Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy bigott, nagyokos iszlamist...

Egy bigott, nagyokos iszlamista mivel ütné el az alábbi valláskritikát, illetve ez a kritika eléggé kikezdhetetlen?

Figyelt kérdés
Az iszlám vallásúaknak tilos disznóhúst enniük, mert azt állítják, hogy a disznó "tisztátalan" állat, ezért a húsa ártalmas. Egyáltalán nincs igazuk ebben, de most tegyük fel, hogy mégis. Azt is sulykolják, hogy Allah mindenható, hatalmas; meg szereti a híveit. Itt fedezhető fel egy ellentmondás. Ha egy isten szeret valakit, akkor nem akarhatja, hogy az az ember frusztrált legyen és kellemetlenül érezze magát, mert nem élvezheti a finom disznóhúst. (Allahnak is tudnia kell, hogy a disznóhús nagyon finom.) Egyáltalán nem lenne szükséges szigorú tilalmat a hívekre erőltetnie, hiszen az ereje korlátlan, ezért könnyedén képes arra, hogy a disznóhús elfogyasztása után az esetlegesen a szervezetbe került mérgező anyagokat eltávolítsa onnan. A negyedik térdimenzióból ugyanis Allah az emberi test összes molekulájához közvetlenül hozzáfér. A méregtelenítés pedig észrevétlen és fájdalommentes. Márpedig ha Allah igazán szereti a híveit, akkor a minimum, hogy ezt megteszi értük! Kérem, hogy irtsuk ki az emberek tudatából azt a fantom-Allahot, akiről azt terjesztik, hogy szigorú tilalmakat és korlátozásokat vezetett be az iszlámban, mert a fentiek értelmében ez -- az többi, hasonló bugyuta tilalommal együtt -- teljesen logikátlan! Az Allahnak tulajdonított tilalmakat és korlátozásokat igazából a sunyi papok vezették be, hogy uralkodjak bizonyos társadalmi rétegek felett, és elnyomják őket. (Ez utóbbi tény, egy szakkönyvben olvastam.)

2022. aug. 29. 15:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%

Vicces vagy ember :D


Allah próbára teszi az embereket földi életükben. Ennek része az, hogy esetleg kívánsz dolgokat de mégsem teszed meg. Legalább ennyit tudhatnál.


Másrészt sok muszlim messziről megérzi a disznóhús szagát, és undorodik tőle. Miért kívánnál valamit amit nem ismersz ?

2022. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Az Iszlámban egyébként nincs papság, csak szólok :D
2022. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Drakula ***** válasza:
22%

Annyi baromság van itt hogy nem is tudom hol kezdjem.

Először is nem iszlamizmus bizonyos étkek elnem fogyasztása, hanem étkezési szokás. Az iszlamizmus, az iszlámon alapuló politikai ideologiák.

Adtól még hogy az életet nem nehézség mentesre teremtette isten, is ezen nehézségek alól hiveinek sem ad kibujót még nem jelenti azt hogy nem szeretné őket, csak azt hogy probára teszi őket.

A "papoknak" annyi hatalma van az iszlámban hogy ők vezetik az imát. Ennyi. Nincsen olyan be folyásuk hogy elnyomják a népet, föleg nem abból hogy azok disznót nem esznek.

Továbbá ez nem ugy működik hogy ha nem tetszik egy vallás isten képe, akkor "ki irtod" és a helyébe raksz egy másik képet. Ennyi erővel vallást is cserélhetnél.

A "szakkönyvedről" meg van az a krisztofob feltételezésem hogy amolyan keresztény demagogság hogy miért nem kell betartani a bibliai szabályokat. Persze lehet hogy csak egy olyan könyv, ami abból a feltételezésből indul ki hogy nincsen isten, igy egyértelmű hogy akkor a papok találták ki a szabályokat.

2022. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

"Ez utóbbi tény, egy szakkönyvben olvastam"


Akkor nem okozhat gondot ha megkérdezném mi a könyv címe.

2022. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

Oké..Mondjuk az izraeliták sem fogyasztanak disznóhúst.Így a kérdésed hozzájuk is intézhetnéd.Meg a vért sem ehetik a hithű zsidók és az iszlámhitűek sem.Ezért véreztetik ki a levágandó állatokat. Van hogy még élve indítják meg a folyamatot.

Ja meg mindkét vallásnál előírás a körülmetszés is.Ami szerintem "érdekesebb" szokás mint ez az étkezési tilalom.

2022. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
Az adventizmusban is tiltva van a sertés hús fogyasztása. Tudom, mert adventista voltam.
2022. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy az iszlámban nincsenek papok.

De nem hiszem, hogy pld az iráni ajatollahok hivők feletti hatalmát meg lehetne kérdőjelezni.


És a hatalmuk nem csak a tiszteleten alapul, végső soron a hadseregnek is ők parancsolnak. Bár lehet, hogy nem közvetlenül.

2022. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
95%

#7: Ők siíták. Igen náluk az ajatollahnak nagy "hatalma" van a hívők felett.

Mi a szunnita többségi Iszlámról beszélünk.

2022. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
90%
OK, Abdullah, nem vagyok tisztában a szunnita és siita különbségekkel.
2022. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Drakula ***** válasza:

9-es.

Én se tudtam 15-éves koromig a különbséget.

2022. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!