Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
 321/361 anonim ***** válasza:
91%
#320, mondom én hogy gyengeelméjű vagy. Még egy szimpla mondatot sem sikerül értelmezned. Próbáld meg még egyszer, hátha akkor menni fog. Amit idéztél, olvasd csak el még egyszer!
2021. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 322/361 anonim ***** válasza:
92%

#320

Ennyire hülye senki se lehet már, mint te. Azt írtam, te féleszű, hogy JELENLEG tágul, de nem tudjuk, hogy örökké tágulni fog vagy hirtelen elkezd összehúzódni például. Ilyen elmélet is van. Attól, mert muszlim vagy, nem kéne ennyire értetlen hülyének lenned.


Egyébként elég erős belemagyarázás ez a kiragadott vers.

2021. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 323/361 anonim ***** válasza:
3%

"Figyelj, a Korán feleolyan hosszú sincs, mint a Biblia. Szóval azért ne essünk túlzásokba, hogy képtelenség lett volna."


Igen, a Biblia hosszabb mint a Korán, és biztos lehetsz benne hogy több muszlim olvasta el a Koránt mint keresztény a Bibliát? Szerinted a keresztények hány százaléka olvasta el a Bibliát az elejétől a végégig? Max 5 % talán? De lehet hogy még sokat is mondtam ezzel.



"Ráadásul, ha kevesebb benne az ismétlés, nyugodtan elfért volna benne pár gyakorlati dolog is. (Mondjuk pl. nem írja le legalább 80x, hogy "az igazak a Kertbe jutnak, ahol folyók folynak, a hitetlenek a Tűz lesz a lakhelyük", ami egyébként elsőre is érthető volt, de mintha a dedósokhoz beszélne, ismételgeti hosszabban-rövidebben újra és újra, kb. 3 oldalanként."


A Korán a lényeget ismételgeti hogy mindenkiben tudatosuljon. Például az egyistenhitt is meg hogy jót cselekedj, maradj távol a rossz dolgoktól. Allah tulajdonságait, az alapvető parancsokat. Ezt nevezik alaptanításnak, amit mindenkinek tudnia kell.



"Tehát Mózest is minek kell előhozni vagy 10x? Nincs más próféta, akivel az erkölcsi tanulságokat ellehetett volna mesélni? Tudom, őt ismerték. Csak akkor felmerül a kérdés, így ismerték?) "


Mózes az egyik legismertebb próféta, jó hogy róla ír a Korán. Ha ismeretlen vagy kevésbé ismert prófétákról írn akkor meg azt mondfanád miért noname prófétákról ír, miért nem az ismertekről. Az viszont igaz hogy a kerestzények és zsidók nem így ismerték. Például a Koránban nincs benne hogy Mózes 3 ezer zsidót legyilkoltatott csak mert másban akartak hinni.


"Hogy mennyire különböznek az emberek, elárulom, hogy én a Korán háromnegyedénél, már halálosan untam, hogy ezeregyedszerre is ugyanazt olvasom, minimális változtatásokkal."


Azt elhiszem hogy a Koránban szereplő erkölcsös próféták neked unalmasnak tünnek a Bibliai erkölcstelen prófétákhoz képest.



"Ez is a pontosság témája végülis, de 1. igazából soha nem idéz pontosan semmit,"


Mit kellene idéznie? :)



"2. nagyon kevés alkalommal cáfol konkrétan valamit, általában csak beszél bele a levegőbe. Ha valaki pl. életében nem olvasta a Bibliát, csak a Korán alapján azt hihetné, hogy pl. Mózesnek vagy Jónásnak pont ugyanez a története a Bibliában is."


