Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Muszlimok! Miből gondoljátok,...

Muszlimok! Miből gondoljátok, hogy Jézus nem halt meg a kereszten?

Figyelt kérdés
Amikor egy egész vallás (ami előbb volt, mint az iszlám) erre épül?

2023. jan. 22. 12:12
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
28%
Ja hogy szerinted itt a tanítványok véletlenül egyszerre szürkehályogot kaptak? :))) Keresztények mindig megnevettetnek :)
2023. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
91%
Nem, te írtad, hogy több napig tartó homály volt a szemükön. Bennem pedig felmerült, hogy akkor mi a csudának keltek útra Emmauszba.
2023. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 killerfake303 válasza:
97%
Nyomjatok Ahmed nak zöld pipát pls
2023. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
33%
Nem én írtam hogy homály volt a szemükön hanem a Biblia. Az is kiderül hogy nem a látásukkal volt gond, hanem csak Jézussal kapcsolatban láttak mást, mint a valóság.
2023. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
88%

"Mivel náluk nem szünt meg az illózió. Ahogy mondtam a Korán ezt néhány szóban írja le. Nem részletezi hogy a hívők is azt látták majd megszünt de ez belefér."


"Ahogy mondtam, a Korán egyáltalán nem részletezi."


Látom félre érted. Nem azt mondom hogy azért nem lehet mert a Korán nem írja. Hanem azt hogy amig a Korán de minimum egy hadisz nem írja, addig ez nem az iszlám álláspontja hanem a tiéd! Dehát nem igaz a vád amit a 26-os bejegyzésedben teszel ellenem!


"Egyáltalán nem. Ilyeneket írnak hogy sokkolta őket Jézus halála ezért nem ismerték fel. Egy embernél még talán de sokaknález kizárt."


Ezért mondom hogy annyira "értelmesek" mint a tiéd, miszerint isten három teljes napra elhitette a közvetlen hivekkel hogy jézus meghalt a kereszten, ezek meg tovább adták. Nem érted az idéző jelt?


"Jónás is három napig volt a hal gyomrában. Akkor a te logikád alapján Isten ott is megtéveszette az embereket három napig."


Nem. Az én logikám azt mondja hogy ha isten illuziot küld közvetlenül rád három napra, akkor isten meg tévesztet téged három napig. Jónás esetében isten senkinek nem mondta hogy meghalt, maguktol hitték ezt. Isten soha nem tévesztette meg a hiveit! A keresztények, is a te állitásoddal ellentétben.


"Miért nem a kereszténységet kritizálod ezzel? "


Hát egész végig azt mondtam hogy ez egy baromság, is csak a bibliában van.


De amugy sem egy keresztényel vitatkozom, fura lenne pont a kereszténységet szidni.


"Ha a Biblia írja akkor oké de ha én mondom akkor már Isten átveri a hívőket? :) Az ellenkezőjét nem állíthatod mert ott van leírva a Bibliában."


Ha a biblia írja akkor sem oké. (Bár nekünk muszlimoknak hasznos, feltéve ha egyes negyed hülyék nem terjesztik azt hogy ez az istenkáromlás az iszlám álláspontja is.)


"Ha azt írja homály van a szemeden akkor nálad van valami, és nem a másik alakváltó te szerencsétlen :)"


Azt IS írja. Meg azt is hogy jézus más alakban jelent meg:“Ezután pedig közülük kettőnek jelenék meg más alakban, útközben...” Mk. 16,12.


"Itt nem erről van szó. Ennyire hülye te sem lehetsz. Ha végigolvasod, kiderül hogy fizikailag érzékeltek mást mint a valóság."


A valóságban jézusnak fizikailag más volt a megjelenése (biblia szerint), szoval itt más fajta probléma van. Amugy keresztény biblia szerint jézus isten, dehát az írói itt is arra utaltak homály alatt hogy lelkileg vakok hozzá hogy felismerjék istent. Legalábbis igy van értelme.


De most eleve mi a fenéért igyekszel azt a baromságot terjeszteni hogy isten át verte a hivőket?


Nem elég hogy a keresztények terjesztik?!

2023. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
91%

"Nem elég hogy a keresztények terjesztik?!"

