Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak akkor hinnék esetleg...

Csak akkor hinnék esetleg Istenben ha minden állat a Földön(beleértve az embert is)növényevő lenne.Nem is értem hogy lehet hinni Istenben azok után hogy kegyetlenül kivéreztetjük szegény állatokat azért hogy jóllakjunk?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 11:58
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
A természet kegyetlen, hús nélkül szenvednék, legyengülnék, a jegesmedve, oroszlán,tigris...éhen halnának.Ez számomra kizárja Isten létezését, csak akkor hinnék esetleg Istenben, ha minden állat a Földön(beleértve az embert is)növényevő lenne.Nem is értem hogy hogy lehet hinni Istenben azok után hogy kegyetlenül kivéreztetjük szegény állatokat azért hogy jóllakjunk?
2022. jún. 13. 11:58
 2/47 anonim ***** válasza:
85%

Így van. És az oroszlán is éljen sárgarépán. Ja, nem az vadon nem nő. Akkor legeljen füvet. A manóban, a gyomrát elszúrta az isten, nem tud füvet enni.

Uram isten! A légyülő galóca állatokat eszik. Meg a kancsóka is…

2022. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:

Az elgondolás szép.

De feltehetően ha eltűntetnénk az összes álatott amelyik húst eszik a növény evő állatok olyan szinten elszaporodnának hogy a növények kerülnének veszélybe.


Lehet hogy a növények mennyisége elkezdené szabályozni az állatok létszámát de könnyen lehet hogy kiírtanák a növényeket majd éhen halnának.


(Ezekbe nincsen belekalkulálva az hogy az ember miket rondít bele a jól működő rendszerbe)


Persze ez az én máglátásom a korlátozott szabályozási és egyéb fajta ismereteimmel. Végtelen tudással és hatalommal biztos megoldható lenne.

2022. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Szóval mekkora baromság,naívság Istenben hinni,nem?
2022. jún. 13. 16:10
 5/47 anonim ***** válasza:

Nem is hiszek.


De az itteni 4. válasz érvei kicsit talán meggyözőbbek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Mózes I. könyve 9:4 Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.


Szövegkörnyezet?


3Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat. 4Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek. 5De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.


Ezt Isten Noénak mondja az özönvíz után.

2022. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
A növények érzik amikor a kérődzők megrágják őket. Ez nem kegyetlenség?
2022. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

Akkor rágjuk előre nekik.

Ha csak azt érzik hogy a kérődzők rágják meg őket. :D


Tehát Isten olyan szadista hogy még szegény növényeket is úgy teremtette hogy szenvedjenek.

2022. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

"A természet kegyetlen, hús nélkül szenvednék, legyengülnék,"


Én szigorú vegetáriánus vagyok, de az itt felsorolt tüneteket sohasem tapasztaltam magamon.

2022. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

"A növények érzik amikor a kérődzők megrágják őket. Ez nem kegyetlenség?"

A növényeknek nincs idegrendszere, így nem éreznek fájdalmat,nem?!


"Én szigorú vegetáriánus vagyok, de az itt felsorolt tüneteket sohasem tapasztaltam magamon."

Akkor végezz nehéz fizikai munkát mint én,és akkor majd tapasztalsz:)

2022. jún. 13. 22:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!