A Korán minek foglalkozzon mindenféle hazugsággal egyenként? Ha a Biblia ír mondjuk száz hazugságot Mózesről akkor a Korán egyenként menjen mind a százon végig? :) Leírja az igaz történetet, te pedig össze tudod hasonlítani. Jézus istenségét a Korán például megcáfolja mert ez egy hatalmas nagy hazugság, és ez a legnagyobb bűn az iszlámban de ettől még nem kell mind a kismillió bibliai hazugságon egyenként végigmennie a Koránnak.



"Tehát a Bibliát sem úgy cáfolja, hogy ténylegesen cáfolja, csak egyszerűen mond valamit és közli, hogy mindenben igaza van és ha valahol mást találsz, akkor az nem igaz. Na, most ilyet bárki tud írni. Ebben semmi olyan extrát nem látok, amitől nekem rögtön megkéne térnem."


Én még mindig nem értem a Koránnak miért kellene egyenként végigmennie a kismillió bibliai hazugságon és összehasonlítva leírnia. A Korán nem a zsidó népnek lett kinyilatkoztatva hanem minden embernek, tehát túl sokat nem is kell foglalkoznia a Bibliával. Én nem látom hogy ilyet mindenki tudna írni. Igazából még megközelítőleg sem. Az Újszövetségi könyvekről például ordít hogy emberi iromány.Azt kérdezed miért ismételgeti a Korán az egyértelmű dolgokat. Azért hogy tényleg egyértelmű is legyen. Nézd meg a kerestzény vallást. Az Újszövetség nem képes leírni egyértelműen hogy ki Jézus. Az elmúlt 2 ezer évben éppen ezért a keresztények mindennek elképzelték Jézust. És ez ma is így van. Egyes keresztények szerint Jézus próféta, egyes keresztények szerint angyal, mások szerint félig Isten, más keresztények szerint Isten, és azon belül is Istennel egyenragú vagy Istenhez hasonló és még ki tudja mi. Érted már miért kell ezerszer leírni ? Különben az lesz mint a keresztényeknél és a legalapvetőbb tanítások alatt is mindenki mást ért.



Szóval Mohamed próféta esetében semmit nem írtál, a Korán esetében meg amit hiányoltál az valójában benne van az iszlámban. Meg ahogy látom olyasmit hiányolsz ami igazából nem meghatározó, de sokkalod azt ami a lényeg és a legfontosabb.

2021. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 324/361 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyire hülye senki se lehet már, mint te. Azt írtam, te féleszű, hogy JELENLEG tágul, de nem tudjuk, hogy örökké tágulni fog vagy hirtelen elkezd összehúzódni például. Ilyen elmélet is van. Attól, mert muszlim vagy, nem kéne ennyire értetlen hülyének lenned."


A Korán vers szerint az univerzum tágul, és a tudomány szerint is. Tehát a kettő egyezik. A Korán szerint az univerzum meg fog semmisülni. Tudományos körökben is ez az elfogadottabb elmélet és nem az örökké táguló verzói. Tehát a Korán állítása egyezik a tudományos nézőponttal te pedig retardált vagy mert még ezt sem vagy képes felfogni.



"Egyébként elég erős belemagyarázás ez a kiragadott vers."


Hogy lehet ezt másképp értelmezni te retardált?

2021. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 325/361 anonim ***** válasza:
100%

"Tudományos körökben is ez az elfogadottabb elmélet és nem az örökké táguló verzói."

NA, ez a nem igaz.

Tudományos körökben az örökké táguló verzió az elfogadott.

Tényleg elég problémás vagy.

2021. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 326/361 anonim ***** válasza:
100%

"A Korán vers szerint az univerzum tágul, és a tudomány szerint is. Tehát a kettő egyezik. A Korán szerint az univerzum meg fog semmisülni. Tudományos körökben is ez az elfogadottabb elmélet és nem az örökké táguló verzói. Tehát a Korán állítása egyezik a tudományos nézőponttal te pedig retardált vagy mert még ezt sem vagy képes felfogni."

