Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak nekem van hányingerem a...

Csak nekem van hányingerem a keresztény egyházból?

Figyelt kérdés
Főleg a római katolikusból? Én hiszek Istenben, de szerintem az egyház már nem a hitről szól, hanem a tolvajokról... Véleményem szerint sokkal korrektebb és hithűbb a zsidó és iszlám vallás...

2022. nov. 2. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Tavolrol sem vagyok hivo ember, de ha kotelezo lenne valasztani, romai katolikus volnek. Ok nem arra mennek, hogy kib'sszanak masokkal, mint a zsidok (penz), vagy az iszlam vallasuak (gyilkolas). A romai katolikus egyhaz fejei legalabb torekszenek a bekere.
2022. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Az egyház meg önmagában a vallás semmi másról nem szól, csak a pénzről. Ez ilyen egyszerű. Ugyanúgy biznisz mint bármi más.
2022. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én hívő katolikusként nem tudlak téged mint személyt hibáztatni amiért így gondolod, mert a médiából ez ömlik az emberre. Ma az ember nem találkozik az Egyház hívő és szent oldalával. Az iskolában megtanulod az inkvizíciót, a keresztes háborúkat és búcsúcédulákat, majd a hírekben lejön hogy pedofilok a papok és aki nem találkozik az egyház médián kívüli, valóságos arcával az könnyen elhiszi ezeket.


Ez azonban közel sem a valóság. A valóságban a hívő és példamutató papomat látom, a bűnbánó gyónókat, a mélyen hívő embereket. Ahogyan minden szentmisében elimádkozza a pap, hogy "ne vétkeiniet nézzed, hanem egyházad hitét..." téged is megkérlek, hogy ne a vétkeit nézd az Egyháznak, hanem a hitét. És ha tényleg utána nézel a dolgoknak rá fogsz csodálkozni hogy mennyire szent és Istentől való a katolikus hit és ha ezzel a szemlélettel mész be egy katolikus templomba már másképp fogod látni a dolgot.

2022. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

#3

A kérdező csak egy katolikusgyűlölő troll, felesleges rá minden perc...

2022. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mondjuk a Tálibok sokkal jobbak mint a katolikus egyház? Hiszen a Tálibok muszlimok, akik az iszlám vallásban hisznek, nem a korrupt tolvaj katolicizmusban...
2022. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

#5

Sőt még az ISIS is, csodálkozom, hogy a kérdező még nem ment ki oda, pedig ott biztos nem lenne katolikus.

2022. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Érdektelen, hogy egy kereszténygyűlölőnek mitől van hányingere.
2022. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Most képzeld el szerencsétlenkém (kérdező), hányan kapnak hányingert tőled?

És mégse változol.

2022. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

3-as, igazad van. Tényleg a médiában csak ezekről van szó. Egy átlagember vajon mennyit tud Maximilian Kolbe atyáról, Batthyány-Strattmann Lászlóról, Salkaházi Sáráról, Apor Vilmosról és még sorolhatnám? Mélyen hívő, római katolikusok voltak mind, életszentségük ebből a hitből fakadt. Teréz anya talán még megvan pár embernek, de őt is mocskolják, olyan vádakkal, amikről rég bebizonyosodott, hogy egyáltalán nem igaz. Pedig nyugodtan utána lehet csinálni és mosdatni, pelenkázni olyan beteg és nyomorult mélyszegényeket, akiknél egy szociális munkásnak is össze kell szednie a gyomrát és lelkierejét...

Mikor egy bíborost bevádolnak pedofíliával, akkor tele van vele média. Mikor kiderül pár év után, hogy teljesen alaptalan volt az egész és ezt jogerős ítéletben a bíróság is kimondja, akkor mélyen hallgat mindenki. Senki sem kért bocsánatot. Nem mondom, hogy nincs pedofília. Mindenhol előfordul sajnos. De teljesen aránytalan a dolog.

2022. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!