Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha létezik miért nem ad...

Isten ha létezik miért nem ad jelet magáról, hogy mindenki higyjen benne? Az élet spontán keletkezésével pont az bizonyult be, hogy nincs szükségünk képzeletbeli barátra az élet keletkezésével kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Ha annyira menő lenne Isten akkor már rég arra a következtetésre jutatta volna az embert, hogy létezik és ő teremett mindent, semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy akár egy legyet is sikerült volna neki teremteni.Minden amit látunk és életnek nevezünk,biokémiai folyamatok eredménye,arra jutott a tudomány, hogy NEM TEREMTVE VAGYUNK úgy, hogy a legnagyobb teológiai felvetést miszerint egy teremtő erő teremtett minket megdőlt

2022. okt. 27. 07:49
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért keol sértegetni,biztos a képzeletbeli barátod súgja neked,menjél olvasgasd inkább a bibliát
2022. okt. 27. 08:10
 2/26 anonim ***** válasza:
18%

látom ávósként a jelentgetés jól megy neked! na, jelentem én is a kérdést, mert sértő és felháborító.

szerintem kezeltesd magad ha "képzeletbeli barátaid" vannak, mert ez elmebetegségre vall.

Isten nem képzeletbeli barát. És már jó pár jelet küldött, de a fogyatékosokkal ő sem tud mit tenni.

2022. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

A nagy bumm előtti dolgokról és annak kialakulásáról nem tudunk semmit. Azt csinálhatta valamilyen isten. Persze anélkül is kialakulhatott.


Az hogy miért nem mutatja meg magát ha van azt én sem értem.


Indokot nem látni rá, de arra sem hogy ha isten szereti az embereket akkor miért ilyen világot, ilyen embert teremtett. Aztán van ezzel kapcsolatban még rengeteg kérdés amire a legkomolyabb válasz az "isten útja kifürkészhetetlenek" .

2022. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
15%

Kaptunk már erre vonatkozó információkat korábban.

A világegyetem hatalmas, és közel végtelen variációban van élet és fejlődés benne.

A mi világunkban kicsit eltérőek a szabályok és a feltételek, mi itt korábbi emlékeinktől ideiglenesen elzárva születtünk le, hogy minden életünk az "egyetlen" életünk koncepciójában teljen, és ezáltal maximálisan mindenki tegye bele magát ebbe az egy, rövid életbe.

Vannak világok ahol a lélek emlékszik leszületve az összes korábbi emlékére, kapcsolataira, tapasztalataira, tudja hogy a nővére lelke korábban a felesége volt, korábban az apja, az anyja, vagy a gyermeke is volt már, más életek során. Tudja hogy az élet egy szerepe a léleknek, nem kell túl komolyan venni, és mindig lesz másik. Nincs igazi fájdalom sem félelem, sem szenvedés. Ez azonban nem teszi túl hatékonnyá a fejlődést, nincs belső inspiráció ebből kiszakadásra, hiszen egy biztonságos, "örökké tartó" szeretetteljes világban élnek, tudatában a Teremtőnek.

A mi világunkban a szabad akaratot keresztül a fejlődés sokkal hatékonyabb, sokkal "őszintébben" lehet kicsiszolni, kifejleszteni az önzetlenség, az önfeláldozás, a szeretet, az elfogadás, stb érzelmeket, miközben elkülönülést, szenvedést, és egy "rövid életét" élünk meg.

Valójában egyetlen pillanatra sem vagyunk a Teremtő nélkül.

Azok, akik itt a földi életben képesek átjutni a fátylon, elérik a lelkük teljességét, számtalan formában kinálnak magyarázatot és kiutat, továbblépést az emberi szintről, pl Jézus, Buddha, Tamo, stb, stb, stb.

Sok tízezer "megvilágosodott" ember volt már, és jelenleg is sokan élnek emberi testben.

Nincs általános kötelező érvényű tanítás. Rád van bízva hol tartasz, hogy és merre felé haladsz.

Aki keresi a Teremtőt, az megtalálja.

2022. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Kerdezo, isten azert nem mutatja magat, mert egy nem letezo dolog nem is tudja magat megmutatni. Ennyi.


08:24, az "isten utjai kifurkeszhetetlenek" duma pedig egyertelmuen egyike a legkomolyTALANabb dolgoknak, amit egy hivo ember mondhat. Ne haragudj, de ez elfogadhatatlan valasz.

2022. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

5ös

Csak azt írtam hogy ennél komolyabb választ nem nagyon fog kapni. Nem azt hogy én ezt vallanám.

2022. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

"a fogyatékosokkal ő sem tud mit tenni."

. Akkor ő nem isten.


Kérdező: valószínűleg arra gondolnak majd a hívők, hogy akkor az nem hit lenne, hanem biztos tudás. Ez abból a téves elképzelésből ered, hogy szerintük ha valaki tisztában van Isten létezésével, akkor az kérdés nélkül hívővé is válik, mintha nem is lehetne lehetséges egyfajta metafizikai lázadás.


Őszintén szólva én is a legnagyobb ellentmondásnak érzem, hogy miközben a világról tudunk bizonyos mértékben ismereteket, bizonyosságokat szerezni, a legnagyobb, mindenható lénnyel kapcsolatban nem más marad, mint felvetés, esetleges emotív tartalommal (amit onnantól hitnek nevezünk).

Én ezek alapján azt gondolom, ha van is Isten, léte irreleváns számunkra, hiszen egyértelmű, hogy nem akarja, hogy tudjunk sokat róla.

2022. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

„Az élet spontán keletkezésével pont az bizonyult be, hogy nincs szükségünk képzeletbeli barátra az élet keletkezésével kapcsolatban.”


Lemaradtam valami szenzációról? Hol bizonyították be az élet spontán keletkezését?

2022. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

"valószínűleg arra gondolnak majd a hívők, hogy akkor az nem hit lenne, hanem biztos tudás."


Itt felmerült bennem hogy mi jó származott a hitből ami elveszne a tudás miatt.


Ha van ilyen jó dolog akkor az megéri a hit miatt okozott rosszt?

2022. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 NTBS ***** válasza:
18%
Nem tudom, én nem halottam új felfedezést. Az ősrobbanás előttről semmi tudományos bizonyíték nincs. A földi élet fejlődését magyarázó evolúció sem teljesen állja meg a helyét. Pl.: a mutációk zöme életképtelen vagy születés után elpusztuló utódot eredményez. Nyilván ennek ellenére ebből fejlődött ki ez a sokszínű világ.
2022. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!