Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják a keresztények...

Godaime kérdése:

Miért gondolják a keresztények, hogy Jézus visszatér?

Figyelt kérdés
Elvégre nem egy bumeránghoz szögezték...

2022. jan. 20. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
a bibliat is elhiszik, miert a visszateresben ketelkednenek?
2022. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%

Ha a Biblia 99,9%-ban igaz, miért pont ebben a 0,1%-ban nem lenne az?


"Elvégre nem egy bumeránghoz szögezték..."

Gyengus és egyáltalán nem frappáns. Te miért mész mindig haza? Téged bumeránghoz kötöztek otthon?

2022. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Erről szól a hit. Meggyőződés a hitük tárgyáról, akkor is ha semmi nem bizonyítja, hogy tényleg úgy van.
2022. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%

"Meggyőződés a hitük tárgyáról, akkor is ha semmi nem bizonyítja, hogy tényleg úgy van."

Ellentmondasz magadnak. Egyszer meg vannak győződve, másszor meg nincs bizonyíték? Most akkor melyik. Meggyőződni bizonyítékok alapján lehet csak. Persze ezt csak azt tudja, aki logikusan gondolkodik. Mindegy

2022. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
#4 A meggyőződésnek semmi köze a bizonyítottsághoz. Egy ovis pont ugyanúgy meg van győződve arról, hogy a Mikulás létezik, mint egy hívő az általa elképzelt istenség(ek) létéről. Ettől még egyik sem bizonyított.
2022. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
#4 nem teljesen értelek, hogy miért veszed magadra más válaszolók kommentjeit, amikor senki sem szólt ellened egy rossz szót sem. A hit valóban azon alapszik, hogy az ember meggyőződik valamilyen lény létezésében, és nincs szüksége bizonyítékokra a létezésével kapcsolatban, pont azért, mert HISZ benne, hogy létezik. Amire te gondolsz, az a meggyőzni valakit: azt legtöbbször valóban csak bizonyítékokkal lehet megtenni.
2022. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%

"A meggyőződésnek semmi köze a bizonyítottsághoz"

Nálad:) Tehát igazam van


"Egy ovis pont ugyanúgy meg van győződve arról, hogy a Mikulás létezik"

Igen, ez a logikátlan gondolkodás. Az óvodás nincs meggyőződve, hanem elhiszi, amit mondanak neki. Pont mint az evósok :) Mondtam is, hogy óvodás szintű a gondolkodásuk, nem vártam tőletek megerősítést, de köszi.

Ráadásul az ovis, ahogy elkezd logikusan gondolkodni, meggyőződik róla idővel, hogy nincs Mikulás


"Ettől még egyik sem bizonyított."

Ettől valóban nem, de nem is írtam, hogy ettől bizonyított. Jézusom...


"nem teljesen értelek, hogy miért veszed magadra más válaszolók kommentjeit"

Nem teljesen értem, miből gondolod, hogy magamra veszem ... Te miért érzed úgy, hogy mások védőügyvédje legyél? Na látod: más szemében a szálkát ...


"A hit valóban azon alapszik, hogy az ember meggyőződik valamilyen lény létezésében, és nincs szüksége bizonyítékokra a létezésével kapcsolatban"

Ezt majd mi hívők döntjük el, nem pedig a gondolkodni képtelen ateisták. Te ezt akarod hinni, rendben, tedd azt, de a magad nevében válaszolj.

Mondogathatjátok ezt a marhaságot továbbra is heti kétszer, akkor sem lesz így. Én jobban tudom, hogy min alapul a meggyőződésem, mint te


"Amire te gondolsz, az a meggyőzni valakit: azt legtöbbször valóban csak bizonyítékokkal lehet megtenni."

Nem, nem erre gondolok. Arra gondolok, amit írtam. Vagy szerinted te jobban tudod, hogy én mit gondolok?


Sajnálom, ez van. Látom idén sem a logikai gondolkodás lesz az ateisták zászlóshajója :(


"hogy az ember meggyőződik valamilyen lény létezésében, és nincs szüksége bizonyítékokra a létezésével kapcsolatban"

Nálad ez így van? Ez nagyon húzós, gondolj bele! Ráadásul ellentmondásos, mert ha meggyőződik, akkor van bizonyítéka. Amiről beszélsz az a vakhit. Pl. nálatok: be akarjátok nyalni az evolúciót, ezért be is nyaljátok, ellenőrzés nélkül.


Azért megnyugodtam, hogy a világ nem úgy gondolkodik, ahogy te:

meggyőződik [g-gy] tárgyatlan ige -tem [e], -ött, -jék (-jon)

1. Meggyőződik vmiről: <tapasztalat, vizsgálat, utánjárás, ellenőrzés útján> bizonyosságot szerez vmely tényről, igazságról.


Na? Megint nyertem egy vitát:)

2022. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

#7

Elég hazug dolog úgy tenni, mintha egy többjelentésű szónak csak egyetlen értelme lenne, hogy ezzel hamisan úgy tehess, mintha igazad lenne.

Tessék, szintén a Magyar Értelmező Kéziszótárból:

"Meg van győződve vmiről: bizonyos benne, erősen hiszi"

Márpedig erről a jelentésről van szó a hitbéli meggyőződéseknél. Vagyis a korábbi két példánál is, a Mikulás és az istenhit kapcsán.

2022. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8%

Azaz nem tudsz mit kezdeni velem:) Jól rámutattál, hogy mi és miért körkörös, nagyon ügyes fiú vagy!

Akkor megint nyertem, zárom a vitát. Köszi a részvételt!

2022. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

#11

Nem gondoltam, hogy külön magyarázatot igényel, hogy a meggyőződés szó egyik jelentését a meggyőződéssel megpróbálni megmagyarázni igen erősen körkörös magyarázat.


Mellesleg igen érdekes kép él a fejedben a nyerés fogalmáról is. Miután képtelen voltal helyesen értelmezni a meggyőződés, a hit, a bizonyítottság, az erősen fogalmak jelentését, és ezeken annyira elbukott az érvelésed hogy a végén már az is körkörösségbe csapott át... tulajdonképpen mit is nyertél szerinted?

2022. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!