Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitgyüli és Jehova Tanui...

Hitgyüli és Jehova Tanui miért nem képesek mások hitét tiszteletben tartani? Miért győzködnek?

Figyelt kérdés
Akik katolikus vagy reformátusok meg értik ha másban hiszel, elfogadják nem dumálnak. De ha megmondod egy Hitgyülekezetesnek vagy egy Jehova Tanújának hogy: ok, de én másban hiszek. Ő akkor is mondia a magáét mondod hagyd abba kérlek de ő akkor is megállás nélkül fújja a magáét egyszerűen nem tudod lenyomni
2021. okt. 26. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
A jehovák előtt elég, ha rágyújtasz, elmenekülnek, nekik a cigi az ördög műve.
2021. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Szektásokkal minek beszélgetsz? Meg akarod téríteni őket, vagy mi?
2021. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Vallásuk része a hittérítés.


Mindegyiküknek kötelező ezt csinálni és terjeszteni az igét.


Tehát ha nem próbálnak aktívan téríteni ha nem is tagadják ki őket elég durván megbélyegzik őket mint nem produktív tagja a társaságnak.

2021. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem félnek, hogy megverik őket?
2021. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

nekem van egy egész jó barátom, aki nemcsak jehova tanúja, hanem a szülei is azok voltak, tehát ő mindenestől ebben nőtt fel.

és benne is megvan az indokolatlan elutasítása minden másnak, de hajlandó volt számomra nagyon élvezetes építő jellegű vitákra is.

pl amikor az ószövetségről beszélgettünk, felvázoltam neki, hogy mózes, dávid király nem történelmi alakok, hanem artúr királlyal vagy merlinnel összevethető karakterek, először annyira ledöbbent, hogy még a szája is kinyílt, kicsit meg is sértődött.

de amikor logikusan levezettem ezen állításom okait és miértjeit és biztosítottam arról, hogy nem a hitét akarja megkérdőjelezni az állításom, akkor megértette, hogy bizony a tények azok tények és semmilyen archeológiai, vagy korabeli feljegyzés nem támasztja alá azt, hogy valós emberek lettek volna, nem pedig kitaláltak.


aztán a következő, amikor a mesebeli dávid királyt a tettei alapján elemeztem neki.

ami alapján a pali egy tömeggyilkos pszichopata volt, ez nem kérdés.

de belementem és lépésről lépésre átvettük és belátta, hogy az én nézőpontomból miféle ember karakter pl dávid.


szóval vannak közöttük nyitottabbak is.

2021. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Minek kellene lenyomni? Fanatikussal nem lehet értelmesen beszélni. Egyszerűen ignorálom és kész
2021. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Tény, hogy ezek jobban nyomatják a többi vallásfannál is jobban az 'igét'. Talán, mert tókééletesebbnek érzik magukat mindenkinéél mégjobban.
2021. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Jól teszi. A keresztény református hitet is terjeszteni kéne mert egyre több a vegyes házasság és katolizalódik el az ország nagy sajnalatomra. Meg nálunk még ortodoxizalodik is. A református hitet is hirdetni kéne akár erőszakkal is. Csak a kettős predesztinaciót felejtsük el örökre mert az etetnek dolog és én soha nem fogom elhinni
2021. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
#8: reformátusként ég a pofám a kijelentésed miatt
2021. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%
Énnekem meg azok miatt ég a pofám akik katolikushoz mennek és a gyerekeket katolizálják sőt ők is áttérnek. Be akarták nekem mutatni egy fiút és elutasítottam mert az anyja áttért katolikusra a reformátusból mivel apuka Kati és a fiú is pápista. Megmondtam a fiúnak Attila én nem akarok majd áttérni katolikus hitre mint az anyád se katolikus templomban csókolgatni a keresztet úgyhogy ez az első találkozás legyen az utolsó. Én nem vagyok az anyád akit apádék áttéritettek. Amúgy is a fiú 16 évvel volt nálam öregebb de ha nincs a vallási probléma akkor még néha néha találkoztunk volna.
2021. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!