Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minden keresztény embernek...

Minden keresztény embernek lenézi a homoszexuális embereket? Sátáninak tartják őket?

Figyelt kérdés
Leszbikus vagyok és csak olyan "komolyan" keresztény emberrel talátkoztam, aki szerint valami sátáni, elfajzott lény vagyok. Pedig Isten szerintem ponthogy inkább megbocsát, mindenkit szeret, stb, mindig ezt mondják, de ilyenkor miért nem?

2022. nov. 27. 09:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Talán mert elvakult hülyékkel találkoztál. Nem attól "komolyan " keresztény valaki hogy ostoba. Nekem már nagyanyám is- aki mélyen hívő ember volt - egy vállvonással csak annyit mondott a melegekről, hogy "Isten ilyennek teremtette őket, így kell őket szeretni". Ennyi volt a véleménye.
2022. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy tapasztaltam, hogy embere válogatja. Arról nem is beszélve, hogy vannak homoszexuális keresztények is. Persze a homoszexuális keresztények egy része is elítéli a homoszexuálisokat. De ők rendszerint elég komoly mentális problémákkal küzdenek.


A másik amit tapasztaltam, hogy nem a keresztényi mivolta miatt ítéli el a homoszexuálisokat, hanem elítéli a homoszexuálisokat és ezt támogatja a keresztény nézetekkel. Apró de lényeges különbség.

2022. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
2022. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%
2022. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"aki szerint valami sátáni, elfajzott lény vagyok."


Ilyet még a saját szent könyvük sem állít.

Honnan szedik ezt a sok marhaságot?

2022. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%

Azok akik e miatt lenéznek nem ismerik a hitüket. Mi katolikusok legalábbis egy bűnöst sem szabad lenéznünk már abból az okból sem, hogy mi is ugyanolyan bűnös emberek vagyunk, mint mások. A nem heteroszexuálisokhoz is szeretettel kell viszonyulni, ugyanúgy mint bárki máshoz. "A bűnt elvetem, a bűnöst szeretem", hangzik a bölcsesség. Ez mit jelent? Hogy téged, mint leszbikus hölgyet szeretlek, akárcsak bárki mást. De azt viszont meg neked kell megértened, és ez a másik oldala, hogy amennyiben a vonzalmaidat megéled és egy azonos neművel keresel kapcsolatot, azzal bűnt követsz el, amit viszont elvetek és el is kell vetni. Ez nem a személyed elleni támadás, de az hogy én téged mint embert szeretlek nem azt jelenti hogy nem bűn amit csinálsz. És az is igaz, hogy nem te tehetsz az ilyen irányú vonzalmaidtól, de ha én például a magasabb vérmérsékletre vagyok hajlamos és ezért összeverek embereket emiatt attól nem rossz amit teszek? De. Pedig én sem tehetek róla.


A végtelenségig lehet nyújtani ennek a magyarázását, a lényeg az, hogy ne utáljon és tartson a Sátán szülöttjének azért mert ilyen vonzalmaid vannak, viszont te is lásd be, hogy ettől bűn ha kapcsolatod van egy másik nővel és ha hívő vagy tartóztasd meg magad.

2022. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

"azzal bűnt követsz el, "

Már mint a hited szerint bűn.


"ha én például a magasabb vérmérsékletre vagyok hajlamos és ezért összeverek embereket emiatt attól nem rossz amit teszek?"

-Ha te összeversz másokat akkor azzal ártasz magadnak és másoknak is.

-Ha nem versz össze másokat akkor boldogabb életet tudsz élni.

-Ha a homoszexuálisok nincsenek együtt a párjukkal akkor boldogtalanabb vagy akár boldogtalan életet fognak élni.

-Ha a homoszexuálisok együtt vannak a párjukkal akkor azzal nem ártanak senkinek.


Szóval egyáltalán nem ugyan olyan a kettő. Sokkal inkább pont fordítva. Ha megállod hogy össze verj valakit az olyan, mintha nem tartóztatná magát és megélné a szeretetét.

2022. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
37%

#7 igen, a hitünk szerint, de ugye a kérdés is erre vonatkozott..


Nem árt senki *másnak*, hogy pontosak legyünk, mivel a saját üdvösségének árt, ami ugye mivel a halál után már nem tudunk rajta változtatni és örökké tart, tehát ennék súlyosabban nem tud magának ártani. Persze itt is a hitünk szerint, de mégegyszer mondom, a keresztény szemszög volt a kérdés.

2022. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

8

Igen a keresztény szempont volt a kérdés, de gondoltam akkor is kicsit pontosabb.

Az itteni életében pedig senkinek nem árt. Pont, hogy azzal árt ha nem teszi.

Tehát akkor miért bűn (a kereszténység szerint, ha már belekötöttem akkor kiírom) egy olyan dolog ami nem árt senkinek, de a bűnnek tartása annál inkább? Ez esetben a túlvilági büntetés nem magyarázat mivel az már a bűnnek tartás következménye.

2022. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

"Tehát akkor miért bűn (a kereszténység szerint, ha már belekötöttem akkor kiírom) egy olyan dolog ami nem árt senkinek, de a bűnnek tartása annál inkább?"


Lehetséges magyarázat az hogy az erre vonatkozó részeknek semmi közük nincsen Istenhez. Isten tervében pedig fontos szerepet játszanak a homoszexuálisok. Csak tipp de az állatok között is előfordulnak homoszexuálisok. Ott ez remekül szolgálhatja az esetleges túlszaporodás miatti károk megelőzését. Ilyen például a táplálék forrás teljes kipusztítása majd a túl szaporodó faj kihalása.

A túlszaporodásnak a következményeit pedig az ember esetén is tökéletesen meglehet figyelni. Ezt a túlszaporodást magában a homoszexualitás nem tudta volna megakadályozni, de ha nem lett volna elnyomva akkor talán csökkenthették volna a túlszaporodás mértékét. Ennek ellenére inkább rájuk lett kényszerítve a heteroszexualitás.

2022. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!