Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
 291/361 A kérdező kommentje:

Vidiripi


"Mivel elsősorban keresztényekkel vitázom, és a hangsúlyt arra fektetem hogy bebizonyítsam nekik, a Biblia igazolja az iszlám igazát. Ha csak az iszlámról beszélnék arra egyszerűen rávágnák hogy nem igaz, nekik abban nem kell hinniük stb. A Bibliára nem mondhatják hogy nem igaz, ezért választottam ezt a megközelítést."


A Biblia nem igazolja az iszlám igazát sőt ellentétes vele! Persze te ezt akarod belemagyarázni, de ez attól még nem lesz igaz.

- Abban sem kell hinnünk hogy a Biblia igazolja az iszlám igazát! Ebben te hiszel, de hatalmasat tévedsz! A többi muszlimmal együtt!

- A Biblia világosan kijelenti hogy Jézus, Isten Fia!

- Azt is kijelenti hogy az ember bűnös és megváltásra van szüksége!

- Azt is kijelenti hogy Jézus meghalt a kereszten!


Ezen állítások egyike sem igazolja az iszlámot szöges ellentétben van vele! Mindössze erőltetéssel bele és félremagyarázással lehet azokat a dolgokat amelyekről te igyekszel itt meggyőzni a keresztényeket!

Azok mind hazug dolgok. A Biblia azt is írja hogy meg kell ölni a más vallásúakat.

- Akkor áruld már el, hogy te, hogyan lehetsz még életben?


De van még egy alapvető különbség amit egy muszlim nem képes felfogni. Ez pedig nem más mint Jézus azon tanítása hogy szeresd az ellenségedet sőt imádkozzon a keresztény azért aki üldözi!

- Ez hogyan igazolja az iszlámot? Ilyen nincs az iszlámban sőt ettől egy muszlim elborzad el sem tud ilyesmit képzelni.

Nem csoda hogy menekülnek az emberek Afganisztánból, az iszlámban nem nagyon van megbocsájtás!

2021. szept. 20. 22:45
 292/361 A kérdező kommentje:

Vidiripi


"Továbbá az iszlám előírja a tudás kereseését, tudományokkal való foglakozást amihez alap hogy kell tudni írni olvasni."


Erről tud az afgán kormány is? Mert ugye ahhoz kell tanulás is és bizony alapfeltétele a dolognak hogy minimum egy tanár kell ehhez!

Afganisztánban pl. hány iskola működik és ezek közül hány az egyetem?


"Abban az időben nagyon kevés ember tudott írni olvasni."


És a mostani időkben mennyi az olvasás és írás tudatlan ember az iszlám államokban?

Az iszlám államokban mennyi tudós van? Az iszlám világban mennyit költenek kutatásra, fejlesztésre? Mondjuk Szaúd Arábia mennyit költ ezekre? Náluk aztán van pénz dögivel!

Itt jegyezném meg, hogy vajon hány olyan mérnök vett részt az ország építésében akik muzulmánok voltak? És ugyan ezt a többi szakember esetében is lehet vizsgálni!

2021. szept. 20. 22:58
 293/361 anonim ***** válasza:
4%

"Erről tud az afgán kormány is? Mert ugye ahhoz kell tanulás is és bizony alapfeltétele a dolognak hogy minimum egy tanár kell ehhez!"


A tálibokat a keresztények jutatták hatalomra, majd rájuk hivatkozva megtámadták az országot és most ismét átadják nekik Afganisztánt.



"Afganisztánban pl. hány iskola működik és ezek közül hány az egyetem?"


Ti keresztények változtattátok romhalmazzá Afganisztánt aztán van képed megkérdezni hány iskola működik ott és hány egyetem?



"Az iszlám államokban mennyi tudós van? Az iszlám világban mennyit költenek kutatásra, fejlesztésre? Mondjuk Szaúd Arábia mennyit költ ezekre? Náluk aztán van pénz dögivel!"


Szaúd Arábia egy keresztény bábállam. A keresztények hozták létre az első világháború után és azóta is támogatják ezt a primitív rezsimet mert azt akarják hogy az emberek ezt a hamis iszlámot ismerjék meg az igazi iszlám helyett.


Egyébként annyiban igazad van hogy a muszlimok jelentős része nem tartja be a Korán azon parancsát hogy a tudás keresése kötelező. Ez viszont nem most történt hanem néhányszáz éve kezdődött.

