Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a legújabb kutatásról a francia katolikus egyházban?

Figyelt kérdés

[link]

"

Több ezer pedofilt találtak a francia katolikus egyházban


Ez egy meglehetősen óvatos becslés, valószínűleg ugyanis többen lehetnek azok, akik ilyen bűncselekményeket követtek el.


2900 és 3200 közé tehető azon pedofil elkövetők száma, akiket tetten értek 1950 óta a francia katolikus egyházban egy most véget ért vizsgálat szerint.


A francia püspöki konferencia azután döntött a független bizottság felállításáról, hogy Lyonban 2016-ban az egyházmegye több tagja, köztük Franciaország akkor egyik legbefolyásosabb és legismertebb katolikus vezetője, Philippe Barbarin bíboros, lyoni érsek ellen is rendőrségi vizsgálat indult papi pedofília eltussolása miatt.


Az eredeti francia cikk itt található:


[link]


A nagyságrend hasonló a németországi katolikus egyházban mért esethez, a háború óta minden egyes hónapban átlagosan kb. 3 új pedofil, bűnöző római katolikus "felszentelt" pap bukkant fel Franciaországban.



2021. nov. 14. 20:00
1 2 3 4
 1/37 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
Örülök neki, hogy felderítették az eseteket. Más társadalmi rétegekben és más egyházakban is megtehetnék.
2021. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
3%
Ejj ejj....az a gyónási titok......emiatt nem.derul ki semmi. De a pedofil papokkal nem kell foglalkozni. Az Eretnekség kell.felszamolni és az igaz vallásokat erősíteni mint a református és a katolikus meg az ortodox. A pápának az lenne a dolga amit én leírtam ne a papok farkát nézze. Nem szégyenli magát? A börtönökben, iskolákban van pedofília és sok esetben otthon az apa a gyerekét erőszakolja meg. Hogy homokosok az még nem lenne baj,mert colibatust fogadták ami azt jelenti hogy Nőhöz nem érnek. Micsoda világ van. A papok farkát nézi ahelyett hogy a katolikus vallás Gyonasi törvényeit refirmalnak meg még felszámolják az Etetnek, neoprotenstánsokat és az evangelikusokat Rekatolizálnák. Szentséges Szűzanyám, milyen világba élünk .
2021. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
70 év alatt hihető szám. Sajnos ez az áldozataikon nem segít szart se... DE ez nem csak az egyházra jellemző, minden gyerekekkel kapcsolatos szakmát vizsgálni kéne: a pedofilok előszeretettel helyezkednek el ilyen területeken.
2021. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Szenzációhajhász egyszerűen. Egyrészt más felekezetek esetén se kisebb ez a szám, másrészt egyéb foglalkozások esetén is nagyon sok ilyen ügy van, sőt lehet százalékos arányban több is. Például a legtöbb pedofil eset családokban történik, ezzel kapcsolatban még se írnak folyamatosan hasonló cikkeket.
2021. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Ezek tetten ért katolikus papok, nem gyanúsítottak. Tehát a gyermekrontó pedofil papok többen vannak, közülük ennyit értek tetten. Továbbá a francia bíboros igyekezett eltussolni ezeket a gyermekek elleni bűncselekményeket.
2021. nov. 15. 07:49
 6/37 anonim ***** válasza:
74%
Ezt eddig is tudtuk. De felmerült bennem: téged érdekelnek az áldozatok, vagy csak az egyházat akarod támadni? Mert ha az utóbbi, te is csak ki akarod használni az áldozatokat a magad módján.
2021. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
11%
Lehet nem is igaz az egész. Reformatuskent nincs nagy véleményem.a katolikzsokrol meg az ortodoxokrol de hogy pedofilok legyenek az túlzás. Lehet van egy vagy 2 pap de annyi. Én voltam sokszor refirmatuskent ortodox meg katolikus misén és látom hogy tisztességesek a papok. Régebben jártam katolikus egyesületbe onnan is ismertem papokat meg a nagyváradi püspököt és nem látom rajtuk hogy pedofilok lenne ék vagy nővel lenne kapcsolatuk. Meg az Amatőr atya bűnei regeny alapján se tudom elképzelni mert Bicskei, Rajna aty ameg akiket is erek nem tudnám róluk elképzelni. Nekem is mondott valaki valamit a Váradi papokrol de én nem hiszem el róluk. A nagyváradi református püspöknek colt ilyen ugye hogy felcsinalt egy oszihikai beteg lányt vagy rafogták....én refirmatuskent nem hiszem hogy ráfogták. Anyu meg nem hiszi hogy Csűry István tényleg felcsinálta azt a lányt. A munkahelyemen is a püspököt pártolták mert református munkahely volt. De én a Facebookon rögtön megszakítottam a refi püspökkel a kapcsolatot ahogy olvastam róla mit csinált, nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél. És éppen az hogy családja van, nincs colubatusbsn tehát ki tudja élni a vágyait,nem kell titokban.
2021. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet nem is igaz az egész." Általában így állnak a molesztált gyerekekhez: úgy tesznek mintha nem is léteznének. Csak ugye a "lehet nem is igaz" nem érv mikor megnyomorított emberekről beszélünk. Csak könnyebb úgy tenni mintha ezek a dolgok nem léteznének. Amúgy előző, a te egyházad se jobb szikrányit sem.


"és nem látom rajtuk hogy pedofilok lenne ék vagy nővel lenne kapcsolatuk" Mert azt látni lehet? Vagy hirdetni szokták hogy bűnözők, erőszaktevők? Mert szerinted mit látsz egy pedofilon? Azoknak is egy feje meg négy végtagja van, és igyekszik nem feltűnően viselkedni hogy le ne bukjon: és baromi manipulatívak, a többségüket jó embernek hiszik.

2021. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy 4-es is írta, szenzációhajhász cikk. Azt valahogy a cikk "elfelejti" megemlíteni, hogy ezt a kutatást hogyan csinálták. Feltételezéseken alapul (ezt maga a kutatás is bevallja), a statisztikához rendkívül "megalapozott" módszert használtak: telefonon kerestek fel személyeket, illetve szintén telefonon jelezhetted, hogyha ért abúzus, vagy bármi bántalmazás. Egyfelől ez nem felel meg a mintavétel alapelveinek, másfelől meg mi az abúzus és a bántalmazás? 1950-re visszamenőleg csinálták, tehát ha most 2021-ben úgy emlékszel vissza, hogy 1951-ben csúnyán nézett rád a plébános, az is bekerült eközé. Ugyanolyan elbírálással, mint ahol mondjuk tényleg történt tettleges eset.

Franciaország 67 milliós, 70 év alatt találtak 3200 esetet. Az 46 eset évente. Egy 67 milliós országban... Egy eset is sok, nem ezt mondom, de akár más erőszakos bűncselekmények (pl. terrorizmus, nemi érőszak) évente sokkal magasabb arányban vannak más foglalkozások körére levetítve.

2021. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
61%
Szokásos: az áldozat a szemét, túloz, a papok meg szentek. Áldozathibáztatás -szokás szerint pipa. Bűnöző mentegetése dettó megvan.
2021. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!