Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/361 anonim ***** válasza:
12%
Én azt tapasztalom folyamatosan hogy keresztények még a Bibliát is letagadják ha érdekük úgy kívánja szóval ha Bibliát is letagadják akkor minden mást is.
2021. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/361 anonim ***** válasza:
96%
#40 Ez.... egy példa mohamed életéből és a vallásod alapjaiból
2021. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/361 anonim ***** válasza:
8%

#40:


Halvàny fogalmad sincs a "vallàsom alapjairól" és Mohammed (àldàs és béke legyen vele) életéről sem.


Mond el nekem szerinted melyek az Iszlám "alapjai" ?


Àltalàban az isteni kinyilatkoztatàsok mikéntjéről is alig tudhattuk valamit ezek szerint.


Miért foglalkozzak én keresztény történetírók hazugsàgaival ??


Abdullah

2021. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/361 A kérdező kommentje:

A Bibliát nem tagadjuk le. Abdullah példájából is látszik hogy a muszlimok nem értik a Bibliát és azt sem értik hogy Jézus mit miért tett.

És szintén Abdullah példája révén az is látszik hogy a legtöbbször ugyan azt az 5 dolgoz hozzák fel. Hiszen egyből reagált egy olyan dologra ami nem volt említve de ő még is erre gondolt. Reflexből reagált így! Én értem hogy miért.

Az 5 közül egy a többnejűség ,amit keresztényként valóban nem könnyű megérteni és ellentétes is a keresztényi tanokkal.

De a lényeg az lenne hogy muszlimként nem kellene felállítani magyarázatokat a Bibliát illetően. (Jézus mit miért mutat meg) És keresztényként pedig nem kellene magyarázni a Koránt.

2021. szept. 13. 13:09
 45/361 anonim ***** válasza:
3%

A lényeg az, ha minimàlisan ismernétek az Iszlàmot akkor tudnàtok, hogy a Koràn is bíràlja a keresztény hitelveket, tehàt egyenesen a Kegyelmes Isten àllítja hogy bizony az Evangéliumot a keresztények megmàsítottàk !


Nem önkényesen bíràlnak a muszlimok, maga Isten is ezt tette veletek !


Érthető ?


Egyébként én nem bíràlnék ha nyugton lennének végre


Abdullah

2021. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/361 anonim ***** válasza:
14%

"Az 5 közül egy a többnejűség ,amit keresztényként valóban nem könnyű megérteni és ellentétes is a keresztényi tanokkal."


Ez hazugság. A Biblia egyértelműen engedi a többnejűséget. A keresztény egyház tiltja a többnejűséget, nem a Biblia.

2021. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/361 anonim ***** válasza:
96%

Nem engedi a többnejűséget. Tw tényleg semmit sem tudsz a keresztény hitről.

Arra pedig nem válaszoltál, hogy te négy ember egyöntetű, egyforma leírását hazugnak mondod, miközben a te imádott mohameded csak egyedül volt, amikor állítólag Isten szólt hozzá. Ha a négy ember hazudik, akkor ő méginkább. Mint a vízfolyás.

2021. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/361 anonim ***** válasza:
96%

Akkor az nem igaz, hogy mohamed elcsábította a fogadott fia feleségét?

Nem igaz hogy erre az esetre született két törvény, mégpedig a nők arcának eltakarása, és az hogy innentől örökbefogadni nem lehet gyermeket, csak patronálni?


Csak mert ez tudtommal pont így történt.

Tessék tagadni, ha nem így van.



A töbnejűség hidegen hagy, amíg a nőknek van beleszólása, szóvalmazt a pontot ne emlegessük többet.


Moohamed öncélúan és maga kényelmére hozott törvényeket, amit isteni kinyilatkoztatásnak hazudott.

2021. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/361 anonim ***** válasza:
3%

Teljesen reménytelennek vagytok :D


Abdullah

2021. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/361 anonim ***** válasza:
96%

Engem viszont érdekelne egy dolog az iszlámról.

Tudtommal az iszlám, a zsidó és a keresztény vallást is Istenhez köti (a Könyv vallásai).

Szabad-e az átjárás muszlim szemmel? Ha egy zsidó be kíván térni megteheti? És ha egy muszlim kívan zsidóvá válni?

2021. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!