Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem értem a katolikusoknál a...

Nem értem a katolikusoknál a szentekhez imádkozást, az nem Isten ellen való, vagy bálványimádat? Miért imátkoznak pl. a bányászok a bányászok szentjáhez, ill. annak szobrához, amikor egy Isten van. Miért nem közvetlenül Istenhez imádkoznak?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 20:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Istenhez imádkozunk, a szenteknek csak a közbenjárását kérjük.
2022. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
63%

Bármilyen szenthez lehet imádkozni.

Nagyjából annyit tud segíteni, mint bármelyik másik ember.

Tehát, ha a szomszéd Juliskához imádkoznál, hogy szóljon az érdekedben, és ő tényleg imádkozna érted, az is pont ugyanilyen lenne.

A különbség az, hogy ha a szent hallja a szavad, akkor biztos imádkozik érted. Juliskánál meg... ki tudja?

2022. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%
Pál apostol miért nem közvetlenül imádkozott, miért kérte mások imádságait? Na valami hasonlóról van szó itt is.
2022. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötözködni szeretnék, de nekem se világos pár dolog! Azt értem és elfogadom, hogy nem a szentekhez történik az ima, hanem a közbenjárását kérik. De pár kérdésem azért felmerül:


1) Honnan tudjátok, hogy az adott szent hallja az imádságotokat? Minden üdvözült halott hallja, amit mondok? Akkor az üdvözült nagymama is hallja? Miért nem kéritek inkább a nagymama közbenjárását, akit személyesen ismertetek is?

2) Az adott szent hogyan érti azt, amit magyarul mondtok?

3) Szűz Mária közbenjárását egy vasárnapi nap kéri több millió katolikus hívő. Mária akkor egész nap imádkozik mindenkiért személyesen, aki a közbenjárását kéri, vagy hogyan történik ez?

2022. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%

"imátkoznak"

Így már értem miért nem értesz sok mindent.

2022. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%

#4

Túl materialista vagy.


"2) Az adott szent hogyan érti azt, amit magyarul mondtok?"

Ha magadba imádkozol, szavakat se ejted ki a szádon, akkor az például már nem ima, Isten se hallja?


"Mária akkor egész nap imádkozik mindenkiért személyesen, aki a közbenjárását kéri, vagy hogyan történik ez?"

Mint írtam, materializmus. Miből gondolod, hogy a mennyben van idő, s az ráadásul pont olyan, mint a földi idő? Mi katolikusok úgy hisszük, hogy a mennyben nincs idő, olyan pláne nincs, mint a földön.

2022. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

4-es


"1) Honnan tudjátok, hogy az adott szent hallja az imádságotokat?"

Honnan tudják hogy isten, Jézus hallja?


"2) Az adott szent hogyan érti azt, amit magyarul mondtok?"

És Isten hogyan érti azt?


3) "Szűz Mária közbenjárását egy vasárnapi nap kéri több millió katolikus hívő. Mária akkor egész nap imádkozik mindenkiért személyesen, aki a közbenjárását kéri, vagy hogyan történik ez?"

Pont úgy, ahogy a Mikulás egy este több száz millió gyereknek kiviszi az ajándékát.

2022. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
78%

#4: ismered azt a mondást, hogy az ördög a részletekben van?

Egyes keresztény irányzatok szerint még gyakorlatilag senki se támadt fel (kivéve például Illést, és persze Jézust) - a többiek a pokolban pihennek öntudatlanul, a szentek is, és persze segíteni se tudnak semmiben.


Mondjuk én azt nem értem, miért nem elég az istenhez imádkozni?

Esetleg Jézus közbenjárását kérheted, ahogy ő mondta... más minek? Mit változtat, ha még 3 ember imádkozik érted?

2022. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

"Túl materialista vagy."


Meglehet, hogy ezért nem értem. A téridő a Mennyben nem értelmezhető fogalom, rendben. És a szavak jelentésén van a hangsúly, nem a konkrét kimondott szavakon, hogy milyen nyelven hangzanak el, rendben.


Viszont akkor miért csak a szentekkel történik a kommunikáció? Elhunyt, üdvözült rokonokkal és barátokkal miért nem?

2022. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
Mondtam: nyugodtan kérheted őt is. Pont annyi lesz a hatása.
2022. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!