Igazából nem. A Biblia szerint Jézus ezt csak ezen két hitét vesztett tanítvány esetén alkalmazza, mind az apostoloknak, mind a közelebbi tanítványoknak felismerhető alakban jelenik meg, szent sebeit is megmutatva.

Hogy ennek a két tanítványnak miért így jelenik meg, azt nem tudom, de nem célja a becsapás, hiszen végén felfedi magát a kenyértörésben. Ráadásul út közben meg is korholja őket, hiszen próféták szaván keresztül mutatja be nekik, a Messiásnak szenvednie kellett.


A két emmauszi tanítvány nem csak hitét vesztett, de rendkívül elkeseredett, reménytelen is. Az események után egyből indulnak haza, hogy folytassák korábbi életüket. Jézus feltámadását balgaságnak, asszonyok zavarodott beszédének vélik. Szemben például az apostolokkal, akik azonnal a sírhoz futnak. Itt nagyon jól elkülönül a két magatartásforma.


Természetesen a homály se 3 napig volt a szemükön, mint az ütődött állítja, hanem csak attól kezdve, hogy Jézus idegenként melléjük szegül. S ez a homály nem is a hívők szemén volt, hanem csak e két hitetlen tanítvány szemén.

2023. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
30%

"Látom félre érted. Nem azt mondom hogy azért nem lehet mert a Korán nem írja. Hanem azt hogy amig a Korán de minimum egy hadisz nem írja, addig ez nem az iszlám álláspontja hanem a tiéd! Dehát nem igaz a vád amit a 26-os bejegyzésedben teszel ellenem!"


Akkor sokadszorra. A Korán néhány szóban ír erről és nem részletezi. Jelenleg a muszlim vallástudósok leginkább elfogadott álláspontja az hogy Allah víziót bocsátott az emberekre akik így nem Jézust feszítették keresztre hanem mást, nagy valószínűséggel az áruló Júdást. Szóval ez nem az én álláspontom hanem a vallástudósok álláspontja.



"Ezért mondom hogy annyira "értelmesek" mint a tiéd, miszerint isten három teljes napra elhitette a közvetlen hivekkel hogy jézus meghalt a kereszten, ezek meg tovább adták. Nem érted az idéző jelt"


Te nem érted hogy az én magyarázatomnak semmi köze a keresztények marhaságaihoz? Amit én írtam teljesen logikus. Arról meg szó nincs hogy minden hívőnek homály volt a szemén. Ahogy mondtam Jézus roknai és a legközelebbi tanítványokra ez lehet nem vonatkozott. A Biblia megnevezi az egyik tanítványt aki nincs benne a 12-ben.



"Nem. Az én logikám azt mondja hogy ha isten illuziot küld közvetlenül rád három napra, akkor isten meg tévesztet téged három napig. Jónás esetében isten senkinek nem mondta hogy meghalt, maguktol hitték ezt. Isten soha nem tévesztette meg a hiveit! A keresztények, is a te állitásoddal ellentétben."


Ez jó :) Ha te beesel a tengerbe és lenyel egy hal, mindenki joggal hiszi azt hogy meghaltál. Az ilyen esetek az illető halálával végződnek általában. Nem nagy a valószínűsége hogy élve kimászol a hal gyomrából :) A halat pedig Isten küldte, így a te logikád alapján Jónás esetében is Isten megtéveszette az embereket három napig.



"Hát egész végig azt mondtam hogy ez egy baromság, is csak a bibliában van."


Akkor te felvázolnád hogy szerinted hogyan történt hogy Jézus nem halt meg, de akik meg akarták ölni, mégis azt hitték hogy Jézust feszítették keresztre?



"De amugy sem egy keresztényel vitatkozom, fura lenne pont a kereszténységet szidni."


A keresztények pincsikutyájától tényleg fura lenne ha a kereszténységet szidná.



"Azt IS írja. Meg azt is hogy jézus más alakban jelent meg:“Ezután pedig közülük kettőnek jelenék meg más alakban, útközben...” Mk. 16,12."


A Márk evangélimában szereplő "más alakban" jelentheti azt is hogy csak ők látták más alakban. Viszont Lukács evangélimára nem mondhatod hogy Jézus jelent meg más alakban mert egyértelműen leírja hogy a tanítványok látták másnak.