2021. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 294/361 anonim ***** válasza:
91%

"Szaúd Arábia egy keresztény bábállam. A keresztények hozták létre az első világháború után és azóta is támogatják ezt a primitív rezsimet mert azt akarják hogy az emberek ezt a hamis iszlámot ismerjék meg az igazi iszlám helyett."

És ezen te mit vagy úgy kiakadva? Te is ezen pedálozol itt már évek óta szorgalmasan, hogy ne az igazi iszlámot ismerjék meg az olvasók, hanem azt a kisstílű önző, öntelt, dölyfös iszlám-utánzatot, amit bemutatsz nekik a viselkedéseddel. És akkor még van arcod felróni ezt másnak? :D Te, rinocéroszképű álmuszlim!

Előbb a saját házad előtt söprögess össze, aztán majd ha te tudsz muszlimhoz méltóan viselkedni, majd akkor lesz jogod felróni ezt másoknak. Addig viszont olvasgasd még kicsit a Koránodat, mert nagyon messze vagy te még attól, hogy muszlimnak nevezhesd magadat.

2021. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/361 anonim ***** válasza:
4%

"És ezen te mit vagy úgy kiakadva? Te is ezen pedálozol itt már évek óta szorgalmasan, hogy ne az igazi iszlámot ismerjék meg az olvasók, hanem azt a kisstílű önző, öntelt, dölyfös iszlám-utánzatot, amit bemutatsz nekik a viselkedéseddel. És akkor még van arcod felróni ezt másnak? :D Te, rinocéroszképű álmuszlim!"


Akinek van esze nem egyes emberek alapján ítél meg egy vallást hanem a vallás tanításai alapján, én pedig nem hazudok az iszlámról sem a kerestzény vallásról. Én magam sem az itt jelen lévő gyülölködő hazug keresztények alapján ítélem meg a keresztény vallást és nem is a pedofil papok alapján. Nem értesz egyet? Ha például valaki nem a legkedvesebben mondja neked hogy egy meg egy az kettő akkor nem hiszed el neki? :) Szerintem inkább arra koncentrálj amit mondanak neked, ne arra ahogyan mondják, és máris nem leszel ennyire zaklatott leki állapotban.



"Előbb a saját házad előtt söprögess össze, aztán majd ha te tudsz muszlimhoz méltóan viselkedni, majd akkor lesz jogod felróni ezt másoknak. Addig viszont olvasgasd még kicsit a Koránodat, mert nagyon messze vagy te még attól, hogy muszlimnak nevezhesd magadat."


Ezt mondod te? :) Te vagy itt messze a legprimitívebb és így az utolsó is aki ezt felróhatja másoknak.

2021. szept. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/361 anonim ***** válasza:
91%

"Akinek van esze nem egyes emberek alapján ítél meg egy vallást hanem a vallás tanításai alapján,"

Megint csúsztatsz. Ha eddig nem tűnt volna fel, konkrétan a te hozzáállásoddal van a probléma nem az iszlám vallással. Nem a muszlimokkal van a bajom, hanem a te álmuszlim viselkedéseddel meg a hazudozásaiddal, egy szóval sem írtam, hogy az iszlám vallással bajom lenne.


"én pedig nem hazudok az iszlámról"

Ezt még úgy-ahogy el is tudom fogadni. Elismerem, hogy nálam ezerszer jobban ismered az iszlám vallást, sőt, be is vallottam, hogy igazából halvány lila gőzöm sincs az iszlám vallásról. Én csak azt az irgalmatlan inkonzisztenciát tapasztalom, ami a te állítólagos muszlimságod és aközött van, amit az iszlám vallásról mondasz. Mert az egyik egészen biztosan nem igaz: vagy az iszlám nem olyan rózsás, amilyennek leírod, vagy te vagy az, aki attitűdileg távolabb áll az iszlámtól mint az itteni válaszolók többsége.


"sem a kerestzény vallásról. "

Na, rinocéroszképű álmuszlim! Hogy nem sül le a képedről az a méternyi vastag bőr, hogy még most is ekkorákat hazudsz! Plafon megvan még fölötted, nem repededzik még? Akkorákat szoktál hazudni a keresztény vallással kapcsolatban, mint ide Mekka.


"Én magam sem az itt jelen lévő gyülölködő hazug keresztények alapján ítélem meg a keresztény vallást és nem is a pedofil papok alapján."

