Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem szekta az...

Csak szerintem szekta az összes vallás?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen jézus is egy szekta vezér prédikátor volt. Ha a mai napokba valaki kitalálna egy olyan mesét mint a biblia és követőket gyűjtene rögtön zártosztályra vinnék.Attól még hogy többezer éve írta valaki ugyan úgy eszementség. A nagy vallások csak idős szekták, ezért elfogadottak, ha ma állna elő vele valaki, mindenki szektának tekintené, kinevetné.

2021. nov. 21. 12:05
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
28%

Szia! Ha szekta alatt közösséget értünk, akkor lehet mondani. Viszont egy vallás több mint egy közösség: hit egy Teremtőben, értékrend, kultúra. Én el sem tudnám képzelni az életemet Istenbe vetett bizalmam nélkül.


Jézus valós személy volt, és rengeteg Bibliai történet tudományosan is bizonyított, nem mondhatni rá, hogy eszementség. ;)


Azzal egyetértek, hogy egy vallást útjára indítani nem lehet(ett) egyszerű. De pl. a kereszténység szerintem nem azért ennyire elterjedt, mert idős.

2021. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg nem csak szerinted, de egész biztos, hogy kevesen vannak ezen az együgyű, buta véleményen.
2021. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Mint ahogyan a második is írta nem csak szerinted ez azonban csak az ellenszenv miatt van szerintem.

Nem attól lesz egy vallás szekta vagy nem szekta hogy valós dolgokra épül-e vagy sem.

Tudtommal a vallásnak és a szektának is meg van a definíciója/meghatározása és attól függ hogy melyik hova tartozik.

Így pedig lehet negatívan szektázni egy vallást de attól még nem lesz az.

2021. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
31%

A kereszténység bizonyosan egy szekta, hiszen a zsidó vallásból szakadt ki. Később azonban naggyá duzzadt, aztán a rómaiak a hatalomba ültették, ennek lett az eredménye a sötét közepkor.


Jézus - ha létezett egyáltalán - tényleg egy szektavezérnek tűnik a (Mt 112,46-50 jelenetben. Tipikusan annak a hívőnek a viselkedését mutatja, akinek a szekta fontosabb, mint a család.


A Bibliának itt-ott van történelmi alapja, de ettől nem lesz igaz. Az Íliásznak is van történelmi alapja, hiszen Trója létezett, de ettől még Zeuszék nem léteznek. Ennyit a Bibliáról.


Hogy Jézus létezett-e, az nehéz kérdés.


Ajánlok ezzel kapcsolatban egy cikket:


[link]

2021. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
*(Mt 12,46-50)
2021. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
48%

Még annyit hozzátennék, hogy szerintem valószínű, hogy volt egy történelmi Jézus, de az más kérdés, hogy a Bibliában olvasható Jézus mennyire azonos vele. Szerintem legendák tapadtak a személyéhez, ilyen az is, hogy állítólag feltámadt, ami, úgy gondolom, a valóságban nem történt meg.


(4-5-ös válaszoló voltam)

2021. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

Jézus létezésének történelmi hitelességét manapság már egyetlen valamire való történész sem vitatja.

Viszont Jézus olyan dolgokat állított magáról, pl. Istennel egyenlőnek állította magát, aki minden ember felett ítélkezni fog az utolsó napon (ld. Jn 5:27, ApCsel 17:30-31), hogy az ő idejében sokan istenkáromlónak, veszélyes felforgatónak, ördögtől megszállottnak, és olyan önjelölt vezetőnek tartották, aki lázadást szít és félrevezeti a népet. Minderről sokat ír a Biblia az evangéliumokban. Vagyis abban az időben sokan mai szóval szektavezérnek tartották őt. Sokan viszont prófétának vagy jó embernek tartották. Akik viszont vették a fáradságot, hogy utánajárjanak az állításainak, azaz kövessék, beszélgessenek vele, vele legyenek, a tanítványává váljanak, engedelmeskedjenek neki, azok egy idő után úgy gondolták, hogy ő valóban Isten emberi megtestesülése, és megéri akár az életüket is feláldozni érte.

Jézus kortársainak megvolt az az előnye, hogy láthatták őt élőben, láthatták a csodáit, ez egy könnyebbség volt nekik hozzánk képest. Jézus maga is elismerte, hogy aki úgy hisz benne, hogy nem látta őt, annak nagyobb a hite (Jn 20:29). Szóval nekünk a XX. században sok szempontból nehezebb hinnünk, mint Jézus kortársainak. De nagyon megéri nem felületesnek lenni, hanem utánajárni a tényeknek, például elolvasni az evangéliumokat a Bibliában, amelyek szintén történelmi hitelességű feljegyzések, amelyek vagy elsőkézből szemtanúktól származnak (Máté, János) vagy másodkézből szem- és fültanúktól hallottak leírásai (Márk, Lukács).

üdv Stefán

2021. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
15%
Bocs, XXI. században.
2021. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem, ez elég gyakori az ateisták között.
2021. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Az ateisták többsége nem buta, szóval nem hiszi ezt.

Szekta az a vallás, amelyik:

- 𝐊𝐈𝐂𝐒𝐈: általában csak 1 csoport, és

- NEMRÉG szakadt ki a fő áramlatból.

Igen: például Jézus valóban szektát alapított.

De amikortól az apostoloknak sikerült elterjeszteni a vallást, és sok helyen nagyobb csoportok alakultak - onnan kezdve már nem volt szekta.

Tájékozódj, és akkor nem fogsz butaságokat mondani, vagy gondolni.

2021. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!