akar megérteni semmit!
2021. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/361 anonim ***** válasza:
95%

#225

Nem tudom, hogy szándékosan provokál, vagy simán gyengeelméjű fanatikus kicsit. Mindenesetre a legrosszabb kombó. Rosszabb, mint néhány fanatikus hitgyülis.

2021. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/361 anonim ***** válasza:
96%
Akámelyik is az igaz, ezzel mindenképp csak ő nyer. Mert te azzal sem győzöd meg ha bemutatod, hogy minden tény őt cáfolja, ő viszont konkrétan erre élvezkedik. Egy múltkori kérdésnél nagy pöffeszkedve elő is adta hogy ő mekkora egy valaki, hisz minden kérdése több száz kommentet kap. Gondolom ez minden, amit valaha is elért az életben...
2021. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/361 anonim ***** válasza:
91%

Ezt írtad:

"Például a Biblia részeges, cselszövő, parázna, gyilkos prófétákról ír akik saját lányaikat ejtik teherbe. A Korán ugyanezeket a prófétákat erkölcsös példamutató embereknek írja le."


És szerinted én hazudok, amikor azt írtam, hogy ferdíted az igazságot és hazudsz? Elismerted a hibádat? Nem. Többes számban írsz és prófétákról beszélsz. Itt kezdődik az egész... És erre még csak nem is reagáltál, hogy "bocs, hülyeséget írtam", pedig itt teljes hülyeséget írtál, mégis engem kezdtél hazugnak nevezni, amiért azt írtam, hogy te azt sugallod, hogy a Biblia erre buzdít és tele van ilyen esetekkel a Biblia. Szégyellhetnéd magad. Már megmondtam, de nem hiszed el, hogy a ténykedéseddel sokat ártasz az iszlámnak és annak megítélésének.


"Akkor leírom ide is. Nem azt mondtam hogy a Biblia arra buzdít, hogy az emberek a lányaikkal közösüljenek. Ne hazudozz."

Nem szó szerint ezt mondtad, de ezt sugalltad. Ugyan minek hoznád fel, hogy Lót "követendő példa" ezzel az esettel kapcsolatosan, ha nem erre akarnál célozni, ráadásul mint a fenti idézet is mutatja, általánosságban beszéltél erről, mintha ez jellemző vonása lenne a Bibliának.

Várj, kitalálom! Te igazából csak azt akartad mondani, hogy a Korán Lótja erkölcsösebb. És akkor mi van? Nem ez a tette követendő a Bibliában! Akkor egyáltalán minek hozod fel példának? Elárulom, hogy a Bibliában Lót ebből kifolyólag a moábiták és az ammoniták ősapja. Akinek csak egy kis halvány fogalma is van a Bibliáról, annak rögtön beugrik, hogy Izrael ellenséges népeiről van szó. Komolyan azt képzeled a Biblia azt akarta mondani, hogy "Lót, ezt jól csináltad"?

Arról nem tehetek, hogy te nem érted, hogy hogyan épül fel a Biblia és mi miért van benne. Lót nem próféta a Bibliában és ez a tette nem is pozitív. Igen, a Bibliában nem csak szép dolgok vannak, az a képes Biblia amiről te beszélsz, amit gyerekeknek írtak. A felnőttek viszont már egy kicsit árnyaltabban viszonyulnak ezekhez a történetekhez, mivel a Biblia is így tesz. A Biblia nem arról szól, hogy mennyi jófiú volt a világban, aki hogy megérdemelte, hogy Isten babusgassa őket. Szóval talán ha elszakadnál ettől a koncepciódtól, akkor elkezdhetnéd jobban megérteni, azt ami le van írva. De amíg ezen a Korános szűrön keresztül olvasod a Bibliát, meg egy képes Biblia szintjén, addig sosem fogod megérteni és nem is vagy alkalmas arra, hogy magyarázd.


"Miért kerülöd a választ? Megtennéd hogy válaszolsz? Szerinted melyik Lót az erkölcsösebb? A Bibliai aki leissza magát és teherbe ejti a saját lányait, vagy a Korán szerint Lót aki példamutató életet élt?"

Nem kerülöm a választ. Te sarkítod le a dolgokat és akarod belém magyarázni, hogy a Korán azért igaz, mert az emberek erkölcsösebbek benne. De ha őszinte akarok lenni Lóttal kapcsolatosan, akkor gyakorlatilag nem derül ki. Mivel a Korán nem írja mi lett Lóttal azután, hogy megmenekült. Leírja nagyjából ugyanazt a történetet, még a lányai felajánlása is benne van, meg a felesége sóbálvánnyá változása, azután snitt. Egy hang sincs arról, hogy később mi történt, történt-e valami. Szóval igazából nincs mit mivel összehasonlítani. Nyíltan nem tagadja a Korán, hogy ilyen nem történt, egyszerűen csak nem ír róla. Ez nem olyan, mint pl. Jézus esetében, ahol kimondja, hogy nem feszítették meg vagy nem Isten Fia.

Az már csak a te felfogásod, hogy szerinted nem történt meg, de ezt igazából nem is tudod a Koránból bizonyítani. A Korán szerint a prófétáknak is voltak hibái, még Dávid is követett el bűnt, csak nem írja mit. Lót igaz, hogy prófétának van nevezve a Koránban, de semmivel nem tudod a Koránból levezetni, hogy ez nem történt meg vele. Max csak azzal tudod védeni a dolgot, hogy szerinted ez már túlzás lenne egy prófétától. És mi van, ha megbánta és Allah megbocsátotta, mint Dávid bűnét, akármi is volt a Korán szerint? Szóval eleve értelmetlen az egész példa.

2021. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/361 anonim ***** válasza:
4%

"Hagyjátok már, nem tűnik fel hogy csak provokálni akar, ezért hazudozik és mocskolódik össze-vissza? Hiába magyarázzátok neki a legvilágosabb tényeket is, ha egyszer ő eleve nem is akar megérteni semmit!"


Ez Jó :) Szó szerint ott van a Bibliában hogy Dávid próféta de keresztények szerint nem az engem rágalmaznak. Akkor mégegyszer a Bibliai vers hogy mindenki lássa ki a hazug:


Apcsel 2:29-30 Testvéreim, nyíltan megmondhatom nektek, hogy Dávid, aki ősapánk volt, meghalt, eltemették, és a sírja itt van Jeruzsálemben mind a mai napig. Ő azonban próféta volt, és tudta, hogy Isten megígért neki valamit.


Na akkor megtagadjátok a Bibliát vagy elismeritek hogy Dávid tényleg próféta a Biblia szerint?

2021. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/361 anonim ***** válasza:
95%

A Biblia azt is írja, hogy elég sok ember fog prófétálni (ugye akkor ismered a Bibliát és nem kell külön bemásolni?), de ők nem azonosak a nagy prófétákkal, akiket Isten arra bízott meg, hogy a népének prófétáljon. Ugye. Dehát te tudod, hogy hisz elejetől a végéig ismered a Bibliát...


Jut eszembe, akkor mohamed teljesen bűntelen volt? Csak kérdem, hisz olyan nagyon nagy elvárásaid vannak a prófétákkal szemben. Sosem gyilkolt, ugye?

2021. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!