Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/361 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem neked nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Nem azt írja a Biblia hogy Dávid prófétált, hanem azt hogy próféta volt. Idézem: "Ő azonban próféta volt". Fel tudjátok ezt fogni? :) Ennél egyértelműbben már nem is közölhetné a Biblia hogy Dávid próféta, de ti letagadjátok.



"Jut eszembe, akkor mohamed teljesen bűntelen volt? Csak kérdem, hisz olyan nagyon nagy elvárásaid vannak a prófétákkal szemben. Sosem gyilkolt, ugye?"


Az iszlám szerint a prófétáknak legfeljebb kisebb hibák lehettek de nagy bűnöket nem követtek el, mert ezzel megkérdőjelezték volna az emberek prófétaságukat. Mohamed próféta pedig nem gyilkolt sosem.

2021. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/361 anonim ***** válasza:
3%

"És szerinted én hazudok, amikor azt írtam, hogy ferdíted az igazságot és hazudsz? Elismerted a hibádat? Nem. Többes számban írsz és prófétákról beszélsz. Itt kezdődik az egész... És erre még csak nem is reagáltál, hogy "bocs, hülyeséget írtam", pedig itt teljes hülyeséget írtál, mégis engem kezdtél hazugnak nevezni, amiért azt írtam, hogy te azt sugallod, hogy a Biblia erre buzdít és tele van ilyen esetekkel a Biblia."


Nincs mit elismernem és ne hazudj mert nem ezt írtam. Az volt a kérdés hogy a Biblia vagy a Korán az erkölcsösebb. Erre hoztam fel példának a Bibliai erkölcstelen prófétákat szemben a Koránnal amiben ugyanezek a próféták erkölcsös emberek.


"Már megmondtam, de nem hiszed el, hogy a ténykedéseddel sokat ártasz az iszlámnak és annak megítélésének."


Ha ezt egy fanatikus keresztény mondja akkor úgy veszem hogy jó úton haladok.



"Nem szó szerint ezt mondtad, de ezt sugalltad. Ugyan minek hoznád fel, hogy Lót "követendő példa" ezzel az esettel kapcsolatosan, ha nem erre akarnál célozni, ráadásul mint a fenti idézet is mutatja, általánosságban beszéltél erről, mintha ez jellemző vonása lenne a Bibliának."


Azt írtam hogy ezek a személyek a Bibliában követendő példaként szerepelnek, akár írja róluk hogy próféták akár nem. Azt egy szóval sem mondtam hogy a gyerekek megrontását támogatja a Biblia. A más vallásuak legyilkolást viszont valóban követendő példaként írja a Biblia hiszen konkrét parancsa van erre vonatkozóan, nem is egy. Nehogy már rajtam kérd számon a saját szent könyved borzalmait.



"Várj, kitalálom! Te igazából csak azt akartad mondani, hogy a Korán Lótja erkölcsösebb. És akkor mi van? Nem ez a tette követendő a Bibliában! Akkor egyáltalán minek hozod fel példának? Elárulom, hogy a Bibliában Lót ebből kifolyólag a moábiták és az ammoniták ősapja. Akinek csak egy kis halvány fogalma is van a Bibliáról, annak rögtön beugrik, hogy Izrael ellenséges népeiről van szó. Komolyan azt képzeled a Biblia azt akarta mondani, hogy "Lót, ezt jól csináltad"?"


Itt nem csak Lótról van szó, még ezt sem sikerült megértened? Akármelyik Bibliai prófétát nézzük a Koránban szereplő sokkal erkölcsösebb. Ezt itt a lényeg. Isten pedig ezer százalék hogy erkölcsös prófétákat küld, ergo a Bibliai történetek meg lettek hamisítva a Korán pedig hiteles. Ennyi a lényeg. Ezt egy5 éves gyerek is már megértené.



"Szóval talán ha elszakadnál ettől a koncepciódtól, akkor elkezdhetnéd jobban megérteni, azt ami le van írva. De amíg ezen a Korános szűrön keresztül olvasod a Bibliát, meg egy képes Biblia szintjén, addig sosem fogod megérteni és nem is vagy alkalmas arra, hogy magyarázd."


Nézd ha te olyan Istenben hiszel aki megparacsolja hogy öld meg a saját gyeremeked ha másban akar hinni meg hogy irtsd ki azokat akik másban hisznek, te dolgod, de egyrészt fogadd el hogy egy igazságos szerető Isten nem parancsolna ilyet és fogad el hogy a Korán sokkal igazságosabb, erkölcsösebb és hiteleseb. Egyébként ti keresztények vagytok azok akik egy rózsaszín felhős képes Bibliában hisznek. A legtöbb keresztény nem is tudja hogy az általam mutatott +18-as Bibliai versek egyáltalán léteznek. A miséken sem ezekről beszélnek a papok.



