Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény szemmel az ateisták...

Keresztény szemmel az ateisták a sátán szolgáinak számítanak?

Figyelt kérdés

Első sorban az olyan ateistákra gondolok, akik a híveket el akarják bizonytalanítani a hitükben.

Bár tudtukon kívül de ezzel a sátánnak kedveznek.



2022. jún. 23. 20:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
53%
Nem, - ahhoz ők kevesek -, ők csupán elveszett lelkek; hisz (a kereszténység szempontjából) mindenki aki nem fogadta el Jézus Krisztust megváltójának és nem tért meg az Úrhoz, az elveszett.
2022. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
32%

Újkori ateizmus gondolkodásmódjával van sok probléma nem az ateista emberekkel. Az a gondolkodásmód ami az istenhívőklnél is pusztít. Amit ez a kérdés jól bemutat, a primitív szellemi tudatlanság és törzsi állati ösztönök kiélése azokkal szemben akik másként tekintenek a világra.

Keresztényeknek nem kellene foglalkoznia a sátánnal. Miért van azon a hangsúly sokaknál?

Az ateizmus ott téved, hogy a fizikai világon a tiszta materializmuson túl kell lennie egy szellemi lelki síknak, de ezeket nem lehet materialista módszerekkel bizonyítani. És sajnos az ateisták azt követelik ami lehetetlen hiszen ez két külön téma. A tudomány a fizikai világot vizsgálja, Isten, sátán és ateizmus filozófiai kérdés. Mégis mindig és mindig újra jön ez a szembeállítás

2022. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%

Igen, a keresztények szerint mi a Sátán által megtévesztett emberek vagyunk.


Mondjuk én alapból cimborálnék a Sátánnal, szóval nekem nem gond.

2022. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
58%

"A tudomány a fizikai világot vizsgálja, Isten, sátán és ateizmus filozófiai kérdés."


Isten, Sátán vallási kérdés, vagy azt is mondhatnám, mítosz.


A tudomány valóban a fizikai világot vizsgálja, csakhogy a vizsgálatokból ma már tudjuk, hogy nincs szükség semmiféle istenségre. Mindenre van magyarázat, ez pedig az ateizmus felé billenti a mércét.


#3 voltam

2022. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
38%

Nem, én most arra gondoltam vannak dolgok amik egyszerűen nem mérhetők. Ilyen pl a szeretet, az irodalmi művek, és ilyen az ateista tétel ahogy mondod vajon van-e szükség istensegre.

Ez nem a mérleg két nyelve, ez két külön mérleg.

Vagy ha a egy mérlegre kell rakni valamiért akkor az ateizmus és a kereszténység a mérleg ugyanazon tálcáján kell lennie mert mondom ezek filozófiai problémák.

2022. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
19%
Mi az, hogy "az ateisták"? Az összes?
2022. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Jézus a feltámadásával felszabadított mindannyiunkat. Annyit kell tennünk, hogy hiszünk Őbenne és az Ő hatalmas ajándékában. Az ateisták sajnos még nem fogadták be Jézust. De bármikor van lehetőségük rá, hogy megtegyék. És Isten szereti őket.
2022. jún. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Demion ***** válasza:
36%

#7

Nem arról van szó, hogy nem fogadtuk be, csak nem hisszük el, hogy felszabadított minket (mi alól?), sem azt, hogy feltámadt.

2022. jún. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
96%
A Sátán nem ateista, a tisztán szellemi lények a teremtést illető dolgokban nem tudnak tévedni.
2022. jún. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
65%

A félreértések elkerülése végett csak szólok, hogy én voltam keresztény, (nem is akármilyen) tehát "befogadtam" Jézust. Az égvilágon semmit nem értem vele, sőt, csak leépültem a kereszténységben, ezért kijöttem onnan. (agnosztikus) ateista lettem.


Nem hiába írtam, a #3-as kommentben, hogy a keresztények szerint mi a Sátán emberei vagyunk, ugyanis nekem úgy tanították a kereszténységben, hogy a modern ateizmus Sátántól van.


Amúgy meg számos ateista keresztény volt, szóval tudjuk, mi fán terem. Ez itt egy olyan ateista története, aki 20 évet töltött a kereszténységben:


[link]


Keresztények között terjed az a téveszme, hogy mi tudatlanok vagyunk ebben a témában.

2022. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!