Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistákat mi viszi előre...

Az ateistákat mi viszi előre az életben? Mik a céljaik és azoknak mi értelme?

Figyelt kérdés

Nézzük a dolgokat reálisan.

A helyzet az, hogy kaptunk az élettől néhány öröm forrást.

Ami tök jó meg minden, csak hát a legtöbbje repetitív.

Ez alatt azt értem, hogy nap mint nap ugyanazokat az örömforrásokat keressük.

Ráadásul, ha nem vagy gazdag még gürizni is kell érte, rendszerint napi 8 órát.

Aztán vannak az élet célok.

Az emberek rendszerint olyan célokat tűznek ki maguk elé, amiről legbelül tudják, hogy úgysem érik el sohasem.

Tehát becsapják magukat.

De ha mégis olyan célt tűznek ki amit idővel el is érnek, akkor sem következik be az a nagy boldogság amit várnak tőle, legfeljebb pár percig.

Aztán ismét más célt találnak ki.

Na meg az öregedéssel minden egyre csak rosszabb lesz, majd végül jön a halál.

Ateisták esetében minden amit eddig megtanult, minden amit eddig tapasztalt törlődik, megsemmisül.

Tehát hiába való volt az egész élet.

Gyakorlatilag mindegy lenne nekik, ha egy napot élnének, de az tartalmas örömökkel teli lenne.

Mi értelme ahogyan végig nézik a lassú öregedésüket, és a velejáró kellemetlenségeket, betegségeket, hogy aztán úgy is a megsemmisülés lesz a vége.


Hát kérdezem én, mi tartja a "lelket" ezekben az emberekben, mikor ennyire kilátástalan a helyeztük?



2022. aug. 20. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ateista vagyok. A mindennapoknak élek. A családomnak, a barátaimnak a gyermekenek. Értékelem az apró, hétköznapi dolgokat. Egy nehéz nap végén, egy jó hideg sört, egy jó masszázst, egy jó filmet. Az együttlétet azokkal, akiket szeretek. Nem azért élek, hogy valami megfoghatatlan, földöntúli egyén kedvére tegyek. És az öregedéssel együtt is sok örömöm van az életben.
2022. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
81%

#Kerdezo valami remete ateistaval kapcsolatban merulhet fel a kerdesed

mert annak szamara tenyleg ertelmetlen hogy ha "hithu ateista" akkor ugy tartja semmi nem lesz halala utan

de vegetal megis nyomorusagban egyedul


viszont atlagos ateistak is vannak akiknek ott a csalad baratok


vagyis hagy hatra embereket


meg hagyhat hatra maradando dolgokat is


szoval


viszont ha vannak remete ateistak azoknak erdekelne miert is halogatjak a halaluk :D

2022. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy ateistaként meghalok még hagyhatok mély nyomot az emberekben.

Számomra a vallás az minimálisan van kihatással az életemre. Húsvéti és karácsonyi munkaszünet. Ennyi a rám gyakorolt hatása.

Rendben van, elhiszem hogy van Isten. Ha hiszek benne az életem pont ugyanolyan, mint amilyen eddig volt. Ha meg nem hiszek benne akkor is ugyanolyan, mint eddig. Így nincs okom erre időt szánni vagy hogy jobban érdekeljen a dolog.

Az én életem értelmét mindig más adja. Valahol ez teszi széppé az egészet, hogy ezeket a pillanatokat egyszer tudom csak megélni. Nem a következő életemben, nem az újra születésemben hanem itt és most. Ez engem semennyire nem aggaszt, nem taszít depresszióba. Szeretek "csak lenni".

2022. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A hívőket mi viszi előre az életben? Mik a céljaik és azoknak mi értelme?


Ez is pont ugyanolyan értelmetlen és általánosító kérdés, mint az eredeti.

2022. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Továbbviszem a gondolatmenetet, miért hajszolja a jót, és rossz a rossz? Ha meghalsz és törlődik minden, nem fogsz emlékezni arra, hogy milyen jól éltek, mennyi minden célodat elérted, vagy éppen arra sem, hogy mennyit szenvedtél, (mondjuk akár halálod előtt [eutanázia értelmetlensége]) mert vége. Megszűnsz. Akkor mi értelme? Egyszerűen ha az igazi ateizmust nézzük, és ténylegesen nincs hite az embernek, nem pedig csak úgymond lázong az vallás ellen, miközben hisz valamiféle halál utáni életben, nem lehet ésszerű magyarázatot találni az élet értelmére. Egyedül maximum hogy emlékezzenek rá, csak sajnos nem mindenkinek az jut erről feltétlenül eszébe, hogy lesz egy szép családom, stb., hanem pl a munkába hajszolja magát, vagy mondjuk nem abban véli felfedezni azt az erkölcsi jót, amit a keresztény kultúrkörben megszoktunk..
2022. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

"nincs okom erre időt szánni vagy hogy jobban érdekeljen a dolog."