Ez így ahogy van, hülyeség. Lehet nem egy 1300 éves könyvet kéne alapul venned tudományos kérdésekben. Ha az univerzum folyamatosan tágul majd a jövőben is (tehát amit te írsz és véleményed szerint a Korán is), akkor nem fog megsemmisülni. Mitől semmisülne meg? :D

Megsemmisülni maximum akkor fog, ha nem tágul tovább, elkezd összehúzódni, tehát pont ellentétes dolog történik, mint szerinted.


Ugye ha a Korán helyett a fizikát tanultad volna, akkor ezt is tudnád és most értelmesebb, okosabb lennél. Vagy ha mondjuk egyetemen is tovább tanulsz fizikát érintő szakon, "te retardált".


Egyébként ahogy előttem szóló írta, az örökké táguló univerzum elfogadottabb, de vannak csillagászok, akik szerint a tágulás átvált majd összehúzódásba, mint írtam.

2021. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 327/361 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Korán örökké táguló univerzumról írna akkor nálad a megsemmisölő verzió lenne az elfogadotabb :) Szánalmas vagy.
2021. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 328/361 anonim ***** válasza:
100%
Látom, hogy ez már messze meghaladja a felfogóképességeid határát. A probléma nem azzal van, hogy a Koránba melyik elméletet magyarázod bele, hanem azzal, hogy két ellentétes elméletet mostál össze, melyek kizárják egymást. Tehát vagy tágul és nem semmisül meg, vagy megsemmisül, de akkor egy idő után elkezd összehúzódni, tehát nem lesz igaz a tágulás. Nem véletlenül írtam azt sem, hogy JELENLEG tágul, de mintha egy majomnak magyaráznám. Unokaöcsém most ment 7. osztályba, most kezdte tanulni a fizikát, de valószínűleg sokkal könnyebben felfogná.
2021. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 329/361 anonim ***** válasza:
100%

Ez most egyrészt mellébeszélés volt, másrészt gyalázkodás.

Isten a keresztényeknek azt tanítja, hogy legyenek jóindulatúak.

Nektek pedig ezt tanítja Allah, amit csináltál?

2021. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 330/361 anonim ***** válasza:
0%

"Ez így ahogy van, hülyeség. Lehet nem egy 1300 éves könyvet kéne alapul venned tudományos kérdésekben. Ha az univerzum folyamatosan tágul majd a jövőben is (tehát amit te írsz és véleményed szerint a Korán is), akkor nem fog megsemmisülni. Mitől semmisülne meg? :D"


Mert a Korán azt is írja hogy meg fog semmisülni. Te aztán tényleg értelmi fogyatékos vagy :)



"Megsemmisülni maximum akkor fog, ha nem tágul tovább, elkezd összehúzódni, tehát pont ellentétes dolog történik, mint szerinted."


És a Korán is pont ezt írja te szerencsétlen :)


21/104 Azon a napon úgy hajtjuk össze az eget, ahogyan az írnok göngyölíti össze az irattekercseket. Ahogy véghezvittük az első teremtést, megismételjük azt.



"Ugye ha a Korán helyett a fizikát tanultad volna, akkor ezt is tudnád és most értelmesebb, okosabb lennél. Vagy ha mondjuk egyetemen is tovább tanulsz fizikát érintő szakon, "te retardált"."


Neked annyi eszed nincs hogy ne beszélj olyasmiről amiről halvány lila gőzöd nincs. Azt sem tudod mit ír a Korán de kijelented hogy téves. Ha neked az jó hogy totál idiótának néznek, te bajod :) Annyi eszed nincs hogy megkérdezd, írja-e a Korán hogy meg fog semmisülni az univerzum :) Szerinted miért mondtam azt hogy a Korán szerint meg fog semmisülni? Nyilván azért mert a Korán ezt írja. Igazából nem is kellne hozzád hasonló agyhalottakkal leállnom beszélgetni mert utána megkapom hogy sértegetem itt az embereket.

2021. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!