Te eleve elítéled a keresztény vallást, a keresztényeket, meg úgy ancuzammen mindenkit, aki nem muszlim. És leginkább te vagy az aki hazug és gyűlölködik látástól mikulásig. Álmuszlim fajankó!


"Szerintem inkább arra koncentrálj amit mondanak neked, ne arra ahogyan mondják, és máris nem leszel ennyire zaklatott leki állapotban."

Szerintem meg egy hazug álmuszlim nekem ne akarja megmondani, hogy én mire koncentráljak. Foglalkozz csak a saját dolgoddal, ne másoknak akard megmondani hogy mit csináljanak, hogyan éljenek, miben higgyenek. Semmi közöd hozzá. Menjél szépen Koránt tanulmányozgatni, hátha tanulsz belőle valami értelmeset is mások vegzálásán kívül.

2021. szept. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 297/361 anonim ***** válasza:
3%

"Megint csúsztatsz. Ha eddig nem tűnt volna fel, konkrétan a te hozzáállásoddal van a probléma nem az iszlám vallással. Nem a muszlimokkal van a bajom, hanem a te álmuszlim viselkedéseddel meg a hazudozásaiddal, egy szóval sem írtam, hogy az iszlám vallással bajom lenne."


Érdekes, sosem láttam hogy a nem megfelelően viselkedő keresztény válaszolókra rászóltál volna, vagy a hazudozó keresztényekre, pedig nagyon primitív vagy agresszív is van közöttük. Nem látom hogy álkereszténynek neveznéd őket. Ebből számomra az következik hogy valójában nem az itt válaszolok viselkedése zavar téged, különben mindenkire rászólnál. Marad az amit eddig is írtam. Alulmaradtál a vitánkban amit nem tudsz megemészteni, ezért sértegetsz.



"Mert az egyik egészen biztosan nem igaz: vagy az iszlám nem olyan rózsás, amilyennek leírod, vagy te vagy az, aki attitűdileg távolabb áll az iszlámtól mint az itteni válaszolók többsége."


Az iszlám nem olyan rőzsás? Akkor mégis az iszlámmal van bajod? :) Egyébként rajtam kívül csak Abdullah van jelen a hosszabb vitákban. Más muszlimról nem tudok. Ő tényleg kedvesebb nálam és finomabban is fogalmaz, ennek ellenére ugyanazokat a rágalmakat, sértegetéseket kapja a keresztényektől mint én, ami azt jelenti keresztényeket sem elsősorban a stílusom zavarja hanem amit mondok.



"Na, rinocéroszképű álmuszlim! Hogy nem sül le a képedről az a méternyi vastag bőr, hogy még most is ekkorákat hazudsz! Plafon megvan még fölötted, nem repededzik még? Akkorákat szoktál hazudni a keresztény vallással kapcsolatban, mint ide Mekka."


Te magad mondtad hogy az iszlámhoz halvány lila gőzöd sincs. És mitől is vagy a keresztény vallás szakértője hogy így kijelented, hazudok? :) Nyugodtan ismerd be hogy a keresztény valláshoz sem értesz. Egyébként ha megnézed a kérdéseimet, láthatod hogy egy rakás bibliai verssel bizonyítom amit állítok és logikusan levezetem. Szóval érvekkel gyere. Ez amit itt csinálsz az a legprimitívebb szektás keresztényekre emlékeztet. 100 % sértegetés, rágalmazás, 0% érvelés és tény.



"Te eleve elítéled a keresztény vallást, a keresztényeket, meg úgy ancuzammen mindenkit, aki nem muszlim. És leginkább te vagy az aki hazug és gyűlölködik látástól mikulásig. Álmuszlim fajankó!"


Biztos hogy nem vagy valami szektás keresztény? :)



"Szerintem meg egy hazug álmuszlim nekem ne akarja megmondani, hogy én mire koncentráljak. Foglalkozz csak a saját dolgoddal, ne másoknak akard megmondani hogy mit csináljanak, "


Akkor te miért akarod megmondani nekem hogy mit csináljak? :) Neked lehet? :)))


Látom nagyon zokon vetted a dolgot. Linkeld be a vitánkat és megnézem. Ha tényleg bunkó voltam akkor bocsánatot kérek. Így oké?

2021. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/361 A kérdező kommentje:

Vidiripi


"A tálibokat a keresztények jutatták hatalomra, majd rájuk hivatkozva megtámadták az országot és most ismét átadják nekik Afganisztánt."