Ez az ateizmus lényege! Előbb lehúzza a vizet a WC-n, azután ül és hosszasan ücsörög, és mégegyszer lehúzza. Saját magát is képletesen.

Saját maga fölött bíráskodik, amire nincs ideje. De a hülyeségekre van, mert abból nyerik a mindennapi élvezeteiket. Arra van idejük.

2022. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Megfordítanám a kérdést:


A keresztényeket mi viszi előre? Mikor én keresztény voltam, semmilyen célom nem volt: leszámítva azt, hogy meg akarok felelni Istenek (vallásnak), ami frusztrációt okozott bennem. A problémákra Istentől vártam a segítséget, és nem bíztam magamban.


Mióta ateista vagyok, tudom, hogy van értelme az életnek: nincs keresztény menny, az csak mese. Egy életünk van, ami biztos, és itt kell kitűzni célokat, itt kell boldognak lenni.

2022. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

"De ha mégis olyan célt tűznek ki amit idővel el is érnek, akkor sem következik be az a nagy boldogság amit várnak tőle, legfeljebb pár percig.

Aztán ismét más célt találnak ki."

Az hogy van más célod nem jelenti azt hogy nem lettél boldog attól hogy elérted a másikat.

Én szeretek azon dolgozni hogy elérjem a céljaimat. Nem szeretetek csak ülni és kibámulni a fejemből.


"Na meg az öregedéssel minden egyre csak rosszabb lesz, majd végül jön a halál."

Ez szintén nem igaz.


"Tehát hiába való volt az egész élet."

Az hogy halálod után nem lesz semmi az nem azt jelenti hogy hibavaló volt. Arról nem is beszélve hogy attól még hogy hisz valaki a túlvilágban még nem lesz túlvilág. Tehát semmivel nem lesz több értelme a dolgoknak csak azt hiszed.



"Gyakorlatilag mindegy lenne nekik, ha egy napot élnének, de az tartalmas örömökkel teli lenne.


Mi értelme ahogyan végig nézik a lassú öregedésüket, és a velejáró kellemetlenségeket, betegségeket, hogy aztán úgy is a megsemmisülés lesz a vége."

Kérdező. Én csak sajnálni tudlak ha te neked ennyire szar életed van.



"Hát kérdezem én, mi tartja a "lelket" ezekben az emberekben, mikor ennyire kilátástalan a helyeztük?"

Nem kilátástalan a helyzet.


Miért nem keres egyébként minden hívő valami veszélyes munkát magának mint például a tűzoltóság?

Nem az lenne a logikus ha arra törekednétek hogy minél hamarabb véget érjen az életetek úgy hogy feláldoztok magatokat valaki másért?

Mert az itteni élet szerintetek csak egy próba tétel és ha önfeláldozóan halsz meg (tűzoltó esetén esélyesebb) akkor egyből mész a mennyországba.

Tehát megajánlott 5öst kaptok félév közepén.


Akkor miért nincs tele a hívőkkel a tűzoltóság és egyéb veszélyes szakma? Minek éltek még mindig ha az itteni életetek csak próbatétel? Miért nem áldoztátok még fel magatokat valaki másért?

2022. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden az életösztönre rakódik rá, a neveltetés, a szocializáció, az ebből fakadó empátia és hasonlók.

Ezek adják az elérendő célokat, meg a realitás, a lehetőségek logikus számbavétele.

Mindezen felül ott van még a háttérben a fantázia, a remény, vagy ábránd, mert ugye arra is van reális esély, ha nem is nagy, hogy ötösöm lesz a lottón, bár speciel több évtizede nem vettem szelvényt, de azért volt már rá eset és nyilván azért játszik mindenki, hátha ő lesz a nyerő. mondjuk ez azért célnak nem tekinthető, de a véletlen mindig elérhet és ez külön ízt ad a dolgoknak, találkozhatok egy bomba nővel, aki megkedvel, (volt már ehhez szerencsém), vagy jöhet egy kanyarban pont szembe valaki az országúton.

Az ilyenek ellen nincs védekezés, csak az van, hogy az ember megpróbálja megtenni azt, amit tud.

2022. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
25%
Igazad van
2022. aug. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!