"A valóságban jézusnak fizikailag más volt a megjelenése (biblia szerint), szoval itt más fajta probléma van. Amugy keresztény biblia szerint jézus isten, dehát az írói itt is arra utaltak homály alatt hogy lelkileg vakok hozzá hogy felismerjék istent. Legalábbis igy van értelme."


Olvasd már el Likács evangéliumában azt a részt te szerencsétlen. Szó nincs lelki vakságról. Egyéretlműem leírja hogy homály volt a szemükön ezért nem ismerték fel Jézust szóval nem a valóságot látták, majd később felismerték:


Lukács 24:31 Erre megnyílt a szemük, és felismerték,


Szóval megszünt az illúzió és onnantól a valóságot látták.



"De most eleve mi a fenéért igyekszel azt a baromságot terjeszteni hogy isten át verte a hivőket?"


Te állítod hogy Isten átverte a hívőket, ja és a többi keresztény.



"Nem elég hogy a keresztények terjesztik?!"


A keresztények nem állítanak ilyet. Sőt, kerülik ezt a verset. Amint látod meg se próbálják értelmesenen cáfolni amit mondtam, vagy megmagyarázni mit is jelent szerintük a vers.

2023. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
97%

"Jelenleg a muszlim vallástudósok leginkább elfogadott álláspontja az hogy Allah víziót bocsátott az emberekre akik így nem Jézust feszítették keresztre hanem mást, nagy valószínűséggel az áruló Júdást. Szóval ez nem az én álláspontom hanem a vallástudósok álláspontja."


A vallás tudosok álláspontja hogy "Allah víziót bocsátott az emberekre akik így nem Jézust feszítették keresztre hanem mást,". Értelem szerüen azokra az emberekre akik meg akarták fesziteni jézust. Dehát nem a hiveire, akik késöbb szomorkodnak ezért, az általad emlitett versben.


Nézd én olvastam az islamhouse-en, az általad vázolt "júdást ölték meg" elméletet. Is ott nem azzal magyarázzák ezt hogy a hivőket meg tévesztette Allah. Hanem azt ecseteli Deedat vallás tudos, hogy ott sem voltak.

[link]


Szoval nem. EZ nem az iszlám álláspontja. Lehet hogy rajtad kivül vannak akik ezt hiszik, mint ahogy az én esetemben is vannak akik az én hús fogyasztos álláspontomon vannak, de akkor sem ez az általános álláspot az iszlámban.


Én nem az iszlám álláspontja ellen érvelek, hanem hogy elveszitsünk egy a bibliai isten ellen felhozható morális ellenérvet, csak azért hogy ilyen nyakatekert bizonyitékot találjunk egy könyvböl amit "össze vissza hamisítottak és még a keresztények is beismerik hogy későbbi betoldások vannak benne."-26-os.


"Te nem érted hogy az én magyarázatomnak semmi köze a keresztények marhaságaihoz? Amit én írtam teljesen logikus. Arról meg szó nincs hogy minden hívőnek homály volt a szemén. Ahogy mondtam Jézus roknai és a legközelebbi tanítványokra ez lehet nem vonatkozott"


Nem nagyon van mivel erősiteni ezt a "lehetet". Föleg ha figyelembe vesszűk hogy állitásod szerint három napig nem is tudtak arról a tanitványok hogy nem jézus halt meg, dehát a rokonok és mások nem nagyon szóltak erről.


"Ez jó :) Ha te beesel a tengerbe és lenyel egy hal, mindenki joggal hiszi azt hogy meghaltál. "


Is szabad akaratukból, nem egy illuzio miatt amit isten rakott a fejükbe!


"A halat pedig Isten küldte, így a te logikád alapján Jónás esetében is Isten megtéveszette az embereket három napig."


1. A hülye hasonlatodban az embereket az evilágra szorult gondolkodása téveszti meg, a mélyen csodában hivőket nem. Nem egy isten által küldött illuzió miatt.

2. Ezek az emberek akik "megvoltak tévesztve" nem Jónás próféta hivei voltak, hanem akik bedopták a vízbe. Jónásnak ha voltak is hivei azok nem nagyon tudhattak erről az esetről, mert pont azért történt mert jónás nem akart hiveket igy el(probált) menekülni isten elől.