És akkor ebből milyen tanulságot lehet levonni? Mert tanulság az van!


"Ti keresztények változtattátok romhalmazzá Afganisztánt aztán van képed megkérdezni hány iskola működik ott és hány egyetem?"


Igen van képem megkérdezni! Ugyan is mit olvasok a hírekben? Hát azt hogy a tálibok megengedik hogy nők is tanulhassanak, 20 évvel korábban ez nem így volt! Ebből milyen tanulságot lehet levonni?


"Szaúd Arábia egy keresztény bábállam. A keresztények hozták létre az első világháború után és azóta is támogatják ezt a primitív rezsimet mert azt akarják hogy az emberek ezt a hamis iszlámot ismerjék meg az igazi iszlám helyett."


Tehát abban az országban ahol van az iszlám kettő legszentebb városa, ahová csak és kizárólag muszlim teheti be a lábát még a városokba is. Az az ország egy keresztény bábállam!

- Akkor leszögezhetjük hogy Szaúd Arábiában egy másfajta Koránt használnak!

- Vagy azt szögezhetjük le hogy az ott élők nem tudnak olvasni és mindent elhisznek a vezetőknek, mert amúgy sem tudják olvasni a sokkal logikusabb, erkölcsösebb és EGYSZERŰBB Koránt?!


Egyébként annyiban igazad van hogy a muszlimok jelentős része nem tartja be a Korán azon parancsát hogy a tudás keresése kötelező. Ez viszont nem most történt hanem néhányszáz éve kezdődött."


Miért?


"...én pedig nem hazudok az iszlámról sem a kerestzény vallásról."


Hát az hogy nem hazudsz a keresztény vallásról az nem igaz! A legenyhébb esetben is súlyos tévedésben vagy. Vagy pedig szándékosan ferdíted el a dolgokat!


"Én magam sem az itt jelen lévő gyülölködő hazug keresztények alapján ítélem meg a keresztény vallást és nem is a pedofil papok alapján."


Miért van az hogy nem győztél meg ezzel?


"Szerintem inkább arra koncentrálj amit mondanak neked, ne arra ahogyan mondják, és máris nem leszel ennyire zaklatott leki állapotban."


Ezt mond el Abdullahnak is! Ő szokott zaklatott lenni, megfáradni, kiakadni stb.


"Ő tényleg kedvesebb nálam és finomabban is fogalmaz, ennek ellenére ugyanazokat a rágalmakat, sértegetéseket kapja a keresztényektől mint én, ami azt jelenti keresztényeket sem elsősorban a stílusom zavarja hanem amit mondok."


Dehogy finomabb! Már szinte ugyanolyan stílusban kommunikál mint te!


"Egyébként ha megnézed a kérdéseimet, láthatod hogy egy rakás bibliai verssel bizonyítom amit állítok és logikusan levezetem."


Csak hogy tiszta legyen! Pedig az elején olyan ügyes voltál de elrontottad!

Szóval nem bizonyítasz semmit egy rakás Biblia versel és nem is vezeted le logikuson a Bibliával kapcsolatos teóriáidat!

2021. szept. 21. 22:56
 299/361 anonim ***** válasza:
88%

#297

"Érdekes, sosem láttam hogy a nem megfelelően ...

...

... 0% érvelés és tény."


Hazudsz, csúsztatsz, félreértelmezel, ugyanaz a régi nóta. Ennyi vagy, 0% érvelés és tény.


"Látom nagyon zokon vetted a dolgot. Linkeld be a vitánkat és megnézem. Ha tényleg bunkó voltam akkor bocsánatot kérek. Így oké?"

Te? Bocsánatot? :DDD

2021. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 300/361 anonim ***** válasza:
84%

"Akinek van esze nem egyes emberek alapján ítél meg egy vallást hanem a vallás tanításai alapján, én pedig nem hazudok az iszlámról sem a kerestzény vallásról. Én magam sem az itt jelen lévő gyülölködő hazug keresztények alapján ítélem meg a keresztény vallást és nem is a pedofil papok alapján."


Úgy látszik azért lassacskán csak beszivárog abból valami, amit időnként írok neked. Egy másik kérdés kapcsán ezt épp én fejtegettem neked, de valahogy akkor nagyon nem értetted. Most meg már, "akinek van esze nem egyes emberek alapján ítél"? Azta! Most ledöbbentem. Már megérte ide írni, ha legalább végül ennyi megmaradt.

2021. szept. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!