Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Értük miért nem imádkozik a...

Értük miért nem imádkozik a Katolikus Egyház? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, most, ahogy megnéztem pár bűnügyi dokumentumfilmet, hogy a nyomtalanul eltűnt személyekért, az erőszakos bűncselekmények áldozataiért, a meggyilkolt gyermekekért miért nem imádkozik a Katolikus Egyház? Vagy imádkozik, van erre utalás pl a Szentmisében? Hisz annyi ilyen eset van.

2021. okt. 3. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozik.
2021. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De mikor, hol, hogyan?
2021. okt. 3. 20:53
 3/24 A kérdező kommentje:
Am félreértés ne essék, eszemben sincs a Katolikus Egyházat bántani. Én is keresztény vagyok, pont azért kérdezem, mert nem hallottam még ilyenről egyházi személytől, hogy egyáltalán említette volna ezeket a dolgokat. Persze lehet hogy említette, csak egy általános kifejezéssel.
2021. okt. 3. 20:55
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hozzátartozók mondatnak misét, vagy általánosságban a könyörgésekben élőkért, halottakért.
2021. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ennyi? Ebben nincsenek benne az erőszakos halált halt és a többi áldozatok. Én arra gondolok, hogy konkrétan a kegyetlenül megölt vagy nyomtalanul eltűnt emberekre miért nem gondolnak. Vagy a meggyilkolt gyerekekre, akik szintén erőszakos bűncselekmények áldozatai lettek.
2021. okt. 3. 20:58
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerencsére nem gyilkolásznak minden nap gyerekeket a kannibálok. Az eltüntekért legfeljebb akkar, ha van valami aktualitása, pl egy ministráns eltűnik, vagy az eltüntek világnapja van. Vagy ha a környezetben megölnek valakit.
2021. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan imádkozik egy egyház? Az egyház hívekbõl áll akik esetleg imâdkoznak. Biztos sokan imádkoznak közülük az általad leírt borzalmakért.

A másik sokszor tesz említést a vatikan társadalmi problėmákról tragédiákról háborús menekültekrõl erõszakos cselekmėnyekrõl stb.

Nézd meg Ferenc pápa twitterét amit hivatalosan a vatikánból írják és rendszeresen hívja imára a követõit hasonló dolgokért

2021. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Amúgy most néztem utána, van eltűntek, eltűnt gyermekek és bűncselekmények áldozatainak világnapja is. Aug. 30, máj. 25 és febr. 22.
2021. okt. 3. 21:38
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Például november elsején minden elhunytért imádkozik, így értük is. A meggyilkolt gyermekekért külön emléknap is van, aprószenteknek nevezik, karácsony után nem sokkal. Ezen felül szinte bármikor mondathatsz misét ilyen szándékokra.
2021. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Ortodoxok imádkoznak a foglyokért, a háborúban szenvedők ért, utazókért, erőszakos dolgot szenvedőkért. Lehetne tanulni tőlük a katolikus egyháznak. Meg nekünk reformátusoknak is mert mi vagyis a paphaink sem imadkoznak ezekért az emberekért.
2021. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!