Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor alakult ki ez a csak a...

Mikor alakult ki ez a csak a kereszténység a szar mert a középkorban ez volt meg az volt csak a kereszténység a hibás mindenért stb világkép?

Figyelt kérdés

Tényleg én nem hinném,hogy a kereszténységet attól kéne függővé tenni,hogy a katolikus 1ház 1szer - 2szer mit csinált a középkorban.


Tudtommal az ókori görögök is kiitatták Szokhratésszal a méregpoharat mert kétségbe vonta az Istenek létezését.


Valamint szintén a görögök csináltak a kecskéknek szatír gyerekeket.


Valamint a rómaiak élveztek a gatyájukba a gladiátorok egymást öldöklő látványra és feszítették keresztre a keresztényeket mert ők kevésbé rajongtak a dologért.


Valamint szintén a görögök égették meg bronzbikába az istenekben kételkedőket.


A keltáknak is igen gyomorforgató rituáléik voltak


Az ősmieinknek is


Az aztékoknál volt kötelező előírás a hadifoglyok szívének kitépése havonta valamint a koponyájukból való halálsíp készítése


Spártába is ledobták az életkèptelennek vélteket a Taügetoszról


Valamint szintén ott volt este amin azt jutalmazták aki több helóta kezet hoz.


Ja és persze az imádott vikingek is vérsasoztak, gyilkolták a keresztényeket.



2022. nov. 23. 20:27
1 2 3 4 5
 1/44 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
98%

Nos itt europában a kereszténység az elterjedtebb.


Ezért a vallás ellenesek ezt szidják jobban. Már mint itt.


Plusz mivel politikusok a kereszténységre hivatkoznak a politikájukban, igy a riválisaik a kereszténységet dekradálják.

2022. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
85%

A keresztény egyház hiába hírdette a békét meg a szeretetet, szemet hunyt a zsidó pogromok felett pl. a 13. - 14. századi Németországban.


Hiába vallották a keresztény értelmiségi szerzetesek azt, hogy boszorkányok nem léteznek, hagyták, hogy a falvakban a népharag döntsön és nők ezreit égessék el fekete mágia vádjával.


Az Újvilág felfedezésénél hiába vallották azt, hogy az indiánok is ugyanolyan emberek, mint mi csak még nem hallottak Jézusról, szabad kezet adtak a konkvisztádoroknak, hogy feldúlják az egész amerikai kontinenst, rabszolgák millióit dolgoztassák halálra.

2022. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, valóban fertelmes sok gonoszságot elkövettek a keresztény egyházak (is) a vallásuk nevében. De ma nem jellemző, hogy ezek miatt kritizálnák őket. A manapság elkövetet bűneik miatt kritizáljuk őket. És a többi vallást is, amennyiben arra okot adnak. Ez nem zárja ki, hogy valakinek a régmúlt bűnei csípik jobban a szemét.
2022. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
2 Sokkal több férfi volt "boszorkány" mint nő. És senkit nem mentesítettem a bűnei alól.
2022. nov. 23. 21:07
 5/44 Darius- ***** válasza:
75%
Nem mentesulnek a kereszténység kovetoi buneik alol azzal, hogy masok is azt csinaltak. A Bibliaban az Isten kivételezik (zsidok mint kivalasztott nép, miért is ne , hiszen ok irtak), bosszuallo, buntet. Hasonlo a gorog mitologia torténeteihez. Az Ujszovetség viszont mas, az sokkal példamutatobb, lehet belole tanulni.
2022. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
5 Senkit nem mentesítettem. De mindenkinek csak a kereszténység marad meg.
2022. nov. 23. 21:18
 7/44 Darius- ***** válasza:
96%
Én nem azt irtam te mentesited. Ugy értettem, nem mentesulnek a vallas jegyében cselekvo bunosok (inkvizitor, egyes papak, maglya )
2022. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7 Értem. Nekem ugytunt mintha csak a kereszténységre értenéd de oké. Én is így gondolom.
2022. nov. 23. 22:31
 9/44 anonim ***** válasza:
81%
Azért a kereszténységet kritizálják, mert a többi menet közben részben a barbarizmusuk következő korszellemmel való összeegyeztethetetlensége, részben az erőszakos térítések miatt kihalt már. És a kereszténység vonult fel azzal a szlogennel, hogy mi mennyivel jobbak, nemesebbek vagyunk, mint azok a pogányok a hétmillió istenségükkel...
2022. nov. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
9 Hát most figyelj az emberi természet az mindig emberi természet. Most az indiánok se azért vannak a mai napig rezervátumokban,mert tényleg a vallásuk miatt igázták le őket. Hiába mentek keresztel a kezükben az élen. Amerikát akartak megkaparintani amit az indiánok nem akartak átadni. Szt. Johannát se azért ítélték mágiára mert tényleg azt gondolták róla,hogy boszorkány hanem a király féltette a dicsőségét. Meg stb úgyhogy ez igazából így néz ki.
2022. nov. 24. 07:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!