Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
 281/361 anonim ***** válasza:
11%

#280:


Igazad van. Mondjuk ezt még nem hittem volna, hogy idejön egy retardált, és eljátssza hogy ő orvos :D


Nem tudom, hogy legközelebb mi fog történni ? Egy másik zsiráfnak fogja kiadni magát ? :D

2021. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 282/361 anonim ***** válasza:
22%
Keresztények esetében én már semmin nem lepődöm meg. Olyannal is vitáztam aki azt állította magáról hogy atista és így fényezte a keresztény vallást, persze kiderült hogy valójában keresztény. Egy két retardált meg minden kérdésnél megjelenik.
2021. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 283/361 anonim ***** válasza:
84%

"Hazudoznak és sértegetek."

Szerintem túl gyakran olvasod a saját válaszaidat. Azon felül, hogy minden hozzászólásodban hazudsz, ha nincsenek érveid, jönnek a sértegetések, hogy a másik gyengeelméjű, stb... Persze tőletek messze áll nagyon az önkritika.

2021. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/361 A kérdező kommentje:

Abdullah


Mond el hogyan éled az életed így titkolódzva! Hogyan éled meg a hitedet hogy az egész családod előtt el kell titkolnod?

Gondolom félsz vagy lehet, hogy rettegsz is attól hogy esetleg elszólod magad és akkor magyarázkodhatsz vagy valamilyen módon lebuksz. Barátaid ha vannak előttük is titkolod a hitedet?

2021. szept. 19. 19:56
 285/361 anonim ***** válasza:
93%

"Allah küldötte nem tudott írni és olvasni, ezért nem ő vetette "papírra" a kinyilatkoztatásokat. Sok részletben voltak meg mindenfelé. Ezeket kellett egyesíteni."

Abdullah, te meg a barátod végre eldönthetnétek, hogy akkor tudott-e írni és olvasni Mohamed vagy sem? Mert muszlim barátod szerint tudott, te meg most azt írod nem tudott. És ez nem egy "keresztény hazugság" a próféta életéről, hanem muszlim barátod véleménye, ami mellett már nem egyszer kardoskodott és nevezett hazugnak pl. engem, amiért azt írtam, hogy a muszlimok többsége szerint nem tudott olvasni és ez az általános nézet.

Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ha egyszer rendesen utánanéznétek a dolgoknak, igen csak meglepődnétek, hogy mi mindent gondolnak másként egyes muszlimok, amiket ti nemes egyszerűséggel "keresztény hazugságoknak" tituláltok. Mindegy. Szóval írástudatlan volt vagy sem?

2021. szept. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 286/361 anonim ***** válasza:
20%

Ezen csak ti keresztények lovagoltok. Az hogy Mohamed próféta tudott írni olvasni vagy nem, nem mérvadó a prófétaságának megállapítása szempontjából.


Lehetséges hogy prófétasága előtt nem tudott írni olvasni de utána szerintem biztosan tudott. Kizártnak tartom hogy ne tudott volna. A Korán kinyilatkoztatása több mint 20 évig tartott. Személyesen diktálta le a verseket az írnokoknak és nyilván ellenőrizte. 20 év alatt az is megtanul írni olvasni aki nem akar, de mondom szerintem onnantól hogy próféta lett, szerintem biztosan tudott. A Korán legelső kinyilatkoztatott verse úgy kezdődik hogy "Olvass". Pont a próféta ne tudott volna olvasni. Szóval biztosan tudott, de mondom, ez nem mérvadó prófétasága szempontjából.

2021. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 287/361 A kérdező kommentje:

Vidiripi


Mohamed rabló volt minden értelemben! Nem csak vagyont rabolt de szellemi dolgokat is. Ezért van ennyi hasonlóság a Biblia és a Korán között! Mert a Bibliából is lopott!

Azért hogy nekik is legyen írásuk meg kinyilatkoztatásuk. De nem Istentől való írást és kinyilatkoztatást kaptak az arabok anno Mohamedtől hanem a saját fantáziája által kreált irományt!

Persze az angyal sem Istentől érkezett jóval inkább a Sátán küldötte volt vagy maga a Sátán jelent meg mint a világosság angyala!

Az Írás birtokosainak irigyelt szerepe. Mohamed irigy volt ezért kreált egy saját írást.

2021. szept. 20. 09:43
 288/361 anonim ***** válasza:
92%

"Lehetséges hogy prófétasága előtt nem tudott írni olvasni de utána szerintem biztosan tudott."