"Nem kerülöm a választ. Te sarkítod le a dolgokat és akarod belém magyarázni, hogy a Korán azért igaz, mert az emberek erkölcsösebbek benne."


Bem az emberek erkölcsösebbek benne hanem a próféták.



"De ha őszinte akarok lenni Lóttal kapcsolatosan, akkor gyakorlatilag nem derül ki. Mivel a Korán nem írja mi lett Lóttal azután, hogy megmenekült. Leírja nagyjából ugyanazt a történetet, még a lányai felajánlása is benne van, meg a felesége sóbálvánnyá változása, azután snitt. Egy hang sincs arról, hogy később mi történt, történt-e valami. Szóval igazából nincs mit mivel összehasonlítani. Nyíltan nem tagadja a Korán, hogy ilyen nem történt, egyszerűen csak nem ír róla."


Azért nem ír róla a Korán mert nem történt meg. Ahogy mondtam az iszlám szerinti próféták nem követtek el nagy bűnöket. Nem is találsz ilyet a Koránban, egyik próféta esetében sem. Meg egyébként is nem azt kértem hogy találgass, hanem hogy hasonlítsd össze szerinted melyik Lót az erkölcsösebb. Szóval melyik?



"Ez nem olyan, mint pl. Jézus esetében, ahol kimondja, hogy nem feszítették meg vagy nem Isten Fia."


Jézus esetében azért emeliki a Korán és írja le hogy nem feszítették meg és hogy nem Isten fia mert ez vallási tan a keresztényeknél. Ez a vallásuk alapja.


"A Korán szerint a prófétáknak is voltak hibái, még Dávid is követett el bűnt, csak nem írja mit."


Egész biztos hogy csak kisebb bűnt. Kizárt hogy azokat a bűnöket követte el amiket a Biblia ír. Ilyen embert a kutya nem követne. Szerined Isten olyan ember választ prófétának aki paráználkodik, hazudik, gyilkol? Te magadnál vagy?



"Lót igaz, hogy prófétának van nevezve a Koránban, de semmivel nem tudod a Koránból levezetni, hogy ez nem történt meg vele. Max csak azzal tudod védeni a dolgot, hogy szerinted ez már túlzás lenne egy prófétától."


Azt árulmád már el hogy szerinted miért zárható ki az hogy Isten erkölcsös embereket küld prófétának? :) Mert te most folyamatosan azt mondod ezzel hogy Isten csak erkölcstelen vadálatokat tud küldni prófétának. Mivel a Korán nem írja ezért nem történt meg, és alapból az iszlám szerinti próféta fogalma kizárja.



"És mi van, ha megbánta és Allah megbocsátotta, mint Dávid bűnét, akármi is volt a Korán szerint? Szóval eleve értelmetlen az egész példa."


Allah természetesen megbocsáthat egy ilyen embernek is, de sosem lesz belőle próféta. Most komolyan? Te követnél egy olyan embert aki részegen megrontja a lányait vagy aki parázna és gyilkos? Hát én nem, sőt rá hívnám egyből a rendőséget és élte végéig börtönben lenne. Értem én hogy a keresztény vagy és próbálod védeni de ez már nagyon gáz.

2021. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/361 anonim ***** válasza:
93%
Mohamed is gyilkos volt, mégis rajongasz érte. De tényleg szándékosan írsz aljas és hazug dolgokat a kereszténységről, nem is csodálom, hogy muszlim vagy, neked ez való, mert nem vagy egyenes ember.
2021. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/361 anonim ***** válasza:
6%

"Mohamed is gyilkos volt, mégis rajongasz érte. De tényleg szándékosan írsz aljas és hazug dolgokat a kereszténységről, nem is csodálom, hogy muszlim vagy, neked ez való, mert nem vagy egyenes ember."


Ha csak ilyen szánalmas hazudozásra vagy képes akkor inkább maradj távol.

2021. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/361 anonim ***** válasza:
84%
Lehet igaz, amit hallottam, hogy a muszlimok elvileg hazudhatnak keresztényeknek. Azért hazudik ez a mohamedán, mint a vízfolyás.
2021. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/361 anonim ***** válasza:
6%
Muszlimok nem hazudhatnak keresztényeknek sem bárki másnak. Ezt a haugságot kerestzények terjesztik. A hazudozás pedig keresztényeknél feltünően gyakori.
2021. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/361 anonim ***** válasza:
88%
nem gyakoribb mint a muszlimoknal
2021. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/361 anonim ***** válasza:
84%

#236

Akkor te úgy hazudozol folyamatosan, hogy tudod, helytelen?

2021. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/361 anonim ***** válasza:
6%
Nem én nem hazudozok, de ti folyamatosan.
2021. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/361 anonim ***** válasza:
93%
239 most is hazudtál
2021. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!