Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a zsidók Isten kiválasztott...

Ha a zsidók Isten kiválasztott népe, akkot miért hagyta/hagyja a szenvedésüket?

Figyelt kérdés
Azért az tagadhatatlan, hogy a zsidók rengeteget szenvedtek a történelem során, még akkor is, ha ők sem voltak teljesen ártatlanok. De Isten őket válaszotta, akkor nem az lenne a logikus, hogy tejben-vajban fürdeti őket? Mi erre a zsidók magyarázata?

2023. jan. 15. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Azt a kérdést, hogy miért szenvednek az emberek, különösen azok, akiket Isten kiválasztottnak tart, nehéz megválaszolni. Azt, hogy Isten miért engedi a szenvedést, többféleképpen lehet megérteni. Az egyik magyarázat szerint az emberi létezés célja az, hogy megtanuljunk helyesen dönteni és fejlődnünk kell ahhoz, hogy ezt elérjük. A szenvedés általános értelemben segíti az embereket, hogy megtanulják az értékrendjüket, a hitüket és az életük céljait.


A zsidóság szempontjából azt is mondhatjuk, hogy Isten ígéretet tett nekik, hogy megvédi őket, és hogy vissza fogja őket téríteni az ő földjükre. Ahol a szenvedést nézve, a holokausztot, azt lehet mondani, hogy az emberi gonoszságnak volt a felelőse, és Isten is áldozat volt benne, amint az áldozatok.

2023. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Mert isten gonosz.
2023. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az Ószövetségben azt látjuk, hogy amikor a zsidók eltávolodtak Istentől, akkor Isten engedte más népeknek, hogy sanyargassák, legyőzzék őket. Amikor hitük megerősödött, akkor Isten irgalmat gyakorolt rajtuk.
2023. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Ószövetségben a próféták számos alkalommal ostorozzák a népet bűneik miatt, a törvény meg nem tartása miatt. A bűnért a büntetés sokszor később érkezett, nem véletlenül mondták, hogy apánk evett vadalmát, és a mi fogunk vásik bele.
2023. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:

Szia

A zsidók szövetséges kapcsolatban voltak Istennel, és ebben a szövetségben benne volt (amelyet ők pontosan ismertek), ha megszegik a szövetséget, akkor Isten nem védi meg őket azoktól a szenvedésektől, amelyeket említettél. Sajnos a zsidók rendre megszegték ezt a szövetséget, ezért szenvedtek évezredeken át. Nézd mit ígért Isten nekik, és ők ezt is elfogadták...

2Mózes 34:10-12, 27

"Ő így felelt: „Szövetséget kötök veletek: Az egész néped előtt olyan csodákat teszek, amilyenek még nem történtek az egész földön egyetlen nép között sem. És a körülöttetek élő összes nép meglátja majd, mit tesz Jehova, mert félelmet keltő dolgot teszek veletek.

Figyeljetek arra, amit ma parancsolok nektek. Elűzöm előletek az amoritákat, kánaánitákat, hettitákat, perizitákat, hivvitákat és jebuszitákat.Vigyázzatok, ne kössetek szövetséget annak a földnek a lakóival, ahova mentek,+ne hogy csapda legyen nektek.....Jehova még ezt mondta Mózesnek: „Írd le ezeket a szavakat, mert ezekkel a szavakkal összhangban szövetséget kötök veled és Izraellel.”

2Mózes 24:3

"Mózes azután ment, és elmondta a népnek Jehova minden szavát és minden bírói döntését, és az egész nép egyhangúlag így válaszolt: „Mindazt, amit Jehova mondott, készek vagyunk megtenni.”

Nem tartották meg a szövetséget ahogyan ígérték, ezért szenvedtek. Majd ezt mondta nekik idővel:

"„Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.

„Mert ez az a szövetség, amelyet Izrael házával kötök ama napok múltán: törvényemet bensőjükbe helyezem, és a szívükbe írom. Én Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek” — ez Jehova kijelentése." Jeremiás 31:31-33 Ez az új szövetség ígéret Krisztus földöni élete végén lett megkötve.

2023. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ha a zsidók Isten kiválasztott népe, akkot miért hagyta/hagyja a szenvedésüket?"

"HA HALLGATVA HALLGATTOK HANGOMRA ÉS MEGTARTJÁTOK SZÖVETSÉGEMET, akkor értékes kincs lesztek számomra az összes népek közül, mert enyém az egész föld." 2Mózes 19:5

Vágod? "HA ... MEGTARTJÁTOK" a szövetséget, vagyis a parancsokat ...

Ami a shoát(holokausztot) illeti, egyszer kérdezte valaki a Lubavicsi Rebbét, r. Menachem Mendel Schneersont, a rebbe válasza: nem tudom megmagyarázni. Amikor kérdeztem egy-egy rabbit, ugyanez. Ennyi.

2023. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A Biblia világosan és egyértelműen fogalmaz. A zsidó nép megkapta a mózesi törvényeket.


Ha azt maradéktalanul betartja a nép akkor Isten megsokasítja a népet mint tengerparton a homok fövenyt.


Ha nem tartják be akkor 'oldalába állitja az ellenséget"


Ha akkor sem, fogságba ejti /lásd babiloni fogság/


Ha abból sem tanul megszünteti a népet /lásd II. Vilagháboru/.

2023. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: A próféták által azt üzente Isten, hogy népét semmilyen körülmények között nem hagyja kihalni, mindig hagy egy magot. Ami lehet akár egyetlen ember is.
2023. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Igen. Ugyanis Isten igazságos.
2023. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Minden létezés isten kiválasztottja. Azért hagyja, mert különben megfosztaná őket a szabad akarattól. Isten nem kérte őket, hogy szülessenek zsidó emberi testbe... Ők döntöttek igy.


Valamint nem tudom, mit jelent neked az, hogy kiválasztott. Ha nekem van 10 gyerekem és a legerősebbet kiválasztom, hogy menjen el a bóltba gyógyszerért, hiába van vihar, akkor..., meg kéne óvnom a szenvedéstől, mert kiválasztottam egy feladatra? A kiválasztottság és az, hogy valamitől, bármitől extrán óvva vagy, miért függ össze a szemedben? Ne reagálj nekem kérlek, inkább magadnak.

2023. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!