Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi mit mondanak...

Jehova tanúi mit mondanak Krisnáról, Buddháról, Rámaról?

Figyelt kérdés

Elfogadják őket olyan személynek, mint Jézust?

Úgy tudom, a keresztény biblia csak Jézust említi -jogosa-, mivel csak keresztény vallásról szól. De a hinduizmust kivéve, minden vallás a sajátját tekinti az egyetlen igaznak



2022. márc. 11. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Buddha lehetett egy valós történelmi személy, a másik kettő egy-egy hindu isten. Így ez utóbbiakat hamisnak tartják.
2022. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Olyan személynek senkit sem fogadunk el, mint amilyen Jézus. Jézus Krisztus a Biblia szerint Isten Fia, tehát ilyen vonatkozásban egyedülálló. Ezen kívül Ő a Megváltó, tehát ebből a szempontból is egyedülálló.

Jézus a földi élete végén meghalt, majd "harmadnap feltámadt" és visszament az Atyjához az égbe - ez sem mondható el másról.

A történelmi személyeket és szerepüket nyilván mi sem tagadjuk.

Viszont a hitünk kizárólag a Biblia tanításain alapul és igaznak csak azt fogadjuk el, amit a Biblia ír.

Tehát Istennek semmilyen megközelítését sem fogadjuk el, amit a Biblia nem támogat, így sem a hinduizmust, sem a buddhizmust, sem a sintoizmust , de még a "kereszténység" gyűjtőnév alatt ismert olyan tanításokat sem, amik ellentmondnak a Szentírásnak (igen, sajnos vannak ilyenek, bármilyen meglepő.)

2022. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. És a "kereszténység gyűjtőnév alatt" levő más bibliai fordításoket sem?
2022. márc. 11. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Ebben nagyon tévedsz. Sokféle bibliafordítást használtunk eddig is és használunk ma is. Tudom, hogy az Újvilágfordításunkat akarod megcélozni és most jön a roppant szellemes(nek vélt) "az nem is bibliafordítás, hanem bibliaferdítés" poén , mivel ha csak lehet, ezt a fordítást preferáljuk -aminek megértenéd az okát, ha ismernéd.

Személy szerint nekem van a könyvespolcomon Károli fordítás, Ökumenikus fordítás, Csia Lajos fordítás, Katolikus fordítás és elektronikusan egy alkalmazásban le van töltve az angol nyelvű King James Version, az American Standard Version és a Kingdom Interlinear fordítású Biblia az Újvilágfordítás mellett.

Ha egy vers, vagy szövegrész kérdéses, akkor 4-5 fordítást összevetve azért elég nagy biztonsággal meg lehet érteni az eredeti gondolatot.

Egyébként az Újvilág fordítás készítésekor is nagyon sokféle fordítást megnéztek a készítők és a legpontosabban igyekeztek visszaadni az eredeti gondolatot, és persze Isten nevét is a megfelelő (kb 7000 ) helyre visszatették, ahogy az eredeti szövegekben is volt.

Úgyhogy a burkolt vádad alaptalan.

2022. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
#4 Nekem nem szokásom felpontozni a Jehova tanúi válaszait, de most az egyszer kivételt tettem.
2022. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, és nem kötekedni akartam. (Arra ott a beton.)

Kérdeztem. Ennyi! Köszönöm a választ!

2022. márc. 12. 10:30
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

"aminek megértenéd az okát, ha ismernéd"

Én tökéletesen ismerem az új világ "fordítást", pont ezért óvok tőle mindenkit. Egyébként nem lehet fordításnak nevezni, mivel nem fordítás, inkább szerkesztés. A fordítás az, amikor az eredeti héber, görög, arámi szövegekből lefordítják. Ilyen nem történt, mivel a tanúk között egy ember sincs, aki ezeket a nyelveket beszélné, értené, ismerné.

2022. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az nálam most részletkérdés hogy a biblia hogyan lett lefordítva, és mit ír. A válasz lényege számomra ez:

"Viszont a hitünk kizárólag a Biblia tanításain alapul és igaznak csak azt fogadjuk el, amit a Biblia ír."

Az meg a kérdésemben is benne volt, hogy minden világvallás a saját "bibliát" tekinti igaznak.

Megjegyezném: Nem szoktam lapozni a bibliát, nem tudom milyen részletek vannak benne.

2022. márc. 12. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
"Én tökéletesen ismerem az új világ "fordítást", pont ezért óvok tőle mindenkit." Hozzad a példákat a göröggel összevetve, különben higított szellemi löttyöt prüszkölsz önkritika nélkül.
2022. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

#9

Nagyon szép modorra tanítottak téged a szektádban. De a stílus maga az ember ugye. Nincs kedvem 100-szor leírni szektád hamisításait, nézz utána.


De például az alábbi kérdés 9. válaszában hoztam konkrét példát is, görög szöveggel együtt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ezen felül számtalan kérdéshez írtam még elég sok példát, minden esetben a valódi fordítások mellett görög szöveggel is alátámasztottam.

2022. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!