Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok vallásos miért bélyegez...

Sok vallásos miért bélyegez meg más vallásokat és életszemléleteket, miközben nagymértékben hiányosak az ismereteik az adott dolgokról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert ítélkezni akkor a legkönnyebb, amikor valamiben vakon hiszel, de lusta vagy más dolgoknak is utána nézni.
2010. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Megbélyegezni senkit nem szoktam, gyűlölni pedig azokat, akiknek fogalmuk sincs a saját vallásukról, csak vakon üvöltözik mindenfelé, hogy ez a nagy igazság.

Nagyon sok vallást (és ideológiát) félreértünk, mivel nem vagyunk birtokában a kellő információknak.

Ugyanakkor a katolikus egyházat példának okáért mélyen megvetem. A hívőket viszont nem. Sajnos ezzel annyi a gond, hogy a "hívő" a legtöbb esetben nem egyenlő a magamutogató, minden nap templomba járó katolikus díszhuszárokkal.

Egy valamit kéne megérteni: Nagyon ritka az olyan ideológia, vagy vallás, ami saját magunk, vagy mások elpusztítására szólít fel, VISZONT rengeteg a - többségében, vagy főként hirdetőik - által félreértelmezett ideológia. Ilyen a muszlim vallás és a nemzetiszocializmus, mint ideológia. Semmi gond nincs azzal, ha valaki ilyen szellemben neveli a gyermekét, egészen addig, amíg nem a vezetők, vagy a propagandaszövegek által skandált dolgokat tanítja, hanem azt, amiről maga a vallás vagy ideológia szól. Valamint persze addig, amíg úgy neveli a gyermekét, hogy ha meg nem is érti, de elfogadja, tolerálja az emberek másságát, legyen itt szó nemi hovatartozásról, bőrszínről vagy vallásról.

2010. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnos en is eszrevettem, hogy meg a papok, lelkeszek es mas egyhazi emberek is mind elitelik a tobbi vallas, csak a sajatjukat tartjak jonak vagy csak az o ertelmezesuk lehet a helyes. Talan az emberbe bele van kodolva, hogy ahogy o el, amit o csinal, az a jo es ezt 100%-ig nem tudjuk kitorolni magunkbol. Nem azt mondom, hogy ez jo, de szerintem ez lehet az oka. Aki pedig egy vallas fele sincs elkotelezve, az azert nem szol le mas vallasokat, mert o egyik csoporthoz sem tartozik.
2010. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok: hozzátenném, főleg a keresztény vallásoknál azért jellemző a dolog, mert a Biblia is arra tanítja az embereket, hogy a saját vallásuk az egyetlen helyes út, a többi a Sátán műve, hamis istenek és próféták beképzelése, és akik más utat követnek, mind a pokolba jutnak.

Ha valaki úgy hiszi, hogy Isten ezt mondja, akkor valószínűleg nem fog tolerálni más vallásokat, mert azokat mind a Gonosz ármányának tekinti. És akkor már tök mindegy, hogy mennyi szeretetre tanítja az embereket...

2010. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Tapasztalataim szerint más vallások, vagy életszemléletek megbélyegzése alapvetően nem azon múlik, hogy valaki vallásos, vagy sem, sokkal inkább az intelligencia határozza meg, illetve a józan gondolkodásmód és belátás, vagy méginkább a tolerancia hiánya az ami ilyenné tesz valakit.


Szerintem, ha valaki igazán keresztény, és nem csak annak vallja magát, hanem úgy is viselkedik az nem fog másokat megítélni azért mert más vallásúak, vagy életszemléletűek, sőt, sokkal inkább nyitottan fordul a másik ember felé és szeretettel és türelmesen elfogadja a másik gondolatait, és éppen ezzel a cselekedetével, és viselkedésével ébreszt a másikban szimpátiát saját maga iránt.


Üdv. Péter

2010. szept. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Péter szépen lejegyezte, hogy nem azon múlik a dolog, hogy valaki vallásos vagy nem...inkább az ember eredendő bűne miatt, ami maga az önzés...például kétféle focicsapat szurkolói is elítélik egymást nagyrészt...és mindazért, mert önzésük miatt versenyszellem alakult ki felfogásukban, ami ezt a fajta hozzáállást szüli, és nem is tudják, hogy igazából milyen is a másik fél...Elismételve Péter szavait...megértésre, belátásra, türelemre és sorolhatnám a pozitív emberi jellemvonásokat...van szükség ahhoz, hogy ezen emberekben felerősödjön az isteni én. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

Péterék gyönyörűen megfogalmazták a dolgot, nagyjából ez a fő különbség hívők és a templomba járók között.

LastOne.Leftet még annyival egészíteném ki, hogy a focicsapatok szurkolói között sokszor személyes sérelemről is szó van, legtöbbször innen fakad a gyűlölet.


20/L

2010. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 20/L. :)


A gyűlölet az ember önzéséből fakad, és abból, hogy megvet másokat, akiknek lehet van igazuk...de ha nincs is, akkor sincs joga senkinek sem gyűlölni a többit bármiért is...tehát ha valakit gyűlölsz...azt meg is bélyegezted. A szeretet nem erről szól, ezt te is tudod...Én például embernek tartom magam...nem kereszténynek, hiába illene rám ez a meghatározás is. Mindegyik vallási eszme Istentől ered...szóval nem hiszem, hogy el kéne ítélni bármelyiket is...az emberek tévedéséből vannak félreértelmezve a valós mondanivalójuk az egyes vallási nézeteknek. Iszlám is ugyanúgy jó...csupán a tévedés kellene eloszlatni, ami nem megy, mert az emberek java önzően viselkedik, nem meghallgatva a másikat...pedig itt minden ugyanarról szól. A valós életről. Türelem, megértés...és a "gond" elszáll nagyon hamar. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert sok ember azt hiszi csak az igaz amit Ő igaznak hisz .

Ezért rá akarja erőltetni másra a saját igazságát.

Nem értik h minden út Istenhez vezet.Csak az egyik út hosszabb mint a másik...

2010. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Az ember a félelme vagy öröme által elfogad egy igazságot.Ha ez megtörtént, akkor már a többi igazság hamisnak tűnik.
2010. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!