Ezt mire alapozod? Teljesen logikátlan, amit írsz, pedig most nem is a kereszténységről beszélsz, hanem elvileg a saját vallásodról. kb. 40 évesen lett próféta. Miért utána tanult volna meg olvasni, így 40+ évesen? 20-25 éven keresztül nem hiányzott neki az írás-olvasás, amikor az egyértelműen szükséges lett volna a munkájához, de miután próféta lett már nem tudott meglenni nélküle, amikor írnokok vették körül? Vagy tudott vagy nem tudott, de hogy azután tanult meg olvasni, amikortól tulajdonképpen már semmi hasznát nem vette, ennek mi érteleme? Nem inkább akkor kellett volna tudnia jól számolni és megtanulnia írni-olvasni, amikor kereskedőként tevékenykedett és még fiatal volt? Idős korában tanult meg, azután hogy próféta lett és már lényegtelen volt, hogy tud-e írni-olvasni, sőt inkább előnyös volt neki, hogy nem tud?


"Az hogy Mohamed próféta tudott írni olvasni vagy nem, nem mérvadó a prófétaságának megállapítása szempontjából."

Valóban? Csak kíváncsi vagyok, Abdullah te is így gondolod? Érdekes, többen nem így gondolják és még a gondolatán is felháborodnak.


"Az hogy Mohamed próféta tudott írni olvasni vagy nem, nem mérvadó a prófétaságának megállapítása szempontjából."

Hát mi mérvadó akkor? Ezt teljesen komolyan kérdem. Az élete? Abban sem egyeztek meg. Egyes muszlimok szerint ezt csinálta, mások szerint meg mást. Mindenki szerint rendkívül bölcs és igazságos volt stb., de hogy kinek mi fér ebbe bele, hogy ez konkrétan mit takar, az már változó. A Korán a mérvadó? Merthogy nem írhatta ember? Miért nem? Magyarázd el nekem mi olyan van a Koránban, amit ember nem írhatott le. Én olvastam. Nem tudok arabul, lehet hogy arabul egy remekmű, de értelmét tekintve szerintem semmi extra nincs benne. Ez nem provokáció, hanem egy teljesen komolyan kérdezem. Mivel rengeteget támadod a kereszténységet, de hogy mi szól a próféta mellett az nekem igazából nem derül ki a válaszaidból. Mitől kéne megtérnem az iszlámba? Mert "ha a kereszténység nem igaz, akkor biztos az iszlám az"? Egyáltalán nem. Ha holnap kitérnék a vallásomból, akkor sem lennék muszlim, mivel semmi érvet nem látok Mohamed mellett. Aki fogékony az arab kultúrára annak vonzó lehet az egész hangulata, mint ahogy sokaknak tetszik pl. a buddhizmus, mert vonzódnak az ázsiai kultúrához, de önmagában ez csak ízlés és az hogy tetszetős még nem tesz igazzá valamit. Nekem is tetszik az arab kultúra, vannak értékei, de ez önmagában számomra még nem bizonyítja, hogy Mohamed próféta. Ahogy az ősi egyiptomi kultúra is érdekelt mindig is, de ettől még nem kezdeném el tiszteli az egyiptomi isteneket, ha felhagynék a kereszténységgel.

2021. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 289/361 anonim ***** válasza:
11%

#288:


Miért fontos ez neked hogy a Próféta (béke legyen vele) tudott-e írni olvasni ?


"Hát mi mérvadó akkor? Ezt teljesen komolyan kérdem. Az élete? Abban sem egyeztek meg."


Talán az én tudásom nem elég tökéletes Mohammed (peace upon Him) életével kapcsolatban.


"Mitől kéne megtérnem az iszlámba? "


Én sohasem kértem ilyet senkitől. Maximum népszerűsítem a vallásom, de álmaimban sem gondolnám, hogy konkrétan itt közületek bárkiből is muszlim legyen.... kivéve ha Allah másként akarja.


Abdullah

2021. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 290/361 anonim ***** válasza:
40%

"Ezt mire alapozod? Teljesen logikátlan, amit írsz, pedig most nem is a kereszténységről beszélsz, hanem elvileg a saját vallásodról. kb. 40 évesen lett próféta. Miért utána tanult volna meg olvasni, így 40+ évesen? 20-25 éven keresztül nem hiányzott neki az írás-olvasás, amikor az egyértelműen szükséges lett volna a munkájához, de miután próféta lett már nem tudott meglenni nélküle, amikor írnokok vették körül? Vagy tudott vagy nem tudott, de hogy azután tanult meg olvasni, amikortól tulajdonképpen már semmi hasznát nem vette, ennek mi érteleme? Nem inkább akkor kellett volna tudnia jól számolni és megtanulnia írni-olvasni, amikor kereskedőként tevékenykedett és még fiatal volt? Idős korában tanult meg, azután hogy próféta lett és már lényegtelen volt, hogy tud-e írni-olvasni, sőt inkább előnyös volt neki, hogy nem tud?"


