Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény szemmel az ateisták...

Keresztény szemmel az ateisták a sátán szolgáinak számítanak?

Figyelt kérdés

Első sorban az olyan ateistákra gondolok, akik a híveket el akarják bizonytalanítani a hitükben.

Bár tudtukon kívül de ezzel a sátánnak kedveznek.



2022. jún. 23. 20:52
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
23%

#18


Semmit sem fogtál fel, #12-es kommentedből ez egyértelmű, (olvasd vissza) ezért kellett elmagyaráznom neked, miről szólt az a félmondat (#13-as komment)


A #14-15-16 kommentben pedig még leálltál vagánykodni, gúnyolódni. Erre volt reakció a #17-es kommentem. Amit pedig ott írtam, továbbra is fenntartom: a raven mátrixok magasak neked, valószínűleg még a 100 pont sem jönne össze.


Üdv. egy ateista.

2022. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
66%

Még valami, amit itt is le kell írnom. A kereszténységben találkoztam normális hívőkkel is. Szóval nem mindegyikük van szinten alul. Van köztük egy pár egész normális keresztény is.


#31 voltam.

2022. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
25%

#19


"- ...Mondjuk én alapból cimborálnék a Sátánnal, szóval nekem nem gond. … A Sátán nem ateista, a tisztán szellemi lények a teremtést illető dolgokban nem tudnak tévedni. - Jak 2:19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. A bugris ateista nem retteg, hanem cimborál a rettegőkkel. Világos hogy az ateista gúnylovagja a bugrisságban utazik, nem egyszerűen nem hisz, hanem kiviszi a vonaglását az utcára."


Nem tudom miért van összeboronálva 3-as és a 9-es válasz. Az utóbbi én vagyok, és nem vagyok azonos a 3-as válaszadóval.


Minden emberi bűnnek a Sátánra kenése valahol oda vezethető vissza, hogy felmentsük és felmagasztaljuk a saját, emberi természetünket.

2022. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
79%
2022. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
42%
#31. Most töltöttem ki egy ilyen tesztet és 112 lett az eredményem.
2022. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 KZitus ***** válasza:
82%

Szia

Valamikor én is ateista voltam.

Ma, keresztény alapelveket valló, gyakorló, hívő ember vagyok. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok bűnös, sokat hibázó ember.

Talán ez az oka, miért nem tudok az ateistákra elítélő szemmel tekinteni.

Péter apostollal értek egyet: "Bűneinket maga vitte saját testében az oszlopra, hogy meghaljunk a bűnökre nézve, és az igazságosságnak éljünk. És „az ő sebei által gyógyultatok meg”. Mert olyanok voltatok, mint a tévelygő juhok, most azonban visszatértetek lelketek pásztorához és felvigyázójához." 1Péter 2:24, 25.

Krisztus azt mondta, a betegnek van szüksége orvosra. Bárcsak korábban felismertem volna.

2022. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
33%

#35


Megoszthatnád az eredményt egy képernyőfotóval.

2022. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
19%

#36


Kzitus a te ateizmusod miből állt, mesélnél kicsit róla?


Csak azért, mert van egy olyan elgondolásom, hogy nem meggyőződéses ateista voltál, hanem csak egyszerűen nem foglalkoztál a témával. Ateista korodban milyen szerzőket olvastál, kik voltak rád hatással?


Amúgy a válaszodban nem az eredeti kérdésre válaszoltál, hanem eléggé elmostad azt, amire a kérdés vonatkozik. Talán nem mered leírni, hogy a vallásod szerint az ateisták a Sátán által vannak megtévesztve?

2022. jún. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%

A kereszténység ugyanúgy, mint minden más vallás valójában egy üzlet; és a pénzről, meg a hatalomról szól.


A kereszténység szemszögéből nézve mindenki, aki nem ő világnézetüket osztja, akkor az az adott ember vagy embercsoport a Sátán szolgája (és társai pejoratív jelző).


A kereszténység ellenségei:

- Pogány természetvallások és másegyéb intézményesített vallások pl.: hinduizmus, buddhizmus, judaizmus, iszlamizmus, sátánizmus(😂) | görög/római vallás, kelta germán szláv törzsi vallások, stb. (és a sor szinte végtelen);

- Ateisták;

- Szabadgondolkodók;

- Homoszexuálisok;

- Illetve olyan filozófiai irányzatok, amelyek nem a kereszténység világnézetéből indulnak ki.


U.I.: Kedves kérdező, remélem nem sértettelek meg vallási vagy világnézeti meggyőződésedben.

2022. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!