Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény szemmel az ateisták...

Keresztény szemmel az ateisták a sátán szolgáinak számítanak?

Figyelt kérdés

Első sorban az olyan ateistákra gondolok, akik a híveket el akarják bizonytalanítani a hitükben.

Bár tudtukon kívül de ezzel a sátánnak kedveznek.



2022. jún. 23. 20:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
94%

(Utolsó vagyok)

Bocsi, az első idézet fejből volt és el is írtam.

Idemásolom a Károliból az eredetit:

"Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt." (1 Jn 3; 6)

2022. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
3%

NEKED mit jelent az, hogy "látta" őt?

Azt, hogy hisz benne.

Tehát akkor mit is mondasz?

Ezt: "ha valaki tényleg elfogadta a Krisztus ajándékát, hisz benne, az hisz Őbenne."

Hát, gratulálok.

2022. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%

Ez arra vonatkozik, hogy ha valaki hisz benne és tényleg megértette a dolgait. Hogy bizonysága van afelől, hogy igazak voltak az Ő tettei és hogy Ő él, jó és szeret minket. Ha jól gondolom.

És ennek ez az értelme:

Az idézetek azt mutatják meg, hogyha láttad őt, akkor valóban hiszel benne. És ezután nem esel bűnbe. A bűn pedig alapvetően, hogy nem hisznek Őbenne.

2022. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
29%

"Hogy bizonysága van"

Az a baj, hogy nálad EZ IS azt jelenti, hogy hisz benne.

NINCSEN bizonyság. Hit van. Hiába akarod 30 másik szóval leírni: ezek mind NEM IGAZAK.

CSAK hit van ebben a helyzetben.


"A bűn pedig alapvetően, hogy nem hisznek Őbenne."

Ez az igazán undorító a keresztény vallásban.

Pontosan MIÉRT IS bűn az, ha valaki nem hisz valamiben?

Vagy te úgy gondolod, hogy a hit akarattal megy?

2022. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
37%

Az van, hogy a Szent Lélek bizonyságot tesz amellett, hogy igaz az, amit Jézus tett és, hogy Ő az Isten fia és él.

Különben pedig igen, ebben hinni kell.

De azért gond az, ha nem hiszel Jézusban, mert ez Isten akarata. Alapvetően minden ember bűnös és kegyelemből, hit által lesz igazzá. Hiszen Krisztuson kívül, aki ezt véghez is vitte, senki nem lenne képes rá, hogy mindent jól cselekedjen, így senki nem lenne képes rá, hogy a cselekedetei által igazuljon meg. Cselekedetekből nem lehetséges megigazulni. Ő így cselekedett az emberekkel, mert így volt igazságos. Hogy aki hisz Őbenne, örök élete legyen.

2022. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
73%

A hit pedig mehet részint akarattal, ugyanis ha tegyük fel mondjuk megkísértetik valami által az ember, akkor annak aktívan ellene is tud állni, ha nehéz is, vagy fizikálisan úgy is tűnik nem az a jó döntés.

Mindenkinek szabad akarata és szabad döntése van mindennel illetően.

Így azt illetően is, hogy Jézusban hisz-e.

2022. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
34%
#26. Kérlek ne etesd az ateista trollot!
2022. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Demion ***** válasza:
24%

#20

"Azaz, ha valaki tényleg elfogadta a Krisztus ajándékát, látta őt, az hisz Őbenne."


Ezt biztos nekem írtad? Mert én azt kérdeztem miért kellene elhinnem, hogy felszabadított?

2022. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
37%
Kérjük ne etessék a trollokat!
2022. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
97%

(20-as vagyok)

#28:

Bocsánat, nem! A 10-esnek szól.

Sajnos valamiért figyelmetlen voltam és összekeveredhetett bennem a két válasz és aztán már valamiért azt is hittem, hogy ugyanazon személy írta a kettőt! Ezért elnézést kérek mind tőled, mind a másik válaszolótól!

2022. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!