Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Figyelt kérdés

Házasság előtti szex

Melegek

fogamzásgátlás

abortusz



2022. nov. 1. 07:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy bűn.

Házasságon kívüli szex - paráznaság (10 parancsolat)


Abortusz - gyilkosság (10 parancsolat)


Homoszexuális aktus - természetellenes, Szentírás világosan leírja hogy Istennek nem tetsző dolog


Fogamzásgátlás - kizárja a gyermeknemzést, így eltorzul az együttléthez való az a hozzáállás, amit az egyház helyesnek és kiegyensúlyozottnak tart.



(Zárójelben jegyzem meg, hogy azért nem kérek leértékelést, ha nem értesz egyet az Egyház véleményével, csak ha tényszerűen hamisat írtam és az Egyház nem így gondolja)

2022. nov. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
25%

Házasság előtti szex - az alapja, hogy akivel az első szexet átéled, azzal életre szóló kötelék alakul ki, és nem olyan rossz, ha ezt életed párjával történik.


Melegek - a homoszexuális pár nem tudja kicsiben Istent leképezni. A nő és a férfi ketten lesz egy testé, ebből születik a gyermek (teremtés). De amúgy nem a személyükkel, hanem az aktussal, mivel nem tud a fent leírtak szerint beteljesülni.


Fogamzásgátlás - az alap gondolat, hogy a gyermeket Isten adja, nem szép ez ellen védekezni.


Abortusz - ugyanannak tekintik, mint ha egy csecsemőt fojtanának meg.

2022. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
75%

“Házasság előtti szex”


A Biblia szerint erkölcstelenség, tehát az egyházak szerint is az.


“Melegek”


A Biblia szerint a homoszexualitás bűn, mint mondjuk a fennhéjázás vagy az uzsorázás.


“fogamzásgátlás”


Nem szerepel a Bibliában olyan vers, ami tiltaná. Itt konkrétan csak a hasukra ütöttek.


“abortusz”


Magzatok meggyilkolásának tekintik. Egyébként ebben egyet is értek.

2022. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
76%
3-as vagyok. Nem teljesen értem miért pontoztak le, azt írtam le, ami a kérdésre a válasz. Még véleményt sem formáltam.
2022. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
70%
És ki az aki a szexel vár a házasság utánig? :’D ha nem is passzolunk össze, nem működik a kémia éld le az életed boldogtalanul? Na persze..
2022. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
79%
#6 Na de amikor a Bibliát írták, akkor még a “kémia” aligha számított.
2022. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
39%

"És ki az aki a szexel vár a házasság utánig? :"

A feleségem.

2022. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
23%
Kár a lárifári, az egésznek az a magyarázata, hogy kontrollálni akarják az emberek életét, és a testük feletti hatalmat. Nem szól ez semmi másról. Ne álljon semmi a gyereksz.rás útjában, mindenki sz.rjon 8-10 pulyát, akik majd aztán tejeljenek az egyháznak bőszen. Én aztán nem leszek a kölyökgyárosuk.
2022. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
23%
7.: Aztán majd esküvő után derül ki, hogy anatómiailag nem passzoltok. :D
2022. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
77%
1.: Na mert az a nagy kiegyensúlyozottság, hogy az ember ész nélkül csak sz.rja a kölköket magából akár a semmire is, na meg az állandó szülés nagyon egészséges a női szervezetre nézve is. Ja nem.
2022. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!