A történet sehogy nem paszol ahhoz az állitásodhoz hogy isten illuziot küldött három napra a hívekre. Olyat amit csak késöbb oldott fel.


"Akkor te felvázolnád hogy szerinted hogyan történt hogy Jézus nem halt meg, de akik meg akarták ölni, mégis azt hitték hogy Jézust feszítették keresztre?"


Nos gondolom isten illuziot küldött azokra a NEM HIVŐKRE AKIK JÉZUST AKARTÁK MEG ÖLNI.


"A keresztények pincsikutyájától tényleg fura lenne ha a kereszténységet szidná."


Hát tudod nem mindenkinek a keresztények szidása juteszébe minden egyes másodpercben az életében, mert nem mindenki olyan krisztofóbiásan van rájuk kattanva.


"A Márk evangélimában szereplő "más alakban" jelentheti azt is hogy csak ők látták más alakban. "


Persze ahogy Lukácsnál is állithatom azt, amit fogok állitani. A teologiai könyveknél a két értelmüség szokásos.


"Viszont Lukács evangélimára nem mondhatod hogy Jézus jelent meg más alakban mert egyértelműen leírja hogy a tanítványok látták másnak."


Persze, az ő esetében azt mondom hogy a szöveg ugy érti hogy a lelki szemelyik voltak elhomályositva amikkel felfogják a csodát hogy még él.


Mert ezt is lehet érteni. Két értelmü könyv, a vallási könyvek.


"Szó nincs lelki vakságról. Egyéretlműem leírja hogy homály volt a szemükön ezért nem ismerték fel Jézust szóval nem a valóságot látták, majd később felismerték:



Lukács 24:31 Erre megnyílt a szemük, és felismerték,



Szóval megszünt az illúzió és onnantól a valóságot látták"


Az a baj hogy az általad írt vers nem azt bizonyitja hogy fizikai, is nem lelki illuzió került le roluk, csak simán azt írja hogy eltünt valami. Ami bármi lehet.


"Te állítod hogy Isten átverte a hívőket, ja és a többi keresztény."


Oké ki is az aki szerint illuziót küldött az isten három napra a hiveíre?


Én vagy TE?!


Ugyan ugy állitod hogy isten meg tévesztette a hiveit, mint a keresztények. Illetve nem, te rosszabbat állitasz. Hiszen szerinted (!) isten HÁROM NAPIG tartotta ebben a hiveket, igy azok a téves informáciot alátámaszthatták másoknak 72 óra alatt.


"A keresztények nem állítanak ilyet. "

Azt állitják hogy mi muszlimok azt hiszűk hogy Allah megtévesztette a hiveit.

2023. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
73%

„Cselhez folyamodtak, és Allah is cselt vettet, és Allah a legjobb a cselvetésben!

[Emlékezz arra] amikor Allah azt mondta:

Ó Jézus! Én bizony bevégzem az idődet [a földön], és magamhoz emellek, s megtisztítalak azoktól, akik hitetlenekké váltak, s azokat, akik követtek téged, azok fölé helyezem, akik hitetlenekké váltak, a Feltámadás Napjáig. Azután Hozzám lesz a visszatérésetek, s dönteni fogok köztetek abban, amiben összekülönböztetek."


Korán 3. Szúra 55.


"Amiért megszegték a szövetséget, és Allah jeleinek megtagadásáért, és amiatt, hogy jogtalanul megölték a prófétákat, és mert azt mondták:

„A mi szívünk be van fedve”.


Ám Allah pecsételte le a hitetlenségük miatt, így csak kevesen hisznek közülük – és hitetlenségük miatt, és mert Máriáról hatalmas rágalmat állítottak, és mivel azt mondták (büszkélkedve):

Mi megöltük a Messiást, Jézust, Mária fiát, Allah Küldöttét.


ÁM NEM ÖLTÉK MEG, ÉS NEM FESZÍTETTÉK FEL, hanem egy hasonló adatott nekik. Akik eltérő véleményen vannak őt illetően, azok kétségben vannak felőle.


Nem rendelkeznek róla tudással, csak a vélekedést követik, és bizonyos, hogy nem ölték meg, hanem Allah felemelte magához. Allah Erős és Bölcs!”


Korán 4. Szúra 155-158

2023. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
91%
Hát ez szép is lényegre törö volt.
2023. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!