Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Muszlimok! Miből gondoljátok,...

Muszlimok! Miből gondoljátok, hogy Jézus nem halt meg a kereszten?

Figyelt kérdés
Amikor egy egész vallás (ami előbb volt, mint az iszlám) erre épül?

2023. jan. 22. 12:12
1 2 3 4 5 6
 11/59 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
97%

"Keresztényeknél annyi az érv általában hogy hát a Biblia azt írja, akkor biztos úgy van és az az igaz :) De sokszor a keresztények a Bibliát is megtagadják ha érdekük úgy kívánja, ahogy most is. Idéztem a Bibliából de nem érdekli őket. Figyelmen kívül hagyják."


Azért ne tegyünk ugy mint ha nekünk több bizonyitékunk lenne, mint a saját írásunk.


Az általad idézett vers meg sehol nem írja hogy a keresztre feszitéskor homály volt a szeműkön, sem azt hogy keresztre feszitették.


Eleve azt sem bizonyitja hogy az a homály a keresztre feszitésből maradt meg, hiszen az nem a tanitványokra, hanem a feszitőkre került Allaháltal.


A "homálynak" eleve lehet egy olyan értelmezése hogy elfordultak a jézusban való bizalomtol, ezért többé nem látják. Amig vissza nem térnek bizalomhoz. Is ez is lett a bibliában.


Nem az islamhause.com-ott kéne olvasnod ha a bibliát akarod ismerni.


Is mi elött nekem jönnél a "keresztények pincsi kutyája" jelzővel, nem azt mondom hogy ez igy történt, hanem hogy igy lett le írva az újszövetségben.

2023. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
9%

"Azért ne tegyünk ugy mint ha nekünk több bizonyitékunk lenne, mint a saját írásunk."


Na megszólalt a keresztények pincsi kutyája. Nem tünt fel hogy a Bibliával bizonyítottam?



"Az általad idézett vers meg sehol nem írja hogy a keresztre feszitéskor homály volt a szeműkön, sem azt hogy keresztre feszitették."


Azt sem írja hogy nem volt homály a szemükön a keresztre feszitéskor. Továbbá az hogy homály volt a szemükön, illik az iszlám szerinti állásponthoz. Nincs semmi más értelmes magyarázat arra hogy miért volt homály a tanítványok szemén.



"Eleve azt sem bizonyitja hogy az a homály a keresztre feszitésből maradt meg, hiszen az nem a tanitványokra, hanem a feszitőkre került Allaháltal."


Lehet hogy mindenki szemére homály került, de a hívők utána megtudták az igazságot. Egyébként úgy folytatódik hogy lekerül a homály a tanítványok szeméről és csak akkor ismerik fel Jézust.



"A "homálynak" eleve lehet egy olyan értelmezése hogy elfordultak a jézusban való bizalomtol, ezért többé nem látják. Amig vissza nem térnek bizalomhoz. Is ez is lett a bibliában."


Nem lehet ilyen értelmezés. Azt írja a Biblia hogy szó szerint homály volt a szemükön és nem ismerték fel Jézust. Nem szimbólikusan.



"Nem az islamhause.com-ott kéne olvasnod ha a bibliát akarod ismerni."


Ezt a verset én magam találtam a Bibliában és értelmeztem, te szerencsétlen.



"Is mi elött nekem jönnél a "keresztények pincsi kutyája" jelzővel, nem azt mondom hogy ez igy történt, hanem hogy igy lett le írva az újszövetségben."


Megint jobban tiltakozol mint maguk a keresztények és mindenféle marhaságot összehordasz, ami csak azt jelentheti hogy a keresztények pincsi kutyája vagy.

2023. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

Aki marhaságokat hord itt össze töméntelen mennyiségben, az csak a fanatikus másfél pipás.


"Ezt a verset én magam találtam a Bibliában és értelmeztem, te szerencsétlen."

Akkor súlyos értelmezési gondjaid vannak te szerencsétlen.

2023. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

"Na megszólalt a keresztények pincsi kutyája."


Aki nem veled ért egyet, az a keresztények pincsi kutyája?

2023. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
10%

"Akkor súlyos értelmezési gondjaid vannak te szerencsétlen."


Akkor miért nem értelmezed te szerencsétlen? Kértem a keresztényektől hogy értelmezzék, de eddig semmi. Mondjuk nem is várok mást :)

2023. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
94%

Ha a Lukács 24-et elolvasod az elejétől a végéig akkor észre kell hogy vedd hogy itt a Biblia Jézus feltámadása utáni időszakről ír.Tehát Jézust keresztre feszítették,meghalt és eltemették.Majd harmadnapon feltámadt.Lukás24/5

És mikor ők megrémülvén a földre hajták orcájokat, azok mondának nékik: Mit keresitek a holtak között az élőt?