Nem azt mondtam hogy prófétasága előtt nem tudott írni olvasni. Azt írtam lehet. Lehet hogy igen lehet hogy nem. Abban az időben nagyon kevés ember tudott írni olvasni. Azt el tudom képzelni hogy akár még kereskedők sem tudtak, mert inkább a számolás volt nekik fontos. De mi az hogy próféta lett és már lényegtelen volt? Pont azt írtam hogy lediktálta a Korán verseit az írnokoknak ésnyilván nagyon fontos volt hogy ellenőrizze, mit írtak. Azt is mondtam hogy a Korán első kinyilatkoztatott verse úgy kezdődik hogy "Olvass" szóval nehéz elhinni hogy pont a próféta ne tudna. Továbbá az iszlám előírja a tudás kereseését, tudományokkal való foglakozást amihez alap hogy kell tudni írni olvasni. Szóval onnantól hogy próféta lett 100 százalék hogy tudott írni, olvasni.



"Hát mi mérvadó akkor? Ezt teljesen komolyan kérdem. Az élete? Abban sem egyeztek meg."


Ki nem egyezik meg és miben? :) A muszlimok körében egyértést van a próféta személyét, tulajdonságait, jellemét, erkölcsét illetően és a főbb eseményeket illetően is. A Nyugat által támogatott terrorszervezeteket véleményét ha nem haragszol nem veszem figyelembe :)



"A Korán a mérvadó? Merthogy nem írhatta ember? Miért nem? Magyarázd el nekem mi olyan van a Koránban, amit ember nem írhatott le. Én olvastam. Nem tudok arabul, lehet hogy arabul egy remekmű, de értelmét tekintve szerintem semmi extra nincs benne."


Milyen extra dolgokat vársz egy Isteni kinyilatkoztatástól? Elmondom mit várok én egy Isteni kinyilatkoztatástó, háta az segít. Legyen világos az alapüzenet hogy még a legegyszerűbb ember is megértse, de ugyanakor aki mélyebben beleása magát, találjon magasabb szintű tanításokat. Adjon értelmet az élet nagy kérdéseire, mint hogy miért lett teremtve az ember, mi az élet értelme, mi várható utána stb. Legyen logikus, erkölcsös, igazságos törvényeket taralmazzon. A próféták akik továbbítják Isten üzenetét szintén legyenek igazságos, erkölcsös emberek. Mutasson utat ha valaki Istent keresi, hogy találhatja meg akár lelki, akár tudományos tekintetben. Az írásbafoglalása legyen dokumentált, visszakövethető tárgyi bizonyítékokkal. Most így kapásból ezeket tudnám felsorolni.


Ha nem értesz arabul, nyilván eredeti nyelven nem tudod elolvasni, de azt javaslom akkor halgasd meg a Korán verseinek recitálását. Ha nem is érted, akkor is megérinti az ember lelkét. Csak hallgass bele:


https://www.youtube.com/watch?v=VJkUKZrdTzk


https://www.youtube.com/watch?v=vu-k4HH-bg0


https://www.youtube.com/watch?v=RxswvvTbsq8



"Mivel rengeteget támadod a kereszténységet, de hogy mi szól a próféta mellett az nekem igazából nem derül ki a válaszaidból. Mitől kéne megtérnem az iszlámba? "


Mivel elsősorban keresztényekkel vitázom, és a hangsúlyt arra fektetem hogy bebizonyítsam nekik, a Biblia igazolja az iszlám igazát. Ha csak az iszlámról beszélnék arra egyszerűen rávágnák hogy nem igaz, nekik abban nem kell hinniük stb. A Bibliára nem mondhatják hogy nem igaz, ezért választottam ezt a megközelítést.



"Mert "ha a kereszténység nem igaz, akkor biztos az iszlám az"?"


Hát egy keresztény számára nem nagyon van más opció ha rájön hogy a kereszténység nem igaz és tényleg hisz Istenben. Zsidó vallás szent könyve ugyanaz. Akkor mire váltana? Hindu lesz és fűben fában kezd hinni? Vagy buddhista és egy embert imád? Hát nem valószínű. Éppen ezért a legtöbb keresztény aki otthagyja a a kerestzény vallást muszlim lesz vagy ateista.



"Nekem is tetszik az arab kultúra, vannak értékei, de ez önmagában számomra még nem bizonyítja, hogy Mohamed próféta."


Ez alapból rossz megközelítés. Az arab kultúra nem is fogja ezt bizonyítani. Az iszlám nem az arabokról szól. Az iszlám nem is foglalkozik az etnikai származással. Az arab kultúrát nyilván formálta az iszlám is de sok minden más is benne van. Népszokásoktól kezdve hagyományokig az iszlám előtti időkből is aminek semmi köze az iszlámhoz. A keresztény vallást sem a magyar kultúrából kellene megismerni.


Szóval szerintem azt fogalmazd meg te mit vársz egy Isteni kinyilatkoztatástól a másik pedig ne egyes emberek vagy kultúrákból indulj ki hanem magát a vallást vizsgáld.

2021. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!