Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Halál a Sátántól van vagy az...

Halál a Sátántól van vagy az élet rendje?

Figyelt kérdés
Keresztények szerint az ember örök életre lett teremtve, mikor engedetlen lett az édenkertbe onnantól lett halandó, mert a Sátán uralma alá esett , de Jézus ezt jóvá tette halálával feltámadásával. De viszont Testben meghal mindenki mióta Ádám Éva vétkezett. De aki hisz feltámad az örök életre az utolsó napon. Tehát a Halál a Sátán jobbkeze egy gonosz szellemi hatalom ami uralkodik a fizikai Testünk felett....... ezt tanultam, de én ezt hülyeségnek tartom logikátlannak.... mit csinálnánk örökké a földön? Szerintem így a természetes hogy az ember megszületik, iskolába jár, tanul, dolgozik családot alapít majd megöregszik meghal. Nem játszik itt közbe senki Gonosz szellem meg ilyenek, ez igyvan elrendelve ezt a Mindenható alkotta így hogy az ember szülessen majd haljon. ! Csak az a baj sokan 40-50-60 evesen meghalnak. Mindenki élne 80-évig ugy lenne a szép s a jó. De megkell halni. Nehéz elfogadni, de így logikus szerintem. Nem a Satan meg a gonosz muve hanem az elet rendje
2021. okt. 24. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
A sátán nem a hallálal egyenlő, a halál természetes, de a sátán az élet része sajnos (inkább ő is). Valszeg.
2021. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A halandóság szerintem csak azt jelenti, hogy az ember az állatokkal szemben pontosan tisztában van az életének végességével.

Nem hiába a tudás almája révén vesztette el, úgy mond a "halhatatlanságot".

A sátán nem más mint a tudatos rosszcselekedet, a rosszindulat megléte, ami megint csak az ember sajátja, mint ahogy a tudatos, és önzetlen jócselekedet is.

2021. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha a keresztény szemléletből indulunk ki,ott hibádzik az elméletük;ha van Sátán nevű szellemi lény,akkor ő kitől van,ha nem az Istentől? Az Isten tehát teremt tökéletlen dolgot? A válaszuk erre az,hogy nem,hanem a Sátánnak szabad akarata volt,és ezzel visszaélt.Oké,és a szabad akaratot ki adta neki? Isten.

Tehát végső soron minden egy forrásból ered(erről még a Biblia is beszél amúgy) még ha ezt nehéz is felfogni.A jó és a rossz pedig nem feltétlen objektív fogalmak.Ha a halált nézzük,hát igen általában félelmetesnek tartjuk,de vannak pl.természeti népek,akik elfogadják,mint az élet velejáróját.

2021. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A halál és minden rosz Istentől származik, mert ha elfogadjuk, hogy csak ő volt a mindenség előtt, akkor a rosszat is ő kellett teremtse.
2021. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#3 a rossz nem azt jelenti, hogy létezik a fejlődés potenciája?


Ez nem teszi változatossá, eredményessé az életet?

Ez a kettős világ végtelenül emberibb mint az amit egyesek tökéletesnek hisznek.

2021. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
A halál maga Isten műve mert ő használta büntetésként először.
2021. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
100%

A Biblia szerint pont hogy Istentől van, hiszen ő tette halandóvá az első emberpárt amikor kiűzte őket a Paradicsomból.

A tudomány szerint pedig az élet rendje, a sejtek elöregedése következtében fellépő károsodások okozzák a természetes halált.

2021. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

5-ös


De,igen.Mondjuk több tudatos embert el tudnék képzelni,arányaiban sokkal jobb lenne a világ.

2021. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 7-es válaszolóval.
2021. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

Én azt gondolom, amit Babits mond: "Az Úristen örök áldás,

csira, élet és virágzás."

A Biblia is mindenhol arra hivatkozik, hogy Ő az élet.

A halál az, amikor Ő kivonul valahonnan, az Élet hiánya=Isten hiánya. A tanítás szerint Isten életet lehell az emberbe és minden élőlénybe, ez a lélek. A lélek szó a lélekzetből származik. Amikor a lélek elszáll a testből, bekövetkezik a halál.

Tehát Isten soha nem lehet egyenlő a halállal, épp az Isten hiánya, a lelkének a hiánya okozza a halált, mert anélkül a test csak halott anyag.

Én nem hiszem, hogy a halállal ki kéne békülni. Utálom azt a keresztény szemléletet is, amiben azt próbálják elhitetni, hogy a keresztények számára a halál egyenlő a mennybe jutással, tehát egy baromi jó dolog. Szerintem ez egy rettenetes tévtanítás, mert nagyon sok hívő emiatt tudat alatt retteg a mennyországtól. Ráadásul elvárják, hogy az ember örömködjön, ha tragédia éri, pedig Jézus is megsiratta Lázárt annak ellenére, hogy 5 perc múlva feltámasztotta.


Egyszer írtam erről egy verset, vagyis inkább azt mondom, tollba mondták. Egész életemben ez volt az egyetlen vers, amit készen kaptam a fejemben, szóval nem is biztos, hogy én írtam. Reggel felkeltem és ott volt az első sora a fejemben. Leültem, hogy leírjam, mert annyira megragadott és akkor kezdődött a diktálás. Semmit nem gondolkoztam rajta, írtam ahogy jöttek a sorok. Soha többé nem tudtam ilyen verset írni.


Most emlékezetből írom, mert nem vagyok otthon és mivel kb. 20 éve írtam, lehet hogy nem tudom szó szerint idézni, de megpróbálom:


Az égbe nyúló nagy kereszten

függött a teste törékenyen.

Mint égi vándor, hullt le a földre,

s mint gyertya füstje, szállt újra fel.


Ha minden könnyed lehullt a porba,

s mint délibábot, Őt nem leled,

ne zárd be Jézust vissza a sírba!

A holtak között Ő nem lehet.


Mint messzeszálló déli harangszót,

úgy visszhangozzák a hegyek,

hogy Isten nem halott, hogy Isten élő!

A mennyet nyújtja már most neked.


És ne hidd, hogy a halál visz fel a mennybe,

az csak a sírba hajt és ott feled.

A mennyben nincs halott. A mennyben élnek!

A mennybe csakis az Élet vezet.

2021. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!