6

Nincs itt, hanem feltámadott: emlékezzetek rá, mint beszélt néktek, még mikor Galileában volt,


Tehát amikor Jézus itt a tanítványaival találkozott már megdicsőült testben volt a feltámadása után.Ezt bizonyítja a Lukács 24/39

Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, amint látjátok, hogy nékem van!

40

És ezeket mondván, megmutatá nékik kezeit és lábait.


Itt már Jézus testén rajta voltak a kezén lábán a szegek nyomai.


"Tehát a tanítványok azt várták hogy Jézus felszabadítja Izraelt. Szó nincs a keresztény tanítás szerinti bűnöket megváltó halálról."


De nagyon is szó van bünöket megváltó halálról mivel a Lukács 24/46

És monda nékik: Így van megírva, és így kellett szenvedni a Krisztusnak, és feltámadni a halálból harmadnapon:

47

És prédikáltatni az ő nevében a megtérésnek és a bűnök bocsánatának minden pogányok között, Jeruzsálemtől elkezdve.

2023. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
9%

"Aki nem veled ért egyet, az a keresztények pincsi kutyája?"


Nem. Volt hogy Abdullahhal sem értettem egyet mégsem gondolom hogy a keresztények pincsi kutyája. Viszont ez a Drakula neveztű az. Valótlanságokat állít az iszlámról, és védi a keresztények hazugságait.

2023. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
94%

"Lukács 24:14-16 A tanítványok útközben azokról a dolgokról beszélgettek, amik történtek. Miközben beszélgettek és vitatkoztak, maga Jézus lépett oda hozzájuk, és velük ment. De ők, mintha homályos lett volna a szemük, nem ismerték fel Jézust.


Ez az esemény az állítólgos kereszhalál után néhány nappal később történik. A tanítványok mentek az úton és odalépett hozzájuk Jézus, de nem ismerték fel, mert homály volt a szemükön tehát nem a valóságot látták. Ez bizonyítja az iszlám álláspontját."


Az iszlám álláspontja szerint Jézus nem halt meg, nem feszítették keresztre, hanem felvétetett a mennybe. Akkor hogyan tudott volna oda lépni a tanítványokhoz? Ez nem bizonyítja az iszlám álláspontot így.


"Lukács 24:17-21, Ő pedig így szólt hozzájuk: "Miről beszélgettek egymással útközben?" Erre szomorúan megálltak. Majd megszólalt az egyik, név szerint Kleopás, és ezt mondta neki: "Te vagy az egyetlen idegen Jeruzsálemben, aki nem tudod mi történt ott ezekben a napokban?".... Pedig mi abban reménykedtünk, hogy ő fogja megváltani Izráelt. De ma már harmadik napja, hogy ezek történtek.


Tehát a tanítványok azt várták hogy Jézus felszabadítja Izraelt. Szó nincs a keresztény tanítás szerinti bűnöket megváltó halálról."


Abban reménykedték, hogy ő fogja megváltani Izraelt, és azért vesztették el ezen reményüket, mert úgy tudták, hogy Jézus meghalt, vagyis ez sem bizonyítja az iszlám álláspontját, hiszen ezek alapján még a tanítványok sem tudtak róla, hogy nem is halt meg.

2023. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

"Volt hogy Abdullahhal sem értettem egyet mégsem gondolom hogy a keresztények pincsi kutyája."

Nem, csak egyszer elhordtad mindennek, mert nem tudtad, hogy ő írta és akkor még nem kint a neve. Hibája csak annyi volt, hogy nem a te álláspontod írta le egy témában.

2023. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
34%

"Ha a Lukács 24-et elolvasod az elejétől a végéig akkor észre kell hogy vedd hogy itt a Biblia Jézus feltámadása utáni időszakről ír.Tehát Jézust keresztre feszítették,meghalt és eltemették.Majd harmadnapon feltámadt.Lukás24/5"


Pontosan ezt mondtam én is :) Csak úgy fogalmaztam hogy állítólagos keresztrefeszítés és állítólagos feltámadása után. Írja is a vers hogy 3 nappal a keresztrefeszítés után történt.



"Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, amint látjátok, hogy nékem van!

40

És ezeket mondván, megmutatá nékik kezeit és lábait."


"Itt már Jézus testén rajta voltak a kezén lábán a szegek nyomai."


Nem, ez hazugság. Egy szóval sem írja hogy Jézus kezén lábán rajta voltak a szegek nyomai. Lehet pont azt mutta hogy nincsenek nyomok. És azt írja a léleknek nincs húsa és csontja, tehát emberként volt jelen.



"De nagyon is szó van bünöket megváltó halálról mivel a Lukács 24/46"


De én a tanítványok válaszáról beszélek. Látszik hogy a tanítványoknak fogalmuk nincs bármiféle bűnöket megváltó halálról. Szó nincs ilyesmiről. Ők Izrael felszabadítását várták. Tehát a bünöket megváltó halál egy későbbi hamisítás.

2023. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!