Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sátán maga a gonosz?Vagy...

A sátán maga a gonosz?Vagy inkább úgy képzeljem el mint aki egy letaszított angyal aki nem ért egyet Istennel? Vagy a gonoszság az csak egy emberi tulajdonság?

Figyelt kérdés
Az interneten azt olvastam h a megtesteslt gonosz most akkor az?

2022. jan. 15. 10:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a multkor megjelent nekem éppen ébredeztem és egyszer csak egy elég ronda sátán fej szarvakkal megjelent de csukva volt a szemem mindig hittem h létezik de emég nem tapasztaltam.vajon mit akar és hogyan lehet elkuldeni?
2022. jan. 15. 11:05
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
A gonosz a jó (segítő, kedves) ellentéte, a dialektika megnyilvánulása a vallásban is.
2022. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Sàtàn (Iblisz) sosem volt angyal, ő egy dzsinn aki fellàzadt az emberek ellen. Sàtàn az emberek vesztét akarja !
2022. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Hogy vele kapcsolatban mit is ír a Biblia?

Meg fogsz lepődni, hogy mi volt, és hogyan néz ki!


Maga a Teremtő beszél róla:

(Isten személyes neve azt jelenti, előidézi hogy legyen.)


[link]

2022. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Amikor Isten megteremtette az embert, megparancsolta az angyaloknak, hogy boruljanak le elõtte (az ember elõtt).

Lucifer ezt megtagadta, mire Isten berágott rá és mondta, hogy akkor húzzon el. Erre Lucifer megesküdött, hogy ezért az összes embert tévútra fogja csábítani, minden eszközzel. Itt tartunk most.

2022. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

5-ös.

Ezt a baromságot honnan vetted?

2022. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem gonosz. Inkább amolyan üzletelgető biznisz csávó.Neki is van egy terve, ami szerinte jobb vagy hatékonyabb, mint Istené. Csakhogy nyilván Isten tervénél jobb nem létezhet, ezért a földre száműzte, hogy éljen az emberekkel. Igen, itt él a földön és üzletelget. Olyan nagykutyákat támogat, mint Zuckerberg vagy Bil Gates. Az ő tervének fontos eleme, hogy átvegye a hatalmat a világ felett. Pontosabban ezt meg is tette már majdnem pár ezer éve, ugyanis ő találta fel a pénzt. Mármint sátán.

Csak annyira el van szállva magától, hogy az meg sem fordúlt a fejében, hogy Isten tervének szerves részét képezi az is , hogy sátán a saját tervét igyekszik ráerőltetni az emberre. Sátán nincs az emberiség ellen, mert minden ember pénzt termel. Azok pedig, akik nem termelnek pénzt, az utcán végzik vagy a börtönökben.

Jézus megkísértésének az oka is az volt, hogy még egyszerübben átvehesse az irányítást. Nem állítom, hogy nagyobb békében élt az emberiség az elmult 2 ezer évben így, hogy Jézus nem hódólt be neki, viszont így sátán nem tudta teljes mértékben átvenni a hatalmat. De át fogja venni. ez csak idő kérdése. Ő lesz a hamis próféta és uralma megszilárdításához használja majd a tengeri és szárazföldi fenevadat. De meglehet, hogy már ez is megtörtét. Fene se tudja. De a lényeg, hogy nem szívesen húznál ujjat vele. Meg ha van egy kis eszed, nemis üzletelgetsz vele. Ezek a bizniszek amikben utazik elég egyóldaluan termelik a nyereséget. Bankrendszer, szerencsejátékok. 1-1 ember nagyon jól kitud jönni az üzletekből, de csak azért, hogy millió másik belebukhasson. Drogbiznisz, Fegyver biznisz, média, űrípar... mindenben benne van a keze sátánnak. Kedvencem a legújabb ötlete a koronavírus kampány. Úgy vélem ezt átvitt értelemben kell venni. Gyakorlatilag így teszi fel a koronát a fejére.

Mázlink van, hogy Jézus már úton van az időn és téren át, hogy rendbe tehesse a dolgokat. Na akkor lesz jó minden, mert ő kerek-perec rámutat a sátánra és a módszereire. Mi pedig átvehetjük azt a vagyont, amitösszeharácsolt sátán az évezredek alatt.

2022. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
XDDDD
2022. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
25%
Na, itt is megjelent egy Jehovista köcsög. 😂😂
2022. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én szerintem ahogy elnézem a világot az Isten és az ördög néha már félve azt kezdem hinni már, hogy ezek a lények Isten, ördög, szellemek, angyalok, ugyanannyit tudnak az emberekről itt a földön, mint csak amennyit az emberek tudnak róluk, ugyanúgy a semmit és azért engedhetnek meg maguknak az emberek bármit itt a földön, amit csak nem szégyellnek az emberek.
febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!