Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vagyunk képesek úgy...

Miért nem vagyunk képesek úgy élni mint Jézus?

Figyelt kérdés
Jobban belegondolva nem olyan nehéz, ám mégsem képes rá senki.

2023. febr. 10. 20:39
1 2 3 4
 1/33 SIDLER22 ***** válasza:
96%

Szóval meg kéne születnünk apa nélkül majd eltűnni 30 évre és visszajönni a történelembe ácsként. És utána?

Vagy mire gondolsz?

Hogy kedvesek vagyunk mindenkivel? Hogy kellemes hangon beszélünk és kenyérrel dobáljuk aki utál minket?

2023. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Senki sem bűntelen.
2023. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Egy idő után azért el kezdenének fájni azok a szögek, nem?
2023. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy te egy kicsit jópofa?
2023. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#1 Inkább az utóbbira gondoltam. :)
2023. febr. 10. 20:51
 6/33 Lucifer-666 ***** válasza:
58%
Lehet, hogy ő is recskázott, csak a Bibliába nem írták le.
2023. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki magából indul ki.
2023. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 SIDLER22 ***** válasza:
59%

Nem fogom kenyérrel dobálni aki utál engem.

Aki utál engem attól megkérdezem, hogy miért utál és ha a saját értékrendemen belül tudok vele valamit kezdeni és az elveim is engedik akkor megbékélek az illetővel. Máskülönben meg nem foglalkozok vele.


Aki rosszat tett nekem és megsértett vagy átvert vagy játszadozott velem azzal rosszul fogok bánni. Ezt azért teszem, hogy büntessem és érezze, hogy itt most valamit elrontott és ezt próbálja meg helyre hozni. Valakinél ez a módszer két nap alatt működik. Valakinél fél év sem elég, hogy észrevegye. Valakit meg már szimplán az sem érdekel, ha lenézik és flegmák vele mert már ennyire sem foglalkozik az emberekkel. Sajnos bennem van egyfajta társadalmi nevelési kényszer. Próbálok mindenkit úgy megváltoztatni, hogy magamból kiindulva ami nekem rosszul esett azt feltételezem, hogy másnak is rosszul esne ha megcsinálná mással, ezért megpróbálom megváltoztatni az embert, hogy mással ilyet ne csináljon.

Tudom nagyon csúnya dolog ez mert igazából azt kéne csinálnom mint mindenki más, hogy magasról szarok le mindenkit és senkivel nem foglalkozok csak magammal, de valakinek muszáj egyszer rendet tennie a fejekben. Ha már másnak vagy gyerekkorában az illető szüleinek nem ment.


Én ezért vagyok 1-2 emberrel bunkó és lenéző.


Nem tudom, hogy te pontosan a jézusi élet alatt mire gondoltál.

2023. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
22%

#6#

Nagyot csalódtam benned Lucifer-666. Azt hittem, vagy legalábbis bíztam benne, hogy tanultál azokból amiket írtam. Mert ugye nagyon is jól tudod, hogy mik is íródtak le különböző témákban ill. kérdésekben.

2023. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
nem tudjuk hogy a figuráról aki a történészek szerint nagy valószínűséggel tényleg létezett mit is kéne tudnunk valójában mielőtt ráhúzták utólag a vallást, szóval lehet hogy napjainkban is élnek meg hasonló életutakat mások, csak épp nem lesznek olyan ismertek vagy felkapottak
2023. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!