Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység és iszlám...

A kereszténység és iszlám menny és pokol túlvilágképe manapság már idejétmúlt, a reinkarnáció (és az azt meghatározó karma) ellenben sokkal logikusabb?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Egyik sem logikus.
2022. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondolj bele mennyire logikus mondjuk földivilisztaként újjá születni mert rossz életét éltél.
2022. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyàltalàn nem idejètmúlt. Következmènye van annak mit teszel. Felelős vagy a tetteidèrt.

Az hogy neked nem tetszik az mellèkes.

2022. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Egyik sem logikus és nem észérveken alapszik, hanem hiten.
2022. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi alapján gondolod, hogy logikusabb? Elvileg a karma szerint aki ebben az életben gonosz az szenvedni fog érte a köv. életében, de akkor már nem fog emlékezni a tetteire, tehát úgy fog bűnhődni, hogy nem is tudja miért kell bűnhődnie, ami miatt értelmét veszti az egész.
2022. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Mitől lesz idejétmúltabb az egyik, és logikusabb a másik? Nem értem a felvetést. Megtudtunk valami olyat, ami az egyik javára dönti a mérleget?
2022. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

A pokol logika ellenes, istenellenes képzelgés. Ha valaki bármennyire is ért istenhez, filozófiáhiz, matekhoz, ésszerű gondolkodáshoz, az tudja, hogy pokol nem létezhet.


Reinkarnáció nélkül hogyan lennél isten a semmiből?

2022. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

"A kereszténység és iszlám menny és pokol túlvilágképe manapság már idejétmúlt, a reinkarnáció (és az azt meghatározó karma) ellenben sokkal logikusabb?"

A reinkarnáció tana, minden csak nem logikus.

A reinkarnációról, már Szent Justinosz 150-ben is leírta, hogy miért értelmetlen. Idézem:

"Minden élőlénynek – kérdezte –, aminek csak van éltető lehelete, azt ugyanolyannak mondhatjuk, vagy más az emberé, más a lóé és más a szamáré?

– Semmiképpen sem – válaszoltam –, mert mindegyikben egyforma az.

– A ló, a szamár – mondotta – látja vagy látta valamikor az Istent?

– Nem, dehogy – válaszoltam –, még az emberek közül se sokan, csak az, aki igazként él, megtisztult az igazságosságban és az összes erényben.

– Tehát nem a rokonság révén látja a lélek az Istent - szólt közbe –, sem nem azért, mert szellem, hanem azért mert mértékletes és igaz.

– Valóban így van – helyeseltem – és mert van benne valami, ami által megérti az Istent.

– Jól van! De a kecskék és a birkák valami bűnt követtek el?

– Semmiképpen – mondottam én.

– Szavaid szerint – mondotta – ezek az élőlények is látják?!

– Dehogy – válaszoltam. – Mert nekik a testük, mivelhogy ilyen, akadályozza őket ebben.

– Ha ezek mégis beszélni tudnának – szakított félbe –, jól tudod, sokkal nagyobb ékesszólással nyilatkoznának megvetően a mi testünkről. De most hagyjuk ezt. Legyen úgy, ahogyan mondottad. Most inkább arra felelj nekem, hogy a lélek akkor lát-e, amikor a testben van, vagy amikor attól elválik?

– Amíg emberi alakban van, addig is képes az értelem által erre – mondottam –, de sokkal inkább akkor, amikor a testtől megszabadul, mert önmagában lesz és eléri azt, amit mindenkor szeretett.

– És erre az állapotra emlékezik akkor, amikor az emberbe visszatér?

– Nem hinném – mondottam.

– Mi hasznuk van azoknak, akik látták Istent, avagy mi az előnye annak, aki látta Istent, azzal szemben, aki nem látta őt, ha az előbbi még csak arra sem emlékezik, hogy látta?

– Nem tudom megmondani – válaszoltam.

– És akik méltatlanok erre a látásra, azokra miféle büntetés vár? – kérdezte.

– Valamely vadállat testét öltik magukra, és ez lesz büntetésük.

– Tudják, hogy miért jutottak ilyen testbe, és hogy ez a büntetés?

– Nem hinném.

– Akkor pedig semmi értelme sincs az ilyenfajta büntetésnek, mit nem nehéz belátni, mert úgy is mondhatnám, hogy nincsen semmiféle bűnhődés abban, ha valaki nem fogja fel büntetését.

– Valóban nincsen.

– Így tehát a lelkek nem látják az Istent, és nem is vándorolnak egy másik testbe, mert így tudatában kellene lenniük, hogy büntetés alatt állnak, és félnének attól, hogy bármi módon a legkisebb bűnt is elkövessék, csak ezután már büntetésre ne jussanak. Azzal én is egyetértek, hogy Isten létét felfogják a lelkek, valamint azt, hogy jó az igazságosság és a vallásosság – mondta.

– Igazad van – válaszoltam rá" (Párbeszéd a zsidó Trifónnal c. írásából)


És akkor én még hozzátenném, hogy valaki pl. csigaként hogyan dolgozza le a rossz karmáját? Hogyan teszi jóvá az elkövetett rossz tetteket? Szépen csúszkál?

2022. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem tartom idejétmúltnak. Egyszerűen a mai túlságosan "tudományos" embernek ez az elképzelhetőbb. Én a részemről katolikus vagyok és egyész jól elvagyok a menny-pokol-purgatórium hármassal 😉
2022. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valójában csak ember formájában lehet reinkarnalodni , és letölteni esetleges előző életek bűneit.Az állatoknak nincsen karmája, ezért nem is reinkarnalodnak, ők úgy tökéletesek ahogy vannak.Csak mi emberek vagyunk tele hibákkal, amiért szenvedünk.
márc. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!